Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Światłowód zwoje/skrzynki na słupie

ROZWIĄZANE

Poziom 17, Badacz Przestworzy
  • 16
  • 44
  • 0

Światłowód zwoje/skrzynki na słupie

Cześć. U mnie na wsi zauważyłem coś co mnie nurtuje. Otóż: na każdym słupie wiszą skrzynki ale u moich dwóch sąsiadów owych skrzynek brak. Czy to znaczy, że w tych dwóch przypadkach nie ma możliwości podłączenia światłowodu do domu z tych słupów?

 

___________

* Wpis wydzielony jako nowy temat - moderator Bartłomiej

1 ZAAKCEPTOWANE ROZWIĄZANIE

Rozwiązanie:

Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 13489
  • 55166
  • 657

Światłowód zwoje/skrzynki na słupie

@Domel28Doprecyzowując. Skrzynka jako punkt dystrybucyjny dla kilku abonentów. Zgoda, nie musi być instalowana co słup. Dystans pomiędzy taka skrzynką a domami jest jednak określony (koszty przyłacza), więc takie stelaże ze skrzynkami montuje się co 2-3 słup (w zależności od gęstości instalacji z danego punktu). Jeśli wisi stelaż (taki metalowy krzyżak +), a nie ma w nim skrzynki, to kiepsko. Jeśli zaś nie ma krzyżaka, a dom znajduje się pomiędzy dwoma OPP, lub w pobliżu jednego (z tego co pamiętam to kwestia dystansu  max dwóch słupów i jednego dystansu w stronę domów) to ok. Wiem, że jest określona rejonizacja OPP i jeśli np nie ma na nim rezerw, to z dalszego mogą nie chcieć wykonać instalacji. Wszystko zależy od ilości klientów i rozstawienia OPP. Teraz już chyba wyjaśniłem 🙂

Wyświetl rozwiązanie w oryginalnym poście

4 ODPOW. 4

Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 13489
  • 55166
  • 657

Światłowód zwoje/skrzynki na słupie

@Domel28  ta skrzynka to OPP czyli punkt dystrybucyjny. Bez niego ani rusz..


Poziom 38, Pomocnik Międzygalaktyczny
  • 7197
  • 29466
  • 270

Światłowód zwoje/skrzynki na słupie

@Domel28  nie jest tak że jedna skrzynka OPP na jedno przyłącze internetowe,  w zależności od typu można z jednej podłączyć od kilku do kilkunastu abonentów. 


Poziom 27, Znawca Przestworzy
  • 2617
  • 9461
  • 47

Światłowód zwoje/skrzynki na słupie

@slav72 Dokładnie

@Domel28  Nie. Jedna "skrzynka" zasila kilka najbliższych domów tak więc nic się nie martw.


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 13489
  • 55166
  • 657

Światłowód zwoje/skrzynki na słupie

@Domel28Doprecyzowując. Skrzynka jako punkt dystrybucyjny dla kilku abonentów. Zgoda, nie musi być instalowana co słup. Dystans pomiędzy taka skrzynką a domami jest jednak określony (koszty przyłacza), więc takie stelaże ze skrzynkami montuje się co 2-3 słup (w zależności od gęstości instalacji z danego punktu). Jeśli wisi stelaż (taki metalowy krzyżak +), a nie ma w nim skrzynki, to kiepsko. Jeśli zaś nie ma krzyżaka, a dom znajduje się pomiędzy dwoma OPP, lub w pobliżu jednego (z tego co pamiętam to kwestia dystansu  max dwóch słupów i jednego dystansu w stronę domów) to ok. Wiem, że jest określona rejonizacja OPP i jeśli np nie ma na nim rezerw, to z dalszego mogą nie chcieć wykonać instalacji. Wszystko zależy od ilości klientów i rozstawienia OPP. Teraz już chyba wyjaśniłem 🙂