Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Światłowód u mnie w domu od innego operatora

ROZWIĄZANE

Poziom 27, Znawca Przestworzy
  • 2666
  • 9715
  • 49

Światłowód u mnie w domu od innego operatora

@marchello999 instalacje z czasów PRLu nie są wykorzystywane przy światlowodach głównie z uwagi na to że rurki są albo połamane albo nie mają nawiązania do nowo budowanej kanalizacji.


Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 87
  • 312
  • 2

Światłowód u mnie w domu od innego operatora

Cześć, dobry wieczór czy może coś wiadomo w sprawie umowy Orange z firmą która mi dostarcza światłowód. Pozdrawiam 


Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 581
  • 1462
  • 3

Światłowód u mnie w domu od innego operatora

Jak ktoś narzeka na monterów...

W Polsce u mnie na kompletnym odludziu lata temu przyjechali i podłączali Neostradę do 20mbit wtedy.

 

Podłączyli coś do dslama i sprawdzali impedancję par miedzianych na słupku/głowicy telekomunikacyjnej tak z 15 minut. O ta para najlepsza i te panu podłączymy. Bez ekstra motywacji finansowej. Po prostu chcieli zrobić dobrze.

 

Tak rok później byłem w Stuttgarcie. Przysłano studenta i włożył dwa kabelki w losowe dziury pełnej pajęczyn dużej kostki Telefunken. Nie założył nawet żelowanych złączek bo nie wiedział po co to jest. Z kostki ceramicznej wrzuconej do pełnej pajęczyn szafy Telefunken w piwnicy wychodziły pajęczyny kabli i on miał w papierach że ma włożyć w zakres od do i nawet się nie zastanawiał.

No i po krótkiej dyskusji mówi a włóż pan je jak chcesz bo mają być od do. Poświęciłem latarka i wybrałem mniej zaśnieżony patyna chyba port. To była dosyć długa ceramiczna kostka mająca ze 100 czy 200 może małych przegródek na kable i tak miał działać vdsl2+ tam.

 

Działał słabiutko ale...różnice w podejściu wtedy w PL i DE dało się odczuć.

 

Potem jak czytałem jojczenia na forach na polskich techników to sobie myślałem - na swoje kończycie obcego nie znacie ...

 

Choć na przykład nie rozumiem dlaczego we Francji dawniej Orange pozwalał w przypadku linii DSL wyłączać automat DRM co do synchronizacji linii i się najwyżej klientowi rwały połączenia a w PL nigdy tego nie wdrożono....


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 13789
  • 56705
  • 678

Światłowód u mnie w domu od innego operatora

@impetiginisatio  lepiej dawać mniej, a poprawnie, niż boksować się z reklamacjami i zwrotami umownymi za uszkodzenia. Słuszna koncepcja 


Poziom 21, Odkrywca Przestworzy
  • 572
  • 2416
  • 5

Światłowód u mnie w domu od innego operatora

Ja chciałbym wiedzieć kiedy u mnie w domu będzie światłowód od innego operatora bo wtedy wiedziałbym czy opłaca mi się czekać czy przedłużyć umowę z orange na 24 miesiące płacąc jedynie za 18 🙂 znalazłem w internecie info że będzie ale kiedy to nikt mi nie jest w stanie powiedzieć.......


Poziom 27, Znawca Przestworzy
  • 2666
  • 9715
  • 49

Światłowód u mnie w domu od innego operatora

@_Artek_ tego to raczej się nie dowiesz. Możesz dzwonić to tej firmy i się dopytywać kiedy będą świadczyć usługi pod Twoim adresem. Tu nikt takiej wiedzy nie posiada.


Poziom 21, Odkrywca Przestworzy
  • 572
  • 2416
  • 5

Światłowód u mnie w domu od innego operatora

Wiem dlatego "siedzę na nieokreślonym" mimo że zarówno średnia jak i suma wychodzi taniej po przedłużeniu niż na nieokreślonym. 


Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 87
  • 312
  • 2

Światłowód u mnie w domu od innego operatora

W miedzy czasie okazalo sie ze firma rodzinna w Bytomiu oferuje duzo atrakcyjniejsze niz aktualnie duza korporacja nie placaca podatkow w Polsce. Przedluzylem umowe na kolejne 2 lata. Dziekuje za rady i mila konwersacje. Pozdrawiam