Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Światłowód podłączą sąsiadce ze słupa znajdującego się u nas, a nas nie. Da się coś z tym zrobić?


Poziom 27, Znawca Przestworzy
  • 2492
  • 8959
  • 45

Światłowód podłączą sąsiadce ze słupa znajdującego się u nas, a nas nie. Da się coś z tym zrobić?


@Emill1napisał(-a)

Na tej przy mnie i u sąsiada nic nie pisze ale na tych następnych zauważyłem że nie pisze opp tylko OSD. OPP to wiem co to ale o OSD nie słyszałem

 


Praktycznie to samo. To tylko kwestia przyjętego nazewnictwa.


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12785
  • 52608
  • 601

Światłowód podłączą sąsiadce ze słupa znajdującego się u nas, a nas nie. Da się coś z tym zrobić?

@Emill1ODF to jest przełącznica światłowodowa. Poszczególne segmenty sieci łączy się przy pomocy przełącznic światłowodowych (ODF – Optical Distribution Frame). Czasami przełącznica jest pomijana i włókna poszczególnych sekcji są spawane bezpośrednio w punkcie dystrybucyjnym OPP. To taki nadrzędny dla OPP punkt styku sieci pasywnej.

https://community.fs.com/blog/basic-of-optical-distribution-frame-odf.html


Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 430
  • 1217
  • 2

Światłowód podłączą sąsiadce ze słupa znajdującego się u nas, a nas nie. Da się coś z tym zrobić?

Chwila czyli OSD to OPP? W takim razie to czemu raz tak raz tak piszą jak mówiłem na tych dwóch pod kapliczka biała mufa i 1 czarna w dalszej czesci pisze OSD. W dalszej części gdzie już dawniej było zrobione blisko następnej miejscowości tam już wszędzie pisze OPP. A znów ten naprzeciw domu i pod sąsiadem wgl nie są opisane mimo że były 1wsze robione. Ijak widać trochę te mufy białe znów też się różnią te pod sąsiadem u mnie a ta z pod kapliczki. Więc tu też się zastanawiam czemu są inne.


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12785
  • 52608
  • 601

Światłowód podłączą sąsiadce ze słupa znajdującego się u nas, a nas nie. Da się coś z tym zrobić?

@Emill1To nie to samo. OSD to wyższa forma świadomości OPP. Z OPP podłączasz abonentów. Z OSD rozdzielasz podrzędne OPP


Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 430
  • 1217
  • 2

Światłowód podłączą sąsiadce ze słupa znajdującego się u nas, a nas nie. Da się coś z tym zrobić?

Czyli ta naprzeciw mnie i pod sąsiadem to wychodzi ze opp a ta pod kapliczka biała mufa i ta czarna w dalszej części to OSD. Z tej białej idzie do tej pod sąsiadem i tej naprzeciwko mnie. A z tej czarnej będą w tamtej części wsi kolejne oppy.? A czemu w takim razie te 2 mufy opp są jeszcze nie opisane ? Zastanawia mnie też że w miejscowości obok na żadnej mufie nie ma napisu OSD. Poza tym wyżej napisałeś że to odf jest nadrzędnym opp a z posta przedchwila mówisz że OSD jest nadrzędnym OPP więc wkoncu jaka jest hierarchia? ODF>OSD>OPP??


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12785
  • 52608
  • 601

Światłowód podłączą sąsiadce ze słupa znajdującego się u nas, a nas nie. Da się coś z tym zrobić?

@Emill1Tak właśnie mi się wydaje jak napisałeś w ostatnim zdaniu.


Poziom 27, Znawca Przestworzy
  • 2492
  • 8959
  • 45

Światłowód podłączą sąsiadce ze słupa znajdującego się u nas, a nas nie. Da się coś z tym zrobić?

@Emill1 ODF to przełącznica światłowodowa i może być zarówno w OSD jak i OPP. Jeśli OSD to mufa ze złączem to można tam wpakować splitter i już będzie z tego OPP. Wszystko zależy od tego jak to projektant sobie wymyślił i jaki sprzęt został zakupiony. 


Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 430
  • 1217
  • 2

Światłowód podłączą sąsiadce ze słupa znajdującego się u nas, a nas nie. Da się coś z tym zrobić?

Jeszcze nie dzwonili więc prawdopodobnie dopiero koło marca będzie ale mam pytanie techniczne. No bo wiem mam już wybrane miejsce wejścia światłowodu, wiem że oni powinni wiedzieć jak to zrobić mimo że jest trudne dojście tamtędy i że pewnie mają już wiele trudnych dojść na koncie  ale zapytam się i tu bo ciekawi mnie jak oni to zrealizują.

IMG20220214151201.jpg

 tego stojaka z kablami energetycznymi nie będzie będzie likwidowany a światłowód ma wejść do domu koło tej anteny. Drabiny nw czy taka długa będą mieli zresztą też zabardzo nie ma gdzie jej postawić. Ma ktoś pomysł jak oni tam pociągną ten światłowód?

Tu jeszcze widok spod słupa w stronę domu

IMG20211029150332.jpg


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12785
  • 52608
  • 601

Światłowód podłączą sąsiadce ze słupa znajdującego się u nas, a nas nie. Da się coś z tym zrobić?

@Emill1 Skoro nie będzie tej 4 -drutowej podwieszki ze słupa do poziomej sztycy, to trasa będzie prosta. Mogą podwiesić od słupa do miejsca gdzie się znajduje antena kabel, zamocować go do haka, który zamontują do ściany i przewiertem wprowadzą do środka. Musisz tylko zwrócić uwage na fakt, że kiedyś ocieplisz ta ścianę. Dlatego podczas ocieplania będzie problem z mocowaniem podwieszki, która będzie wchodzić bezpośrednio pod styropian i tynk. To trochę niewygodne. Warto pomyśleć o takim mocowaniu, które będzie dostępne dla podwieszki po otynkowaniu (w przypadku np wymiany kabla)

Warto również pomyśleć o tym, czy nie założyć tej instalacji w rurce, aby dostęp dla kabla był prostszy, a rurka umożliwi mobilność kabla...i może być wtedy zatopiona w styropianie, a jednocześnie drożna przy wymianie kabla


Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 430
  • 1217
  • 2

Światłowód podłączą sąsiadce ze słupa znajdującego się u nas, a nas nie. Da się coś z tym zrobić?

Znaczy będzie zlikwidowana ale jeszcze nie teraz. Raczej później niż wcześniej. Od strony tej ściany z antena tam drabiny nie przyłożą do ściany bo na dole jest miejsce na drzewo i zakryte to ta plachta jedynie to myślę że od strony słupa przy rynnie można by drabinę postawić i tam przerzuca światłowód a potem 3 technik przy oknie i jemu ten drugi przerzuca i potem na ten hak jakiś pod antena co by trza zamontować. Czy dobrze myślę?