Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Światłowód, projekt POPC, dorejonizowanie, co robić


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12995
  • 53353
  • 620

Światłowód, projekt POPC, dorejonizowanie, co robić

@TL1976 Jak zwykle: na wszystkie podane wyżej adresy i te, które tylko znajdziesz...


Poziom 10, Zwiadowca Przestworzy
  • 8
  • 20
  • 0

Światłowód, projekt POPC, dorejonizowanie, co robić

@TL1976 Niestety nie pomogę ci do kogo możesz napisać, być może i UOKiK. Ja piszę do każdego organu który ma coś wspólnego z tą inwestycją, z nadzieją że ktoś się nad moją sytuacją pochyli. Co do projektu w ogóle, to jest właśnie ten absurd o którym pisałem. Piękny przykład na twoim przypadku.


Poziom 10, Zwiadowca Przestworzy
  • 8
  • 20
  • 0

Światłowód, projekt POPC, dorejonizowanie, co robić

A czy ktoś z was ma wiedzę jak to wyglądało w przypadku tego projektu? 

Program Operacyjny Polska Cyfrowa - 1.1. Wyeliminowanie terytorialnych różnic w możliwości dostępu do szerokopasmowego internetu o wysokich przepustowościach - BENEFICJENT ORANGE POLSKA SPÓŁKA AKCYJNA - TYTUŁ PROJEKTU : GDAŃSKI i TRÓJMIEJSKI ORANGE ŚWIATŁOWÓD.

Jest dostępny taki wykaz: https://orange.binaries.pl/binaries/o/map/ak/html/hybris/inne/POPC/pdf/Wykaz_planowanych%20_POPC2_Gd... 

I na nim znajdują się adresy które według mapy Orange nie mają możliwości technicznych (nie wszystkie z tej listy, mówię o wybranym przeze mnie obszarze, ulica moich teściów) do podłączenia światłowodu, ale ja np. pamiętam że właśnie kilka lat temu kładziono tam kable, powstała skrzynka Orange, a światłowodu jak nie było tak nie ma. Mało tego, dwa z tych adresów znajdują się na tej liście, z najnowszego programu:

KPO lista punktów adresowych gmina Przodkowo .

Czy tylko ja uważam że jest to dziwna sytuacja? Dodam tylko że na pierwszej liście widnieją wszystkie numery z interesującej mnie w tym przypadku ulicy, a na drugiej zaledwie dwa z niej, a według mapy internet.gov.pl jak i mapy dostępu Orange żaden z numerów na danej ulicy nie ma dostępu do światłowodu. 

Tu kawałek mapki jak wygląda uzbrojenie sieci telekomunikacyjnej części tej ulicy :

Zrzut ekranu (1089).png


Poziom 10, Zwiadowca Przestworzy
  • 5
  • 19
  • 0

Światłowód, projekt POPC, dorejonizowanie, co robić

Żeby zasilić adres to należy go skomunikować z OSD. Jesli w pobliżu nie ma lub wymaga to prac doziemnych to kończy się brakiem mozliwości technicznych. To, że w pobliżu jest tranzyt infrastruktury to nie oznacza, że jest możliwość podpięcia. Musi być punkt dostępowy i kanalizacja teletechniczna między posesją a właśnie punktem dostępowym. Ewentualnie ciągłość podbudowy słupowej jeśli linia napowietrzna. Jesli adresy zostały sklasyfikowane do realizacji w ramach KPO to nalezy sobie kontrolować na stronach programu czy jest już zawarta umowa z jakimś beneficjentem. Dodam, że ujęcie adresów dla obszaru realizowanego w ramach KPO nie gwarantuje, że na pewno zostaną podłączone bo to zalezy od wielu czynników. Okaże się na etapie projektowania. 


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12995
  • 53353
  • 620

Światłowód, projekt POPC, dorejonizowanie, co robić

@BanderasGA  uzbrojenie ok. Tylko  instalować 😁 jednak doziemnie to więcej zachodu 


Poziom 9, Zwiadowca Przestworzy
  • 7
  • 6
  • 0

Światłowód, projekt POPC, dorejonizowanie, co robić

OK, pokażę to na obrazkach, bo wtedy najlepiej to do wyobraźni przemawia. 🙂
To jest lista adresów z mojej ulicy, mój numer to 7A, którego tu nie ma:

TL1976_0-1713365840226.png

Następne numery, od 9 w górę, zostały już podłączone, teraz wyznaczone zostały te z początku ulicy. Mowa tylko o stronie z nieparzystymi, z wyjątkiem 2.
Tak wygląda położenie studzienki z kablem, widoczny płot jest mój, z przodu chodnik. Zdjęcie Street View jest już stare, teraz tych krzaków nie ma.

TL1976_1-1713366173025.png

Ktoś jest w stanie wytłumaczyć jak w tej sytuacji łatwiej podłączyć moich sąsiadów niż mnie?


Poziom 10, Zwiadowca Przestworzy
  • 8
  • 20
  • 0

Światłowód, projekt POPC, dorejonizowanie, co robić

@agat13 @MrTech  ale zastanawiające jest że adresy były w wykazie adresów z projektu Gdański i Trójmiejski Światłowód a mimo to nie zostały podłączone. Znalazłem jeszcze taką mapę https://capap.gugik.gov.pl/mapa/cppc/CPPC-internet/ z tym że data ostatniej jej aktualizacji to maj 2023,  i według której adresy mają status "w realizacji" w ramach tego projektu. A teraz dwa z tych adresów widnieją w wykazie adresów mających być realizowanymi w ramach KPO 😂 i dziwi mnie ta sytuacja. Skoro miały być realizowane w ramach jednego projektu i niby są w realizacji, chociaż projekt już dawno się zakończył (lata 2014-2020), to czemu teraz mają być realizowane w ramach innego projektu? Temat do zbadania o co chodzi, natomiast w tej chwili bardziej interesuje mnie mój przypadek niż adresu teściów. 

 

I znalazłem wątek na forum odnośnie jednego z wcześniejszych projektów, w którym uczestniczył również @agat13, i tam założyciel wątku dostał informację : "uprzejmie informujemy, że Pański adres został zgłoszony do podłączenia przez firmę Orange Polska S.A., jako rozszerzenie projektu budowy sieci szerokopasmowych realizowanego przez tę firmę ze środków Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa" więc wlewa to we mnie nadzieje że istnieje jakaś możliwość dodania bądź wymiany adresów, z resztą coś podobnego wspomniał podwykonawca który będzie działać dla Orange w ramach KPO na moim obszarze i dalej po cichu liczę że jednak ten światłowód będę mieć 😉

 


Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 536
  • 1253
  • 2

Światłowód, projekt POPC, dorejonizowanie, co robić

Napisz do UKE i do CPPC.

Od ccpc dostaje się kopiuj wklej.

 


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12995
  • 53353
  • 620

Światłowód, projekt POPC, dorejonizowanie, co robić

@BanderasGA Dlatego przy całym tym bałaganie informacyjnym nadal mamy nadzieję, że zabieganie o dopisanie adresu jest celowe i przynosi efekty (oczywiście przy odrobinie szczęścia)


Poziom 27, Znawca Przestworzy
  • 2516
  • 9023
  • 45

Światłowód, projekt POPC, dorejonizowanie, co robić

@TL1976 A ile lat Twój dom ma? Nowsze budynki mogą nie być ujete bo ich poprostu nie było na planach. Mogą też być jakieś problemy z numeracją. Gdzie znajduje się szafa OPP lub skrzynka rozdzielcza?