Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Światłowód w Łomiankach


Poziom 10, Zwiadowca Przestworzy
  • 19
  • 1
  • 0

Światłowód w Łomiankach

tyle że lokalne drogo się cenią, taniej byłoby pociągnąć drugą linię z nesotradą... przy mojej ulicy żaden nie ma kabli więc jak się zgoszę do lokalnego od razu mi zaśpiewają "no ale trzeba dociągnąć kabel to będzie Pani musiała zapłącić za to, a że nie mamy tam konkurencji w postaci rozsądnego cenowo Orange to jeszcze za abonament nam Pani zapłaci więcej" - i to ma być rozwiązanie?


Poziom 10, Zwiadowca Przestworzy
  • 19
  • 1
  • 0

Światłowód w Łomiankach

poza tym:

- IBS FIBER 90/9    119 brutto za umowę na 24 mce

- Orange światłowód 100 Mb - średnio 55 brutto na 24 mce

 

No pięknie lokalni wykorzystują swoje pierszeństwo gwarantowane przez gminę, jeśli takowe istnieje.


Poziom 10, Zwiadowca Przestworzy
  • 19
  • 1
  • 0

Światłowód w Łomiankach

Odleglejsze? Wg planów internet kończy się kilkanaście domów przed moim i zaczyna z powrotem kilka numerów dalej...


Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 615
  • 589
  • 2

Światłowód w Łomiankach

@sil79przesyłam odpowiedz na podobny temat z innego wątku. Zapoznaj się z nim , a na pewno stracisz ochotę na dalszą dyskusję.

Artur
Zespół Nasz Orange
  • 1219
  • 2400
  • 71
Podłączenie światłowodu Warszawa, ul. Mysłowicka
 

Chciałbym się włączyć i podsumować kilka spraw, także dla innych osób zainteresowanych Orange Światłowodem, które trafią do tego tematu:

1. Bardzo chcielibyśmy, aby Orange Światłowód był dostępny u wszystkich. To zrozumiałe - jest to produkt, na którym firma zarabia.
2. Nie wszędzie da się przeprowadzić inwestycje potrzebne do udostępnienia szybkich łącz, nie wszędzie się opłaca.
3. Zmiennych, które na to wpływają (możliwości techniczne, konkurencja, ceny, plany rozwoju, szacunki zaludnienia i wiele, wiele innych) jest tak dużo, że raczej nie jesteśmy w stanie przedstawić tego w przystępny sposób, bardzo wiele zmienia się także w czasie.
4. Ze względu na to, nie będziemy także wskazywać konkretnych przyczyn u konkretnych osób i nikt nie otrzyma informacji "dlaczego u sąsiada już jest, a u mnie jeszcze nie ma".

 

Przykro mi, @Kierus57, zwłaszcza, że widzę jak bardzo Ci zależy, jak jesteś zaangażowany i jak długo już starasz się o udostępnienie łącza. Uważam, że zasłużyłeś i chciałbym, abyśmy mogli w nagrodę podłączyć u Ciebie Światłowód od ręki, ale nie możemy (patrz pkt. 3). Nie otrzymasz informacji o przyczynach dla Twojej lokalizacji. Nie ma też "osoby, z którą można by się skontaktować, aby załatwiła instalację szybciej". Skoro jednak sąsiedzi już mają Światłowód to jest ogromna szansa, że wkrótce się doczekasz. Niestety nie wiemy jeszcze jak długo.

 

Tak samo, jak w przypadku sieci GSM - sprawdzamy, czy jesteśmy w zasięgu. Jeśli jesteśmy i oferta nam się podoba - bierzemy. Jeśli nie jesteśmy to bierzemy inną (np. w technologii Orange LTE) lub czekamy, aż będziemy.

 

Oczywiście możemy dalej dyskutować w temacie, choć... czy ma to jakiś cel?


Podsumowując:

 

  • Jeśli u kogoś nie ma jeszcze Światłowodu, a chciałby, aby był - powinien wypełnić formularz na stronie i zaczekać: http://oferty.orange.pl/internet/. WSZYSTKIE zgłoszenia są weryfikowane.
  • Nie ma opcji przyśpieszenia powstania infrastruktury.
  • Nie licząc ostatnich tygodni przed udostępnieniem łącza - nie ma opcji sprawdzenia kiedy pojawi się Światłowód.
 
 
 
 

Poziom 10, Zwiadowca Przestworzy
  • 19
  • 1
  • 0

Światłowód w Łomiankach

no, post kogoś z zespołu NASZ.ORNGE mający mnie zniechęcić do dalszego ciągnięcia tematu nie jest za dobrym PR-em


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32291
  • 36065
  • 1364

Światłowód w Łomiankach

Wiem, że każdy oczekuje odpowiedzi za tydzień będzie światłowód, ale to nierealne. To kwestia 5-10 lat.

Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 615
  • 589
  • 2

Światłowód w Łomiankach


Piotrekk85 napisał(-a):
Wiem, że każdy oczekuje odpowiedzi za tydzień będzie światłowód, ale to nierealne. To kwestia 5-10 lat.

No to wszystkich pocieszyłeś.


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32291
  • 36065
  • 1364

Światłowód w Łomiankach

A po co się łudzić? Tu sytuacja jest inna niż u Ciebie. Jest inny operator ze światłowodem (nie wiem czy faktycznie czy tylko na mapie w internecie). Ale drogi. Więc "raczej" unijne dofinansowanie średnio może pójść na takie adresy.

Poza tym jak ktoś szuka lania wody (tzn. PRu) to mail do biura prasowego biuro.prasowe@orange.com

Poziom 45, Pionier Misji
  • 32291
  • 36065
  • 1364

Światłowód w Łomiankach

Nie wiem czy to przydatne info, ale pytano o numery domów od 8 do 53. Pod tymi numerami wg danych UKE http://uke.gov.pl/wyszukiwarka/ są dwie linie miedziowe Orange i Netii.

2017.11.14_22h21m19s_001.png

Tak się zastanawiam, czy te adresy nie jest w puli inwestycji Netii, a Orange potem będzie dzierżawiło kawałki infrastruktury. Ale to też ciężko zdobyć info na ten temat. Ze zdjęć na google maps nie wiele widać, więc pytanie do kogo należy infrastruktura - no chyba, że jest to ciągnięte niezależnie.


Poziom 8, Zwiadowca Przestworzy
  • 4
  • 2
  • 0

Światłowód w Łomiankach

Podaj prosze link do tej wyszukiwarki / mapki. Szukam na stronie ule i znaleźć nie mogę. 😕