Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Światłowód w podwarszawskich Markach - moja posesja pominięta przy okablowaniu


Poziom 6, Zwiadowca Przestworzy
  • 2
  • 0
  • 0

Światłowód w podwarszawskich Markach - moja posesja pominięta przy okablowaniu

Mieszkam w podwarszawskich Markach, które w tym roku zostały okablowane światłowodem przez Orange.
Niestety mimo, że wszyscy moi sąsiedzi mają dostęp do światłowodu, moją posesję z nieznanego mi powodu została pominięta.
Po drugiej stronie głównej ulicy jest zamontowany spliter z którego zwisają opisane kable światłowodowe.
Jeden z nich został poprowadzony do słupa telekomunikacyjnego vis-à-vis mojego domu. Z tego słupa idzie do domu moich sąsiadów.
Również z tego samego słupa jest zrobiona przewieszka do mojego domu którą doprowadzony jest stary kabel telefoniczny.
Nie rozumiem, czemu nie można podłączyć również i mnie skoro reszta przewodów światłowodowych wychodzących ze splitera nie jest niewykorzystana/podłączona.
Czemu nie jestem ujęty nawet w planach podłączeniowych na następne pół roku?
Tak się zastanawiam, czy można to jakoś reklamować?
W salonie jedyne co mi zaoferowano to wysłanie pocztą wypełnionego druku ankiety.
Jak ankietą mam komuś uświadomić, że popełnił błąd czy też zaniedbanie pomijając w projektowanej instalacji moją posesję?


światłowód.jpg

 

____________

* Temat został wyodrębniony z Instalacja światłowodu drogą napowietrzną zakończona i... tyle - Moderator Wiktor

6 ODPOW. 6

Poziom 45, Pionier Misji
  • 32291
  • 36065
  • 1364

Światłowód w podwarszawskich Markach - moja posesja pominięta przy okablowaniu

Może Twój adres jest pominięty z POPC?

Poziom 6, Zwiadowca Przestworzy
  • 2
  • 0
  • 0

Światłowód w podwarszawskich Markach - moja posesja pominięta przy okablowaniu

Mam już w głębokim poważaniu Orange. Nie dość, że nie odpowiedzieli na moją reklamację (minęło już 2 msc.od jej wysłania poleconym) to się okazało, że łącze jest dzierżawione przez konkurencję. 

Zwrócę się zatem do konkurencji a firmę Orange żegnam, słynnym gestem pewnej posłanki.


Pracuję w Orange
  • 931
  • 1518
  • 35

Światłowód w podwarszawskich Markach - moja posesja pominięta przy okablowaniu

@sebsej1A jakiej treści było to zgłoszenie?


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12784
  • 52607
  • 600

Światłowód w podwarszawskich Markach - moja posesja pominięta przy okablowaniu

Cześć,

 

Niestety tak to działa. Adresy ujęte w POPC są przypisane do budowanej infrastruktury i obiekty obok siebie czasem nie są ujęte w planie przyłączenia. Mogą to być sąsiadujące budynki, a nawet kolejne ulice. Jedna ma infrastrukturę, kolejna nie (a są realizowane tą samą technologią słupową). POPC to loteria i wylosowani się cieszą, a pominięci mają szansę wtedy, gdy po podłączeniu wszystkich planowanych zostaną wolne zasoby i można będzie dopisać ich do istniejących rezerw. Trzeba się jednak uzbroić w cierpliwość i przypominać o swoim istnieniu


Poziom 27, Znawca Przestworzy
  • 2492
  • 8959
  • 45

Światłowód w podwarszawskich Markach - moja posesja pominięta przy okablowaniu


@sebsej1napisał(-a)


światłowód.jpg

 

____________

* Temat został wyodrębniony z Instalacja światłowodu drogą napowietrzną zakończona i... tyle - Moderator Wiktor


Ale stelaż zapasu kabla już Ci na słupie zamontowali to jest nadzieja że i kabel tam się pojawi 🙂


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12784
  • 52607
  • 600

Światłowód w podwarszawskich Markach - moja posesja pominięta przy okablowaniu

Takie stelaże montują w miejscu przyszłej instalacji OPP (punktu dostępowego), wiec może Orange równolegle z POPC wykonuje również swoja inwestycje, a ze względu na wymogi projektów unijnych musi najpierw zrealizować te narzucone, a później (nie wiem za jaki czas) wprowadzić swoje okablowanie?

Warto drążyć temat