Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Światłowód - szeregowiec, na co się przygotować?


Poziom 15, Badacz Przestworzy
  • 30
  • 61
  • 0

Światłowód - szeregowiec, na co się przygotować?

 @agat13 Nie mam ani kotłowni, ani garażu. Tylko wejście przed dom ze ścieżką i klatkę schodową z piętrem. To jest szeregowiec dla 2 rodzin z osobnymi wejsciami.


Poziom 27, Znawca Przestworzy
  • 2506
  • 9006
  • 45

Światłowód - szeregowiec, na co się przygotować?

@xtml_ To ok. Pozostaje Ci tylko czekać gdzie ustawią słupek i wówczas ułożyć sobie przez posesję mikrorurkę z pilotem od słupka do domu. Chyba że oni sami robią wszystko kompleksowo to wtedy tylko musisz wskazać miejsce przy domu.  


Poziom 38, Pomocnik Międzygalaktyczny
  • 7197
  • 29460
  • 270

Światłowód - szeregowiec, na co się przygotować?

@xtml_  jeżeli podpiwniczony to przez piwnicę, jeżeli nie to pozostaje klatka schodowa.


Poziom 15, Badacz Przestworzy
  • 30
  • 61
  • 0

Światłowód - szeregowiec, na co się przygotować?

Piwnicy tez nie mam 🙂 Wejscie jest bezposrednio na prywatna klatke schodowa i potem wchodzac po niej na pietro jest moje mieszkanie.

Korzystając z sytuacji zapytam, jak to potem wygląda, żeby dalej poprowadzić to np centralnie na górę? Można to zrobić na zewnątrz po ścianie tak jak to robią w blokach po listwach, czy tylko wewnątrz mieszkania się da?


Poziom 38, Pomocnik Międzygalaktyczny
  • 7197
  • 29460
  • 270

Światłowód - szeregowiec, na co się przygotować?

@xtml_  rozumiem że pytasz czy mogą po elewacji i potem dopiero do Twojego mieszkania? Oczywiście że można, to kwestia dogadania z technikami którzy przyjdą instalować.


Poziom 15, Badacz Przestworzy
  • 30
  • 61
  • 0

Światłowód - szeregowiec, na co się przygotować?

I niezależnie od tego jak bym chciał to jest w ramach instalacji czy będą podbijać koszta? Nie ukrywam, że tak dopytuję, bo nie mogę już z tym radiowym internetem i wiecznymi problemami z pingiem, jakimiś utratami sygnału itp. Lokalny dostawca to w godzinach szczytowych jedyne co działa to przeglądanie stron, bo tak to teleportuje w grach multiplayer. Nie mówiąc o wysyłaniu 3Mb/s 😁


Poziom 38, Pomocnik Międzygalaktyczny
  • 7197
  • 29460
  • 270

Światłowód - szeregowiec, na co się przygotować?

@marder  wszystko od punktu włączenia do sieci do gniazdka w Twoim mieszkaniu jest w ramach instalacji bez dodatkowych kosztów (oczywiście w granicach rozsądku 😉). Ekipy monterskie z reguły mają na wyposażeniu listwy, mikrorurki PVC, peszle itp.


Poziom 15, Badacz Przestworzy
  • 30
  • 61
  • 0

Światłowód - szeregowiec, na co się przygotować?

Wiadomo, wielkie dzięki za pomoc.


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12928
  • 53121
  • 616

Światłowód - szeregowiec, na co się przygotować?

@xtml_ fakt, trochę kiepsko. Zawsze takie techniczne pomieszczenia są przydatne. Tu musisz niestety polegać na monterach i ich poczuciu estetyki i fachowości. Warto z nimi dyskutować


Poziom 15, Badacz Przestworzy
  • 30
  • 61
  • 0

Światłowód - szeregowiec, na co się przygotować?

Szkoda właśnie, że mój deweloper nie pomyślał wcale o internecie, bo ani jakichś wyprowadzeń w gniazdkach ani nic, ale trudno jakoś sobie trzeba radzić. W moim drugim domu w bloku to prosta sprawa w piwnicy wszystko dali potem listwy przez każde pięto i do domu. No ale nikt nie mówił, że będzie łatwo 😉