Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Światłowód w piwnicy, a brak doprowadzenia do mieszkania (brak dostępnych usług dla lokalizacji)

ROZWIĄZANE

Poziom 10, Zwiadowca Przestworzy
  • 1
  • 7
  • 0

Światłowód w piwnicy, a brak doprowadzenia do mieszkania (brak dostępnych usług dla lokalizacji)

Dzień dobry, chciałbym wykupić usługi światłowodowe w Orange jednak mam pewny problem. Mianowicie do mojego mieszkania nie ma wykonanego przyłącza światłowodowego. Ze strony Orange wynika iż światłowód nie jest dostępny w mojej lokalizacji (w całym bloku) to samo mówią na infolinii ale... W piwnicy jest wyprowadzenie światłowodu z oznaczeniem na całej długości peszla orange (dosłownie przewód światłowodu wisi luźno), jednocześnie na stronie UKE widnieje informacja że pod moim adresem doprowadzone jest przyłącze światłowodowe od orange. Wysyłałem 2 wnioski o rejonizacje - 2 zostały odrzucone. Mieszkam w Gdańku na dużym osiedlu, a blok istnieje od ok 20 lat.


Czy istnieją jeszcze jakieś dodatkowe ścieżki, kontaktu lub zapytań do Orange, odnoszę wrażenie że konsultanci z infolinii nie mają pojęcia o co mi chodzi, pomimo że w ostatnim wniosku wysłałem zdjęcia ze światłowodem w ręce..


414206214_923957142040495_1535836601400961897_n.jpg416038345_896186298832427_3369535970041762252_n.jpg

 

 

 

 

 

____________________

*Temat przeniesiony z działu "Internet domowy" - moderator Wojciech.

1 ZAAKCEPTOWANE ROZWIĄZANIE

Rozwiązanie:

Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 13870
  • 57048
  • 684

Światłowód w piwnicy, a brak doprowadzenia do mieszkania (brak dostępnych usług dla lokalizacji)

@jowsianikBubel informacyjny w bazach danych. Niestety nie mamy do nich dostępu jako zwykli użytkownicy. Co doradzę? Pismo do Orange na adres korespondencji wraz z załącznikami w postaci zdjęć zakończeń i ewentualnie opisu z markerów (takich karteczek opisujących światłowód) wraz z dokładnym adresem i kontaktem.

Orange Polska S.A.

Ul Jagiellońska 34

96-100 Skierniewice

Z dopiskiem "Inwestycje"

Wyświetl rozwiązanie w oryginalnym poście

10 ODPOW. 10

Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 13870
  • 57048
  • 684

Światłowód w piwnicy, a brak doprowadzenia do mieszkania (brak dostępnych usług dla lokalizacji)

@jowsianikBubel informacyjny w bazach danych. Niestety nie mamy do nich dostępu jako zwykli użytkownicy. Co doradzę? Pismo do Orange na adres korespondencji wraz z załącznikami w postaci zdjęć zakończeń i ewentualnie opisu z markerów (takich karteczek opisujących światłowód) wraz z dokładnym adresem i kontaktem.

Orange Polska S.A.

Ul Jagiellońska 34

96-100 Skierniewice

Z dopiskiem "Inwestycje"


Poziom 28, Znawca Przestworzy
  • 2700
  • 9868
  • 51

Światłowód w piwnicy, a brak doprowadzenia do mieszkania (brak dostępnych usług dla lokalizacji)

@jowsianik a co to za partyzantka? Kto tego patchcorda tak zostawił? Widzę że MSNka jest z doprowadzonym kablem rozdzielczym. Pytanie gdzie jest ta skrzynka, w piwnicy czy na piętrze i pytanie na którym piętrze Ty mieszkasz? Co mówią Ci na infolinii? Nie widzą Twojego nr mieszkania czy jaki jest powód? 


Poziom 31, Pasjonat Galaktyczny
  • 2018
  • 9747
  • 80

Światłowód w piwnicy, a brak doprowadzenia do mieszkania (brak dostępnych usług dla lokalizacji)

@marder Ten patchcord już i tak jest pewnie złamany. Domyślasz się może w jakim celu ktoś go zostawił? Chyba nie do pomiarów?


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 13870
  • 57048
  • 684

Światłowód w piwnicy, a brak doprowadzenia do mieszkania (brak dostępnych usług dla lokalizacji)

@SamotnickObok jest skrzynka z ethernetem, może to tylko do ONT-a szło?


Poziom 38, Pomocnik Międzygalaktyczny
  • 7197
  • 29500
  • 271

Światłowód w piwnicy, a brak doprowadzenia do mieszkania (brak dostępnych usług dla lokalizacji)

@jowsianik  kolego, czy mógłbyś zrobić i wstawić więcej zdjęć?, chodzi o zdjęcie tej szafki po prawej (której kawałek widać) i o zdjęcie wyżej (tam gdzie jest ta metalowa obejma), oczywiście jeśli to nie kłopot...


Poziom 26, Entuzjasta Przestworzy
  • 2212
  • 8269
  • 33

Światłowód w piwnicy, a brak doprowadzenia do mieszkania (brak dostępnych usług dla lokalizacji)


@jowsianiknapisał(-a)

do mojego mieszkania nie ma wykonanego przyłącza światłowodowego


a czy są mieszkania, do których jest?


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 13870
  • 57048
  • 684

Światłowód w piwnicy, a brak doprowadzenia do mieszkania (brak dostępnych usług dla lokalizacji)

@pirenej  można zakładać różne scenariusze. Piszę, że jest przyłącze, opisane, może nawet działające, ale budynek nie jest ujęty jako "w zasięgu"

Brak pionów i ten fakt braku dostępu do zamówień może wskazywać na problemy bardziej organizacyjne niż techniczne. Zobaczymy co się okaże po piśmie...


Poziom 28, Znawca Przestworzy
  • 2700
  • 9868
  • 51

Światłowód w piwnicy, a brak doprowadzenia do mieszkania (brak dostępnych usług dla lokalizacji)

@Samotnick nie wiem. Wygląda jakby ktoś mierzył jedno włókno z kabla i zostawił na zewnątrz patchcord.

 

Możliwe że zakończyli kabel w piwnicy a nie wybudowali pionów dlatego budynek nie został zaraportowany jako gotowy. Trzeba by przejść się po klatce i sprawdzić na każdym piętrze czy są skrzynki Orange. Z drugiej strony etykieta wskazuje że budowali to w grudniu 2015 roku to jakim cudem do dziś nie miałby pionu?


Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 605
  • 1557
  • 3

Światłowód w piwnicy, a brak doprowadzenia do mieszkania (brak dostępnych usług dla lokalizacji)

moze wspolnota nie pozwolila bo ktos nadgorliwy byl i tak sobie w prozni zostalo?