Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Światłowód w całej miejscowości, ale u mnie nie ma.

ROZWIĄZANE

Poziom 12, Tropiciel Przestworzy
  • 5
  • 4
  • 0

Światłowód w całej miejscowości, ale u mnie nie ma.

Światłowód w całej miejscowości, ale u mnie nie ma. Dom obok (10 metrów) ode mnie ma światłowód, a ja już nie mogę być. Byłem w salonie i powiedzieli mi, że nie było mojeg domu w planach, który sporządzono kilka lat temu. Dowiedziałem się również, że nie mogę na własny koszt podłączyć światłowód. Czy to prawda? Jeżeli tak, to gdzie się zgłosić aby mieć jak najszybciej światłowód, a jak nie to ile wynosi koszt i do kogo się zgłosić, żeby go podłączyli? 

1 ZAAKCEPTOWANE ROZWIĄZANIE

Rozwiązanie:

Poziom 42, Mistrz Międzygalaktyczny
  • 18339
  • 52438
  • 702

Światłowód w całej miejscowości, ale u mnie nie ma.

@KubaSmaga To jest prawda, że pod istniejącą inwestycje z programu POPC nie można się podłączyć, nawet pokrywając koszty. Trzeba czekać, aż zakończy się projekt lu szukać innego dostawcy, który w okolicy może będzie kładł swój własny światłowód.

Możesz spróbować dogadać się z sąsiadem, czy zgodzi się na przeciągnięcie kabelka miedzy budynkami.

Wyświetl rozwiązanie w oryginalnym poście

6 ODPOW. 6

Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 145
  • 254
  • 2

Światłowód w całej miejscowości, ale u mnie nie ma.

Uke.gov.pl/wyszukiwarka, po wpisaniu adresu kliknij "Planowana Rozbudowa POPC"

sprawdź czy jest zaplanowany termin podłączenia twojego adresu.


Poziom 12, Tropiciel Przestworzy
  • 5
  • 4
  • 0

Światłowód w całej miejscowości, ale u mnie nie ma.

Sprawdzałem i go nie ma


Poziom 12, Tropiciel Przestworzy
  • 5
  • 4
  • 0

Światłowód w całej miejscowości, ale u mnie nie ma.

Ktoś coś?


Poziom 42, Mistrz Międzygalaktyczny
  • 18339
  • 52438
  • 702

Światłowód w całej miejscowości, ale u mnie nie ma.

@KubaSmaga To jest prawda, że pod istniejącą inwestycje z programu POPC nie można się podłączyć, nawet pokrywając koszty. Trzeba czekać, aż zakończy się projekt lu szukać innego dostawcy, który w okolicy może będzie kładł swój własny światłowód.

Możesz spróbować dogadać się z sąsiadem, czy zgodzi się na przeciągnięcie kabelka miedzy budynkami.


Poziom 12, Tropiciel Przestworzy
  • 5
  • 4
  • 0

Światłowód w całej miejscowości, ale u mnie nie ma.

A jest to legalne, takie przeciąganie kabelka z sąsiadem? Bo jak tak to kupię acces pointa i kabelkiem od sąsiada podepnę.


Poziom 42, Mistrz Międzygalaktyczny
  • 18339
  • 52438
  • 702

Światłowód w całej miejscowości, ale u mnie nie ma.

@KubaSmaga kabelek między działkami możecie sobie przeciągać wedle uznania, kwestia dogadania się. Operator nie wnika, co dalej jest wykonywane z sygnałem internetowym za routerem. Jeżeli internet ma służyć do własnego użytku nie widzę przeciwwskazań.