Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Światłowód zażenowanie sięga zenitu


Poziom 12, Tropiciel Przestworzy
  • 11
  • 36
  • 0

Światłowód zażenowanie sięga zenitu

Witam użytkowników. Musialem az z tego tytułu zalozyc konto aby wylać swoje żale. Nie ja pierwszy pewnie. 
mieszkam w miare sporym miescie, w centrum. Posiadam internet domowy 20/1. Dowiedzialem sie, ze w kamienicy obok jest światłowód. Oczywiscie podpytywałem czy jest mozliwosc podłączenia u nas, lecz dostalem negatywna odpowiedz. 
Pogrzebalme troche po internetach, urzedach bla bla bla. Okazalo sie, ze moja kamienica znajduje sie pomiędzy dwoma innymi, w ktorych znajduje sie światłowód. Wkurzenie sięglo zenitu kiedy Doszly mnie informacje, ze na działeczce na „psciniu dolnym” U moich rodzicow położyli juz światłowód 🤣🤣(zaznaczam ze sa tam same działki). 
Bedac cwaniakiem i chcąc miec ten światłowód nasuwa sie moje pytanie. Czy dogadując sie z kamienica obok i zamawiac na ich nr Mieszkania światłowód jest mozliwosc przeciągnięcia tego kabla 10 m dalej do nas 🧐🧐? 

Pozdrawiam, zażenowany klient Orange 🙆🏼‍♂️

 

___________

* Temat przeniesiony z Internet domowy oraz poddany edycji - Netykieta - moderator Bartłomiej

33 ODPOW. 33

Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12788
  • 52618
  • 601

Światłowód zażenowanie sięga zenitu

@BledOop Nie jesteś pierwszy ani ostatni z tym problemem. Powodów może być wiele. Brak kanalizacji czy owa niedrożna, brak zgody administratora na wejście do budynku, brak adresu w projekcie POPC, brak popytu itp..

Sprawdzałeś na http://www.orange.pl/view/mapazasiegu ? Na stronie Orange w projektach POPC? https://www.google.pl/url?sa=t&source=web&rct=j&url=https://www.orange.pl/view/popc&ved=2ahUKEwicmsv...

Odpowiem tak. Kombinować możesz, ale jeśli nie ma budynku w bazie dostępnych dla FTTH nie wygeneruje się zlecenie na instalację i umowa w systemach Orange. Nie złożysz zamówienia i tyle...

P.S.. żeby był pełny obraz sytuacji dodam, że monter nie wykona instalacji niezgodnej że zleceniem 

Podaj więcej danych, powęszymy...


Poziom 12, Tropiciel Przestworzy
  • 11
  • 36
  • 0

Światłowód zażenowanie sięga zenitu

Sprawdzalem na stronach ktore podajesz. Wysyłałem maila do odpowiednich urzędów aby dowiedziec sie wiecej informacji. Niczego nie wskórałem .. 

 

o jakie dokladnie informacje Ci chodzi? @agat13 


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12788
  • 52618
  • 601

Światłowód zażenowanie sięga zenitu

@BledOop adres bez mieszkania.


Poziom 12, Tropiciel Przestworzy
  • 11
  • 36
  • 0

Światłowód zażenowanie sięga zenitu

@agat13 95-200 Pabianice, armii krajowej 10


Poziom 38, Pomocnik Międzygalaktyczny
  • 7197
  • 29458
  • 270

Światłowód zażenowanie sięga zenitu

@BledOop  zapytam, czy na pewno kamienice obok mają światło od Orange? Dlatego pytam gdyż na podanej przez Ciebie ulicy nie zgłasza się w ogóle pomarańczowa infrastruktura światłowodowa.


Poziom 12, Tropiciel Przestworzy
  • 11
  • 36
  • 0

Światłowód zażenowanie sięga zenitu

@slav72 Dzwonilem do Orange, sprawdzalem na mapie i pytalem właściciela. 😉 posiadają światłowód 

Numer kamienicy 6 bodajze


Poziom 38, Pomocnik Międzygalaktyczny
  • 7197
  • 29458
  • 270

Światłowód zażenowanie sięga zenitu

@BledOop  sorki źle spojrzałem, nie te Pabianice 😉 (Twoje łódzkie, ja patrzałem na śląskie).


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12788
  • 52618
  • 601

Światłowód zażenowanie sięga zenitu

@BledOopZgadza się, pod 6 i 16 jest zasięg FTTH. Wszystkie budynki mają ten sam charakter instalacji. Z kanalizacji po elewacji prowadzona jest rurką do klatki schodowej od podwórka i dalej ze skrzynki kabla rozdzielczego dopiero do lokali. Nie ma więc powodów technicznych dla których te budynki nie miałyby być podłączone. Może w trakcie inwestycji nie było popytu?? Podejście jest. Kto zarządza tymi budynkami? Może warto się z nim skontaktować i zapytać czy operator wnioskował jakoś o pozwolenie dla 6 i 16, a nie wnioskował o 10? Może tu Administracja/gmina nie wyraziła zgody? Trzeba popytać...


Poziom 27, Znawca Przestworzy
  • 2492
  • 8959
  • 45

Światłowód zażenowanie sięga zenitu

@BledOop  Jeśli budynki obok na tej ulicy były robione to widzę tylko jeden powód dla którego Was pominięto. Brak zgody Wspólnoty lub Zarządcy. Studnię macie pod budynkiem. Prościej już się nie da. Pogadaj z osobą decyzyjną czy dzwonił ktoś z Orange w sprawie Umowy na udostępnienie nieruchomości i jaki był jej dalszy los. Budynek może też mieć jednego właściciela i jak on powie niet to nic nie zrobisz. 

Jak to ustalisz to pomyślimy dalej.