Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Światłowód w Izabelowie Małym

ROZWIĄZANE

Poziom 45, Pionier Misji
  • 32291
  • 36065
  • 1364

Światłowód w Izabelowie Małym

W necie można czytać różne opowieści. Zależy gdzie ucho przyłożysz. Fake-newsów też jest pełno. Dla jednych np. 5G zabija gołębie, dla innych to nowsze technologia usług komórkowych. Czasami i światłowody bywają dla niektórych złem wcielonym.

Bardzo dobry jest komunikat na stronie Twojej gminy. Najpierw właściciele nieruchomości muszą udzielić zgodę na pociągnięcie kabla przez posesję (zwykle po jednej stronie ulicy jak linia napowietrzna) plus zgodę na przyszłość na usuwanie awarii (to nie wiąże się z opłatami ani zobowiązaniem do zawarcia umowy - można ją wybrać za 10 lat albo wcale, ważne by były podwaliny do skorzystania dla wszystkich). Nie każdy też od razu widzi potrzebę korzystania z internetu. Pisałeś dziś, że namawiasz sąsiadów na odzew? Czy wszyscy są za? podejrzewam, że sporo ludzi może mieć obojętny stosunek. Ale ktoś był przeciw? Wiesz, nie każdy lubi Orange (że to niby francuska firma i inne epitety). U Ciebie ten plus że robi Nexera (firma z polskim kapitałem ale niektórzy udziałowcy z zagranicy). Bywa naprawdę różnie.


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 119
  • 69
  • 0

Światłowód w Izabelowie Małym

Wiesz wiekszaść sąsiadów była za nie miała żadnego problemu jedynie parę osób miało to gdzieś a pewnie

w przyszłości mi za to podziękują

Np: jakąś starsza pani która nawet nie wie co to jest ale np inna starsza pani już wiedziała o co chodzi i mówiła że jej wnuki się ucieszą

Niektórzy nawet mówili :

Jeżeli to jakoś pomoże to oczywiście Moi sąsiedzi nie znają się tak bardzo na operatorach i raczej jest to im obojętne czy orange czy jakiś inny operator


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32291
  • 36065
  • 1364

Światłowód w Izabelowie Małym

Problem będzie taki, że teraz jest kasa z ue - i każdy kto chce może mieć "potencjalną możliwość". Potem nie wiadomo czy będzie kasa. A operatorzy z własnej nie kasy nie muszą chcieć podłączać. To inwestycja na ok 20 lat. Ale są rejony gdzie bywa "gorąco".

Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 119
  • 69
  • 0

Światłowód w Izabelowie Małym

No niewiem w każdym razie zobaczymy co z tego wyniknie mam nadzieję że pozytywny skutek 

A u ciebie jam to było miałeś dostęp do s w iatlowodu od razu czy też musiałeś się o niego starać? 


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32291
  • 36065
  • 1364

Światłowód w Izabelowie Małym

Mieszkam w dosyć atrakcyjnej lokalizacji (blokowisko z wielkiej płyty, duża spółdzielnia, miasto wojewódzkie, obszar zderegulowany). Obecnie mam wielu operatorów. Samo Orange miało problem z moją spółdzielnią - ta chciała bardzo wysokie kaucje na wypadek uszkodzenia "budynków". Dopiero UKE ustalił warunki współpracy. Wtedy w ok. pół roku 100 budynków podłączono. Tak jak wspomniałem - na razie korzystam z koncentryka w innej firmie bo dla mnie sama technologia nie jest ważna. Chcę mieć 3 dekodery "dobrze działające" z dużym pakietem 🙂

Poziom 42, Mistrz Międzygalaktyczny
  • 18339
  • 52438
  • 702

Światłowód w Izabelowie Małym

W moim przypadku ze światłowodem było tak, że przez 4 lata słałem pisma do Orange, jak i dzwoniłem do BOK w sprawie światłowodu. W końcu przyszła niezależna firma w studzienkach technicznych Orange położyła swój światłowód. Okablowanie miasteczka 8 tyś mieszkańców zajęło około 6-9 m-cy.

Na początku mało osób się podłączyło, ale po położeniu światłowodu, ale obecnie widzę kolejne podłączenia po 1,5 roku funkcjonowania.

Trzymam kciuki, że i u Ciebie też uda się wywalczyć światełko Emotikon: Szczęśliwy


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 119
  • 69
  • 0

Światłowód w Izabelowie Małym

Widziałeś plik który wysłałem że zdjęciem mapy? Moja miejscowość jest oddalona zaledwie niecały 1km. Dlatego też nie rozumiem czekania na światłowód ponad 2 lata

A wy co o tym sądzicie walczyć czy czekać te 2 lata chociaż chyba wolę to pierwsze jak będzie trzeba to pojadę do siedziby orange i zrobię z nimi           ,,dila"


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32291
  • 36065
  • 1364

Światłowód w Izabelowie Małym

Żadna firma w Polsce mimo dofinansowań nie ma tyle ludzi i kasy. Są tereny gdzie nie ma zasięgu mobilnego, radiowego ani żadnych łącz kablowych. Są plany "powyborcze" by to zmienić, ale czas pokaże jak będzie.

Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 119
  • 69
  • 0

Światłowód w Izabelowie Małym

Poszukam jeszcze coś w internecie 

I może najdę kogoś komu udało się szybko wywalczyć światełko może wtedy uda mi się coś od nich dowiedzieć?, jak myślicie? 

Jeszcze powiem wam jedna rzecz, niedługo będą montować światłowód u mojej znajomej która mieszka w centrum miasta i zobaczę jak to będzie wyglądać,

 

Nadal również zastanawia mnie to https://rfc.pl/zasieg/izabelow-maly/ może mam światłowód wkopany w ziemię ale nawet jeżeliby tak było to by mnie poinformowali co nie? 


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 119
  • 69
  • 0

Światłowód w Izabelowie Małym

Słuchajcie!!! Dobre wieści!!!

Odpisali mi na e-mail od nexera

Macie go w załączniku 


Screenshot_20191106_000858_com.google.android.gm.jpg