Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Światłowód lokalnego dostawcy na włóknach Orange

ROZWIĄZANE

Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12788
  • 52618
  • 601

Światłowód lokalnego dostawcy na włóknach Orange

@Szymon22 Może. Po zamknięciu/.zakończeniu inwestycji unijnej istnieje proces dorejonizowania adresów, które nie były zgłoszone i wykonane w projekcie POPC. Wtedy własnymi środkami operator wtedy uzupełnia te "dziury", które są pomiędzy adresami wykonanymi , oczywiście w miarę istnienia zasobów wolnych na sieci FTTH (wolne wyposażenia w OPP (skrzynkach dostępowych do których podłączany jest kabel z domu)


Poziom 15, Badacz Przestworzy
  • 11
  • 37
  • 0

Światłowód lokalnego dostawcy na włóknach Orange

O dorejonizowanie pisać do skierniewic listem ?


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12788
  • 52618
  • 601

Światłowód lokalnego dostawcy na włóknach Orange

@Szymon22 Tak, to jedyna ścieżka zgłoszenia. 


Poziom 15, Badacz Przestworzy
  • 11
  • 37
  • 0

Światłowód lokalnego dostawcy na włóknach Orange


@agat13napisał(-a)

@Szymon22 Tak, to jedyna ścieżka zgłoszenia. 


Dzięki za pomoc.


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12788
  • 52618
  • 601

Światłowód lokalnego dostawcy na włóknach Orange

@Szymon22 Jedno co jeszcze możesz zrobić, a czego nie pokazuje aktualnie google, to weryfikacja w terenie gdzie stoi (skoro doziemnie, to muszą być szafki czy skrzynki przy chodniku) najbliższa szafka i wskazać to w piśmie pokazując ewentualnie trasę i zapewniając zgodę właścicieli działek po drodze. To na 100% pomoże w ocenie sytuacji przez dział inwestycji


Poziom 15, Badacz Przestworzy
  • 11
  • 37
  • 0

Światłowód lokalnego dostawcy na włóknach Orange


@agat13napisał(-a)

@Szymon22 Jedno co jeszcze możesz zrobić, a czego nie pokazuje aktualnie google, to weryfikacja w terenie gdzie stoi (skoro doziemnie, to muszą być szafki czy skrzynki przy chodniku) najbliższa szafka i wskazać to w piśmie pokazując ewentualnie trasę i zapewniając zgodę właścicieli działek po drodze. To na 100% pomoże w ocenie sytuacji przez dział inwestycji


Pozbieram takie informacje i skieruje się do lokalnego dostawcy, potem do orange. Zobaczę co z tego wyjdzie.


Poziom 15, Badacz Przestworzy
  • 11
  • 37
  • 0

Światłowód lokalnego dostawcy na włóknach Orange

Chciałym trochę zaktualizować sprawę i podpytać sie kilka rzeczy. Po dyskusji na forum udałem się do lokalnego dostawcy i dostałem wniosek o wykonanie przyłącza. Poszedłem zebrałem podpisy i dostarczylem deklaracje. Mieli sie do mnie odezwać ale przez miesiac nikt nie zadzwonił. Po moim 3 telefonie zadzwonił do mnie "technik" od którego dostałem trochę istotnych informacji. Powiedział, że złożyli oni zapytania do Orange o udostępnienie włókien i do Energii o dzierżawę słupów niskiego napięcia (świałtowód ma być poprowadzony do budynku po słupach). Informacji o terminach nie dostałem po podobno nie wiedzą ile może to zająć. Światłowód ma być prowadzony dalej po słupach od szafy telekomunikacyjnej Orange. Czy takie coś jest możliwe, że lokalny podłączy sie pod skrzynkę Orange? Szukałem informacji na internecie ale nie mogłem znaleść odpowiedzi. Lokalny też nie chce dać więcej informacji. Dlatego przychodzę z zapytaniem czy trzeba czekać na rozwój wydarzeń czy próbują mnie zbyć taką gadką?


Poziom 31, Pasjonat Galaktyczny
  • 2319
  • 9662
  • 82

Światłowód lokalnego dostawcy na włóknach Orange

@Szymon22  jest taka możliwość. OPL, jako właściciel infrastruktury teletechnicznej, umożliwia korzystanie z niej innym Przedsiębiorcom Telekomunikacyjnym, na zasadach płatnej dzierżawy.

W oparciu o Decyzję Prezesa Urzędu Komunikacji Elektronicznej DHRT.WIT.6082.1.2017.97 z dnia 11.09.2018 r., Infrastruktura użytkowana przez Orange Polska jest dzierżawiona Przedsiębiorcom Telekomunikacyjnym na podstawie zawartej Umowy Szczegółowej zawieranej z poszczególnymi Przedsiębiorcami. Podeśle ci linka zerknij do niego: https://www.orange.pl/dostep-do-infrastruktury-operatorzy.phtml
🙂


Poziom 15, Badacz Przestworzy
  • 11
  • 37
  • 0

Światłowód lokalnego dostawcy na włóknach Orange

@Pablo5  Dziękuje za odpowiedź. Czy jesteś w stanie stwierdzić przybliżony czas realizacji lub gdzie mogę uzyskać takie informacje. Dzwonić do Orange, pisać listy, jakieś forum? I od jakiego operatora dostane modem czy może ONT?


Poziom 31, Pasjonat Galaktyczny
  • 2319
  • 9662
  • 82

Światłowód lokalnego dostawcy na włóknach Orange

Musisz  się pisemnie kontaktować z Orange na podany adres:

Orange Polska S.A.

ul. Jagiellońska 34, 96-100 Skierniewice.

Z prośbą o odpowiedz.

Jeżeli tak by było to byś miał ONT z Orange a modem od lokalnego dostawcy. 🙂