Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Światłowód schemat

ROZWIĄZANE

Poziom 9, Zwiadowca Przestworzy
  • 2
  • 5
  • 0

Światłowód schemat

Mam takie nie typowe pytanie bo ostatnio chciałem się podłączyć do sieci światłowód ale u mnie technicy są uparci na zrobienie sposobu powietrznego ale co chwile się na to nie zgadzam bo duży dystans mam od słupa do domu i bardzo będzie zwisać i mówie cały czas że chce ziemnie a oni gadają że robimy według schematu i tu się zaczyna pytanie, 

Czy mogę sam zaprojektować schemat i gdzie bym mógł wysłać ten schemat czyli swój sposób na zrobienie tego. 

1 ZAAKCEPTOWANE ROZWIĄZANIE

Rozwiązanie:

Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12998
  • 53386
  • 620

Światłowód schemat

@KacperNTechnicy mają odpowiednie wytyczne dotyczące instalacji. Sposób dostarczenia determinuje standard obowiązujący w rejonie. Monterzy raczej nie wykonują instalacji 'mieszanych" (podwieszka i później kabel doziemny) z własnej inicjatywy, a zakres ich prac nie przewiduje wykonania takiego przyłącza. Jeśli masz możliwość wykonania zejścia ze słupa za pomocą rurki HDPE, Arot czy mikrorurki do FTTH, a nie biegnie to w pasie drogowym, ani po działce sąsiada, to możesz sam wykonać odpowiednią podbudowę zakopując rurki, które wymieniłem i przygotować drogę dla kabla. Warto wtedy pomyśleć o pilocie w rurce i pokazaniu technikom sposobu  prawidłowego jej wkopania (odpowiednia głębokość i brak załamań)

Oczywiście zawsze mogą odmówić zasłaniając się procedurami, ale to dość rzadko spotykane, aby nie dali się przekonać, że tak będzie bezpieczniej.

Dystans 40-50m jest prawidłowy dla podwieszek, więc mogą to swobodnie wykonać swoją metodą. Gdyby się upierali, poproś o kontakt do dysponenta czy kierownika rejonu i z nim ustalisz więcej niż z technikami.

U samego operatora raczej nic nie wskórasz, gdyż za stan techniczny instalacji odpowiada technik, który właśnie ma wytyczne, aby wykonać to metodą napowietrzną.

Wyświetl rozwiązanie w oryginalnym poście

8 ODPOW. 8

Poziom 26, Entuzjasta Przestworzy
  • 2083
  • 7667
  • 31

Światłowód schemat

nie dasz rady. Weź to co dają i nie szarp się.


Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 58
  • 225
  • 2

Światłowód schemat

Jesteś w stanie ocenić ile masz metrów od słupa do domu?


Poziom 9, Zwiadowca Przestworzy
  • 2
  • 5
  • 0

Światłowód schemat

40-50m coś tak tylko ostatnio też mamy duże wiatry 


Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 114
  • 291
  • 4

Światłowód schemat

Podciagnij mikrorurke z domu do slupa, koniecznie z pilotem. To wciągną Ci pod ziemią.

Jeśli się da oczywiście.

 


Poziom 26, Entuzjasta Przestworzy
  • 1276
  • 3058
  • 31

Światłowód schemat


@mianowniknapisał(-a)

Podciagnij mikrorurke z domu do slupa, koniecznie z pilotem. To wciągną Ci pod ziemią.

Jeśli się da oczywiście.

 


O ile jest to jego działka. W innym przypadku jak ma to zrobić na lewusa? PT się na to nie zgodzi. 

Za mało szczegółów tj brak mapki więc można sobie tu dyskutować 


Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 114
  • 291
  • 4

Światłowód schemat

@PARANOJAoczywiście  - masz racię.

 

@KacperNpodaj swój adres - będzie można trochę konkretniej dyskutować


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12998
  • 53386
  • 620

Światłowód schemat

@KacperNTechnicy mają odpowiednie wytyczne dotyczące instalacji. Sposób dostarczenia determinuje standard obowiązujący w rejonie. Monterzy raczej nie wykonują instalacji 'mieszanych" (podwieszka i później kabel doziemny) z własnej inicjatywy, a zakres ich prac nie przewiduje wykonania takiego przyłącza. Jeśli masz możliwość wykonania zejścia ze słupa za pomocą rurki HDPE, Arot czy mikrorurki do FTTH, a nie biegnie to w pasie drogowym, ani po działce sąsiada, to możesz sam wykonać odpowiednią podbudowę zakopując rurki, które wymieniłem i przygotować drogę dla kabla. Warto wtedy pomyśleć o pilocie w rurce i pokazaniu technikom sposobu  prawidłowego jej wkopania (odpowiednia głębokość i brak załamań)

Oczywiście zawsze mogą odmówić zasłaniając się procedurami, ale to dość rzadko spotykane, aby nie dali się przekonać, że tak będzie bezpieczniej.

Dystans 40-50m jest prawidłowy dla podwieszek, więc mogą to swobodnie wykonać swoją metodą. Gdyby się upierali, poproś o kontakt do dysponenta czy kierownika rejonu i z nim ustalisz więcej niż z technikami.

U samego operatora raczej nic nie wskórasz, gdyż za stan techniczny instalacji odpowiada technik, który właśnie ma wytyczne, aby wykonać to metodą napowietrzną.


Poziom 27, Znawca Przestworzy
  • 2516
  • 9025
  • 45

Światłowód schemat

@KacperN sposób podłączenia wynika z projektu technicznego wg którego monterzy wykonują swoją pracę. W szczególnych przypadkach mogą pójść Ci na rękę na zasadzie "wykop Pan sobie od domu do tego słupa, ułóż hadepkę z pilotem to połączymy ziemią". Ale wcale nie muszą i nie zawsze tak się da np jeśli będziesz musiał przejść przez drogę lub działkę innego właściciela.