Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Światłowód na sieci Voice-net


Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 230
  • 829
  • 3

Światłowód na sieci Voice-net

Ten Voice net to jest jakiś bubel. 3 lata kable wiszą i nic a na stronie POPC niby inwestycja zakończona.

 

Z tego co widzę tu na forum to wiele osób ma problem z połączeniem światłowodu.

 

________________
* Scaliłem wpisy – moderator Michał


Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 230
  • 829
  • 3

Światłowód na sieci Voice-net

W MO pojawił się "termin instalacji 22 listopad 2024". Zobaczymy...


Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 87
  • 219
  • 2

Światłowód na sieci Voice-net

Od 3 lat mam Światłowód Orange na sieci Voice-net i działa dobrze nawet jest prędkość 630  Mb/s

Kabel i urządzenia zakładała jedna ekipa, byli bardzo mili dali nawet zapas kabla


Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 230
  • 829
  • 3

Światłowód na sieci Voice-net

@Krzysztof018adzięki za info.


Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 230
  • 829
  • 3

Światłowód na sieci Voice-net

@Krzysztof018aile czasu minęło u Ciebie od zamówienia w Orange do instalacji?


Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 87
  • 219
  • 2

Światłowód na sieci Voice-net

Około 3 tygodnie po podpisaniu udziału w testowaniu łącza jako pierwszy

 

 


Poziom 8, Zwiadowca Przestworzy
  • 1
  • 3
  • 0

Światłowód na sieci Voice-net

Ja czekam już pół roku od złożenia zamówienia przez Orange. Kable wisiały na słupie na długo przed złożeniem zamówienia. Na pierwszą wizytę techników musiałem czekać 4 miesiące. Technicy oczywiście pod szyldem voicenet. Po przyjeździe technik poinformował mnie, co muszę przygotować we własnym zakresie (przyłączenie drogą ziemną). Nikt przed przyjazdem się ze mną nie skontaktował, aby omówić szczegóły, choć gdybym wiedział wcześniej, co będzie potrzebne, mógłbym się przygotować na pierwszą wizytę i uniknąć dalszych opóźnień, a całość można było ustalić w trakcie krótkiej rozmowy telefonicznej.

Kolejny termin wizyty techników ustalono na dwa miesiące później. Technicy pojawili się, a podciągnięcie kabla poszło sprawnie, bo zrobiłem wszystko, żeby ułatwić pracę. Niestety, na tym skończyła się instalacja. Okazało się, że nie ma sygnału i nie da rady tego ogarnąć w dniu montażu. Przez pół roku (w tym 2 miesiące między wizytami techników), mimo zgłoszenia zainteresowania, nikt nie zweryfikował, czy linia jest sprawna. Technik poradził, żebym skontaktował się z bok voicenetu. Zadzwoniłem, nic się nie dowiedziałem, zostałem przekierowany do orange. Od 2 miesięcy ratuję się doraźnie internetem mobilnym, ponieważ przy wykonywaniu prac przygotowawczych musiałem zdemontować ówczesny zestaw internetowy i od tego czasu nie mam żadnego innego łącza internetowego. Obawiam się, że czeka mnie kolejne opóźnienie, choć brak sygnału w dniu montażu to nie moja wina. Pozostało mi liczyć na interwencję orange, zgłosiłem już sprawę i czekam na odpowiedź. Łudzę się, że w tym przypadku zostanie to potraktowane priorytetowo, ale zastanawiam się jak to teraz będzie wyglądać terminowo, bo starałem się być w domu w wyznaczanych terminach, ale ze względu na pracę podejrzewam, że w kolejnym przypadku może to okazać się niemożliwe.

Znajomy w tej samej miejscowości miał więcej szczęścia. Nie znam szczegółów, wiem tylko że związał się bezpośrednio z voicenetem. Podciągnięto kabel do domu, ale też musiał czekać osobno na aktywację. Nie wiem natomiast, czy wynikało to z jakiś problemów, czy ustaleń.

Jeśli chodzi o techników, to nie mam zastrzeżeń. Normalni ludzie, z którymi można się dogadać. Infolinia voicenet nie robi najlepszego wrażenia i, patrząc na opinie w internecie, nie wydają się one przypadkowe. Światłowód był dla mnie priorytetem, bo zależy mi na stabilnym internecie, ale zaczynam mieć coraz większe wątpliwości. Życzę powodzenia, może u Ciebie obędzie się bez przygód.


Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 230
  • 829
  • 3

Światłowód na sieci Voice-net

@Toprazdzięki za info. Co do infolinii voice net to niestety masz rację. Nigdy nic nie wiedzą, nic nie jest ich sprawą.


Poziom 28, Znawca Przestworzy
  • 2731
  • 10009
  • 52

Światłowód na sieci Voice-net

Jak to mówią, firma kogucik. 


Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 230
  • 829
  • 3

Światłowód na sieci Voice-net

@marder  i to niestety prawda ☹️