Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Światłowód w Izabelowie Małym

ROZWIĄZANE

Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 119
  • 69
  • 0

Światłowód w Izabelowie Małym

No dobra wszystko spoko ale to jest chyba jakiś żart że będę musiał czekać pól roku na to aż orange zacznie świadczyć usługi da sie to jakoś przyśpieszyć ? Albo gdzieś sprawdzić co kolwiek ?


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 119
  • 69
  • 0

Światłowód w Izabelowie Małym

A... Własnie byłbym zapomniał mam pytanie odnośnie tego co zrobi nexera czyli jak zamontują na słupach światłowód to nie wiem wejdą do domu powiedzą kiedy bedzie można z niego korzystać itp wiecie może jak to wygląda ?

 


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32291
  • 36065
  • 1364

Światłowód w Izabelowie Małym

Technologii podłączeń jest kilka. Szczegóły przekażą ludzie na miejscu co będą zbierać zgody na wejście na posesję.

Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 119
  • 69
  • 0

Światłowód w Izabelowie Małym

Ja będe miał najprawdopodobniej po słupie 

 


Poziom 19, Odkrywca Przestworzy
  • 245
  • 377
  • 1

Światłowód w Izabelowie Małym

Witam to ja @Maciejka28  lecz na nowym koncie bo nie mogłem zalogować się na stare ale przejdzmy do rzeczy . Podwykonawacy o których mówiłeś @Piotrekk85  napisał że termin montażu światłowodu się nieco wydłuży. Zamiast montować go na mojej wsi w I-II kwartale tego roku przesunęło się to na III kwartał z czego w trzecim kwartale będą go dopiero montować a zanim będzie on oddany do użytku to już inna bajka i stanie to się bo ja wiem na początku przyszłego roku. Nie ukrywam że jestem człowiekiem niecierpliwym i w związku z tym mam do was pytanie jak można ten proces przyśpieszyć ? Żeby był on oddany do użytku wcześniej . Nie wiem może zebrać podpisy od sąsiadów ze zgodą na zamontowanie światłowodu i wysłał bym skan do orange bądź nexery ? Czekam na wasze propozycje . 


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32291
  • 36065
  • 1364

Światłowód w Izabelowie Małym

Pół litra i podejdź do firmy podwykonawcy.


Poziom 19, Odkrywca Przestworzy
  • 245
  • 377
  • 1

Światłowód w Izabelowie Małym

Ha ! ha ! uśmiałem się po wsze czasy ale pytam serio .


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32291
  • 36065
  • 1364

Światłowód w Izabelowie Małym

Serio. Nexera ma mało pracowników, mało umów z podwykonawcami. Moce przerobowe same się nie zwiększą.

Poziom 19, Odkrywca Przestworzy
  • 245
  • 377
  • 1

Światłowód w Izabelowie Małym

Hej! 

Witam was po krótkiej przerwie. Na wstępie chciałbym jeszcze raz wszystkim podziękować za pomoc szczególnie @Piotrekk85 . Jeśli kogoś interesuje ta jakże ciekawa historia walki o światłowód na mojej wsi to zachęcam wziąć dużo popcornu. Nie no żartuje, aż tak dużo się nie wydarzyło. Od razu odpowiem na nurtujące was pytanie - NIE, dalej nie mam u siebie światłowodu. Ale zacznijmy od początku. Przez cały czas obserwowałem strony operatorów, jak i pisałem z różnymi firmami. Jak wiecie przyszedł covid i plany o światłowodzie stały się dla mnie przez jakiś czas marzeniem. Napisałem po raz kolejny do podwykonawców którzy wcześniej podali mi termin rozbudowy. (PS: Namiary dał mi do nich przemiły i bardzo pomocny człowiek chyba wiecie o kim mówię, ale wracając...) Spytałem ich czy w związku groźnym wirusem rozbudowy się przedłuży. Powiedzieli że tak ale raczej mimo wszystko rozbudowa powinna być w II-III kwartale. Ta wiadomość mnie bardzo pocieszyła. Nadal terminu nie zmienili i rozbudowa powinna się odbyć w tym właśnie terminie. Zaskocze was jeszcze bardziej mówiąc, że pojawiłem się na mapach operatorów jako dom z dostępem do światłowodu. Oto przykład (to mój lokalny operator) ZAŁĄCZNIK. Jak dobrze poszukacie znajdziecie Izabelów a po lewej stronie Andrzejów ja mieszkam pomiędzy i na drodze jest fioletowa linia. to chyba oznacza, że jestem w zasięgu. Na mapie pojawiłem się wczoraj. W poniedziałek pojadę do tego operatora i zapytam o oferte. Ps: Nadal nie widzę u siebie na słupach światłowodu ani ni widziałem żadnej firmy która kładła by światłowód, dltaego pojawienie się tam na mapie bardzo mnie zaskoczyło. Zobaczymy co z tego będzie. Jeśli macie jakieś propozycje co mogę dalej zrobić proszę pisać.


Zrzut ekranu 2020-06-27 o 14.58.44.png

Poziom 19, Odkrywca Przestworzy
  • 245
  • 377
  • 1

Światłowód w Izabelowie Małym

Jeśli ktoś z was mówi, że ma wolny internet to wyobraźcie sobie mnie uczęszczającego na e-lekcje z internetem o prędkości 512 kb/s hahaha.