Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Światłowód położony od 2 lat

ROZWIĄZANE

Poziom 38, Pomocnik Międzygalaktyczny
  • 7197
  • 29458
  • 270

Światłowód położony od 2 lat


@agat13napisał(-a)

@ANDREASEAK Zgłaszaj i pisz, albowiem nieznane są ścieżki Inwestycji...


Oczywiście zgłaszać można, powiem więcej trzeba, to przecież nic nie kosztuje (jedynie trochę czasu) a może i przyniesie efekty. 


Poziom 11, Tropiciel Przestworzy
  • 6
  • 32
  • 0

Światłowód położony od 2 lat

Będę zgłaszał, a jak to nie pomoże to co wyprowadzać się do bloku bo jak mieszkam w domku jednorodzinnym to nie mam prawa do szybkiego internetu? Żaden operator nie chce podłączyć światłowodu choć każdemu proponowałem pełne pokrycie kosztów instacji mapek i itp. Nie rozumiem tego.


Poziom 38, Pomocnik Międzygalaktyczny
  • 7197
  • 29458
  • 270

Światłowód położony od 2 lat

Czym się kierują operatorzy - trudno to wyjaśnić...może brakiem chęci zarobku 🤔 dziwne to czasy nastały, naprawdę dziwne...


Poziom 37, Nawigator Galaktyczny
  • 2008
  • 5384
  • 181

Światłowód położony od 2 lat


@ANDREASEAKnapisał(-a)

Będę zgłaszał, a jak to nie pomoże to co wyprowadzać się do bloku bo jak mieszkam w domku jednorodzinnym to nie mam prawa do szybkiego internetu? Żaden operator nie chce podłączyć światłowodu choć każdemu proponowałem pełne pokrycie kosztów instacji mapek i itp. Nie rozumiem tego.


Prawo do szybkiego neta masz, ale nie da się od razu dać go wszystkim. Wiesz ile osób jest w takiej samej sytuacji ? Chcesz współfinansować ?

Próbowałeś tego ?

https://www.orange.pl/omnibook/wspolfinansowanie-inwestycji-swiatlowodowej-przez-klienta#

 

Podejrzewam że i to pewnie nie zadziała i trzeba czekać na inwestycję.

 


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12788
  • 52618
  • 601

Światłowód położony od 2 lat

@ANDREASEAK Nam się to wydaje proste i oczywiste, ale operatorzy nie mogą jednocześnie robić wszystkiego wszędzie...Etapami i to przemyślanymi, aby nie trwoniąc kasy zrobić jak najwięcej procentowo

Zdobyć przyczółki, pokryć białe plamy, spełnić wymagania projektu POPC i coś na tym zarobić. 

To nie polityka lokalna...to globalny interes. Inwestycje muszą się zwrócić w jakimś okresie czasu. 

My płacimy kilkadziesiąt złotych za miesiąc, a ile kosztuje utrzymanie sieci i zagwarantowanie przesyłu danych? Dlatego proponuję działać, a nie czekać. Pisać, zainteresować gminę, mieszkańców, administrację itp...

 

Anonim

Nie dotyczy

Światłowód położony od 2 lat

Orange tak jak innego usługodawcę nie można zmusić do świadczenia usług. Próbuj jesczcze pisać jak @agat13 wspomniał. To lepsze niż bezczynność ale gwarancji sukcesu nigdy nie dostaniesz. 


Poziom 27, Znawca Przestworzy
  • 2492
  • 8959
  • 45

Światłowód położony od 2 lat

Taka jest polityka firmy i nic na to nie poradzicie. Pracując w Inwestycjach dostawaliśmy bazy danych na każdy rok i też często padały pytania kiedy będą domki. Firma skupiła się na dużych miastach gdzie są blokowiska plus biznes w różnych miejscach. I to się póki co nie zmienia. Doszły tylko miasta powiatowe. Małe miasteczka też poza planem. Mówię oczywiście o inwestycjach własnych a nie POPC. Obecnie proponuję już pisać do Światłowód Inwestycje. Oni przejmują pałeczkę. 


Poziom 21, Odkrywca Przestworzy
  • 389
  • 1752
  • 5

Światłowód położony od 2 lat

U mnie w mieście jest taka sytuacja że w 2018 pociągnęli na jednej z głównych ulic dzielnicy światłowód z którego podłączyli tylko jeden budynek wielorodzinny (instalacja podwieszana na słupach). Po mimo że sieć została rozwieszona na jednej ze strony ulic to oprócz tego jedynego domku nie podłączyli nikogo więcej. Dopiero po 2021 roku pociągnęli po słuchach kolejny kabel światłowodowy, zainstalowali nowe mufy i kable zapasu i z tych miejsc zrobili przyłącza do domków jednorodzinnych. I tak wiszą dwa światłowody poprzeplatane miedzianymi pajęczynami. Lokalny koszmarek. Nie wiem jaka jest przyczyna tego stanu rzeczy. Naprawę to że masz blisko sieć nie oznacza że posłuży do podłączenia twojego czy innego budynku.🙃


Poziom 27, Znawca Przestworzy
  • 2492
  • 8959
  • 45

Światłowód położony od 2 lat

@maciejnet taka była strategia firmy więc podłączyli blok. Może teraz są środki na domki to robią domki. W sumie pytanie czy to na pewno Orange podłączył domki czy inny operator? 


Poziom 11, Tropiciel Przestworzy
  • 6
  • 32
  • 0

Światłowód położony od 2 lat

Temat do zamknięcia, światłowód położony przez Światłowód Inwestycje, wybrałem opcję najszybszą 1 Gbs/300 Mbs. Śmiga aż miło. Pozdrawiam wszystkich i życzę jak najszybszego założenia światłowodu. 🙂