Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Światłowód u mnie na wsi


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32291
  • 36065
  • 1364

Światłowód u mnie na wsi

Kiedyś państwo dopłacało do tzw usługi powszechnej. Każdy kto chciał mógł zamówić sobie telefon/linię i na tym była neo. Teraz już tego nie ma.

Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 123
  • 107
  • 0

Światłowód u mnie na wsi

Nie zmienia to faktu ,że orange celowo omija mieszkańców wsi i nie rozwija kraju równomiernie.


Poziom 23, Odkrywca Przestworzy
  • 416
  • 245
  • 17

Światłowód u mnie na wsi

haha orange nie jest firma panstwowa. robi inwestycje tam gdzie jest sens ekonomiczny a i z tym czasem mam wielki problem zrozumiec po jakiego grzyba dociagnieli tu kabelek 😉


Poziom 19, Odkrywca Przestworzy
  • 47
  • 43
  • 4

Światłowód u mnie na wsi


@MiloszPLnapisał(-a)

To nie jest tak, że się nie opłaca. W USA budują światłowody a w większości domy są oddalone od siebie bo amerykanie mają duże podwórka. W USA prawie nie ma bloków. Światłowód można przeciagnąć po słupach energetycznych. Po prostu firmie się opłaca, tylko nie w takim stopniu jak w blokach a Orange stawia na maksymilizację zysków. Większość infastruktury na wsiach została położona za czasów neostrady i to są kable telefoniczne. W samym jednym bloku jest około 500 osób.



Mogę cię zapewnić że na amerykańskiej wsi z Internetem nie jest wcale kolorowo i często ludzie mogą mieć tylko dial-up a często ADSL to marzenie. Światłowody na amerykańskiej wsi to raczej rzadkość a jak są to drogie bo inwestycja się długo zwraca. Gadałem  2 lata temu z dyrektorem lokalnej firmy telekomunikacyjnej w stanach i zapytałem dlaczego tak wolno budują FTTH i dlaczego takie wolne prędkość (wtedy mieli tylko 40MB max dziś to 200MB) powiedział: ”Usually farmers don’t need fast internet ,we rather have it to sell tv ”

 

Poczytaj jak masz czas: https://www.cnet.com/news/life-in-the-slow-lane-welcome-to-the-internet-in-rural-america/

Mogę cię także zapewnić że w Polsce jest z internetem lepiej


Poziom 23, Odkrywca Przestworzy
  • 416
  • 245
  • 17

Światłowód u mnie na wsi

bo polscy farmerzy potrzebuja duzego "przesylu" dla dotacji z UE a amerykanscy bamberzy to wola pojezdzic na konikach i postrzelac do irokezów 😜


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 123
  • 107
  • 0

Światłowód u mnie na wsi

Dobrze, ale u nas światłowodu nie ma nawet na obrzeżach polskich miast, tam gdzie nie ma bloków. Po za tym u nas jest dużo dużych wsi czy małych miast, gdzie nie ma nawet 10 mb/s tylko 2 mb/s


Pracuję w Orange
  • 931
  • 1518
  • 35

Światłowód u mnie na wsi

A skąd masz takie informacje?? Wiesz jaki jest koszt takich inwestycji?


Pracuję w Orange
  • 931
  • 1518
  • 35

Światłowód u mnie na wsi

Szkoda, że tak wszystko upraszczasz nie mając wiedzy jakie są to koszty, które firma musi ponieść zanim jeszcze cokolwiek zacznie na tym zarabiać...bez komentarza!!


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 123
  • 107
  • 0

Światłowód u mnie na wsi

Firma zarabia bo dużo osób musi siedzieć przy 2 mb/s bo innych firm jest mało. Niech zaczną coś budować na wsiach a nie tylko w centrach dużych miast. Koszty są, ale zauważ, że orange ma taką samą cene internetu przy 1 mb/s jak przy 100 mb/s co jest uderzeniem w mieszkańców wsi. Dawniej  były dostepne mniejsze pakiety.


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32291
  • 36065
  • 1364

Światłowód u mnie na wsi

Ale cena to już minimum opłat miesięczny za utrzymanie infrastruktury w skali całego kraju. Gdy cena na miedzi była tańsza nie byłoby inwestycji. I z pewnością część osób chcialaby mieć i światło i miedź co się nie opłaca.