Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Światłowód, projekt POPC, dorejonizowanie, co robić


Poziom 27, Znawca Przestworzy
  • 2531
  • 9069
  • 45

Światłowód, projekt POPC, dorejonizowanie, co robić

@TL1976 jak działka jest twoja to możesz spokojnie zrobić nawet podkop pod płotem do ściany studni jeśli jest tak blisko. Na to nie trzeba zezwoleń. Geodezja może ale nie musi nanosić przebiegu kabla na prywatnej działce klienta. To zgłasza projektant do geodety. Najczęściej tego nie robią bo ich głównie interesuje przebieg do granicy działki.


Poziom 9, Zwiadowca Przestworzy
  • 7
  • 6
  • 0

Światłowód, projekt POPC, dorejonizowanie, co robić

Jest jeszcze jedna, lepsza, rzecz - rozmawiałem z sąsiadami spod 7B, z którymi "współdzielę" studzienkę, bo jak oni mieli kiedyś telefon stacjonarny, to kabel do nich też z niej wychodził. Oni nie zgłaszali zapotrzebowania na dostęp szerokopasmowy, nie składali wniosku czy deklaracji a mimo to zostali dopisani do listy a ja nie, choć wielokrotnie wręcz błagałem o to.


Poziom 10, Zwiadowca Przestworzy
  • 2
  • 5
  • 0

Światłowód, projekt POPC, dorejonizowanie, co robić

W wyznaczaniu adresów nie jakiejkolwiek logiki. Za to jak wyznaczać odpowiada Ministerstwo Cyfryzacji wspólnie z CPPC ale wykonawcą tego zadania jest UKE. Na mojej ulicy wyznaczyli tylko 2 adresy w środku ulicy. Ale za to na sąsiedniej jest sobie sklep spożywczy który ma już światłowód a pomimo tego jest wyznaczony do FERC. Ja również wielokrotnie zgłaszałem zapotrzebownie i nie zostałem wyznaczony. Co do inwestycji ze środków operatora to też lipa bo np te adresy z POPC/FERC/KPO mają możliwość wyboru dowolnego dostawcy usług a te budowane ze środków własnych mają albo samego operatora albo ewentualnie jeszcze innego.

Generalnie uważam działania władz publicznych za skandaliczne i dyskryminacyjne, którymi powinny zająć się trybunały sprawiedliwości a miejsce urzędników za to odpowiedzialnych jest na ulicy.


Poziom 13, Tropiciel Przestworzy
  • 9
  • 20
  • 0

Światłowód, projekt POPC, dorejonizowanie, co robić

Lipa lipa, podwykonawca Orange przekazał mi informację że nie da się nic zrobić. Czyli najpierw zapewnienie że uda się coś zrobić, następnie dopiero kontakt z Orange, które poinformowało go że jednak nic się nie da. No ale co zrobić, chyba tylko pozostaje czekać. Dzwonię i pisze wszędzie gdzie się da ale póki co odpowiedź wszędzie mniej więcej wygląda tak samo, czyli : „narazie pana adres nie został wyznaczony, być może będzie w przyszłych konkursach/naborach”.

Dla zainteresowanych, propozycja warunków trzeciego naboru, co istotne, prawdopodobnie w tym naborze zaistnieje możliwość wymiany adresów 

 

https://www.gov.pl/attachment/7690920c-1857-484c-9154-dcf85bdf13ad

 


Poziom 27, Znawca Przestworzy
  • 2531
  • 9069
  • 45

Światłowód, projekt POPC, dorejonizowanie, co robić


@mdgn 

Generalnie uważam działania władz publicznych za skandaliczne i dyskryminacyjne, którymi powinny zająć się trybunały sprawiedliwości a miejsce urzędników za to odpowiedzialnych jest na ulicy.


Panie, chyba się pan trochę zagalopował 😃 

Adresy wyznaczane są na podstawie tego co im wysyłają operatorzy. Jak taki np Orange poda że na ul. Błotnej w Przysiółku Górnym jest internet dostępny powyżej 30MB to tak urzędnik oznaczy. I to jest podstawą gdzie ma być inwestycja a gdzie nie. Oni sami niczego nie określają bo nie mają takiej wiedzy ani ludzi zeby to weryfikować. 


Poziom 12, Tropiciel Przestworzy
  • 11
  • 42
  • 0

Światłowód, projekt POPC, dorejonizowanie, co robić

To tak jak u mnie Część osób nie zgłaszała, wątpię nawet czy mają internet a im podpięli.

jarekbachanek_0-1715787306252.png


Zwróccie uwagę na nr 64 i 64a. Oni też mają kawałek do głównej drogi a im zrobiono. W ogóle mam wrażenie jakby właśnie prawa strona była robiona a lewa gdzie jestem ja, olana...