Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Światłowód już niedługo! I to już w ciągu 30 dni powinien być dostępny pod Twoim adresem.

ROZWIĄZANE

Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 84
  • 252
  • 0

Światłowód już niedługo! I to już w ciągu 30 dni powinien być dostępny pod Twoim adresem.

Jestem z Warszawy.

 

zadzwonil gościu z Orange powiedział, że jest dostępny światłowód i wysłał mi ofertę na maila. W piątek ma zadzwonić ponownie. 


Poziom 19, Odkrywca Przestworzy
  • 40
  • 82
  • 1

Światłowód już niedługo! I to już w ciągu 30 dni powinien być dostępny pod Twoim adresem.

Aaa, Warszawa. To inny rejon zupełnie niż ja, bo ja Łódzkie. Mam nadzieje, że u mnie też to w końcu ruszy.


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 84
  • 252
  • 0

Światłowód już niedługo! I to już w ciągu 30 dni powinien być dostępny pod Twoim adresem.

Ruszy ma bank. Dla Orange to przecież kasa. 


Poziom 19, Odkrywca Przestworzy
  • 40
  • 82
  • 1

Światłowód już niedługo! I to już w ciągu 30 dni powinien być dostępny pod Twoim adresem.

Śmieszna sytuacja... wyczytałem przypadkiem, że firma Światłowód Inwestycje udostępnia też swoją infrastrukture dla T-Mobile, oraz Netia... z ciekawości wszedłem sobie na stronę T-Mobile i ofertę światłowódu - i co? Mam dostępny, mogę normalnie zamówić techników i podłączenia. A Orange, taki duży operator nadal nie udostępnia mi możliwości podłączenia mimo, że mam z nimi umowę na miedziany? Nie wiem o co tu chodzi, ale słabo ze strony Orange, że takie T-Mobile jest szybsze od nich.

 

Bez tytułu.png


Poziom 19, Odkrywca Przestworzy
  • 40
  • 82
  • 1

Światłowód już niedługo! I to już w ciągu 30 dni powinien być dostępny pod Twoim adresem.

Aktualizacja: Orange jednak już też odblokowało możliwość zamówienia. Problem tylko w tym, że nie mogę zamówić samego internetu przez stronę, bo z automatu daje mi pakiet cały z TV, a jak wybieram sam internet, to wyskakuje błąd. Pewnie muszą to załatwiać na infolinii, albo przez doradcę, bo obecnie mam już Internet + Telefon w orange.


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 84
  • 252
  • 0

Światłowód już niedługo! I to już w ciągu 30 dni powinien być dostępny pod Twoim adresem.

Ja już dziś na stronie Orange mam możliwość zakupu światłowodu.

Na T mobile również. 


Poziom 19, Odkrywca Przestworzy
  • 40
  • 82
  • 1

Światłowód już niedługo! I to już w ciągu 30 dni powinien być dostępny pod Twoim adresem.

Myślę, że już czas na rozwiązanie tego tematu, i tak jak obiecałem opiszę krok po kroku jak wygląda cały proces założenia światłowodu i całej inwestycji dla osób, które są przed podłączeniem do suberszybkiego internetu.

 

1. Osoby, które są zainteresowane podłączeniem do światłowodu powinny kierować się na stronę internet.gov.pl w celu weryfikacji swojego adresu, lub na stronę operatora, którym są zainteresowani i na mapę zasięgu.

  • Ewentualnie jeśli mamy założone w pobliżu na słupach jakiekolwiek skrzynki, to możemy przyjrzeć się jakie logo firmy posiadają - w moim przypadku było to Światłowód Inwestycje wtedy najwięcej danych znajdziemy właśnie na stronie wykonawcy całej infrastruktury - między innymi dane o terminie oddania do użytku infrastruktury. Większość danych znajdziemy w plikach do pobrania PDF.

2. Ile trwa budowa infrastruktóry światłowodu? W moim przypadku trwało to +/- 3 miesiące, ale była to większa inwestycja na wiele ulic w moim dość niewielkim mieście.

3. Na 30 dni przed oddaniem infrastruktury do użytku będzie się z Wami kontantkować konsultant telefonicznie lub nawet przychodząc do Was z papierkiem na wyrażeni chęci użytkownika światłowodu. Będzie na tym papierku informacja jakie prędkości będą Was interesowały, jest to bardziej dla handlowców. Dostaniecie również SMS od Orange z powiadomieniem o dostępności. Konsultanci Orange dostają wszelkie informacje dopiero na 30 dni przed startem świadczenia usługi w danym rejonie, wcześniej niestety nie dowiecie się od nich zbyt wiele.

4. Masz obecnie łącze miedziane (Neostrade) i chcesz przejść na światłowód? Będziesz musiał załatwić to telefonicznie z konsultatnem sprzedaży usług, a przynajmniej w moim przypadku tak było, bo przez stronę sam nie mogłem zamówić światłowodu, bo nie przepuszaczło mnie mimo dostępności go, co ciekawe z pakietam full z telewizją dało przejść się dalej i zamówić. Dodatkowo warto zrobić to przez telefon, bo otrzymałem zniżkę na aktywacje za 0 zł.

  • Po złożeniu zamówienia telefonicznie dostaniecie umowę do potwierdzenia na email, a po zatwierdzeniu jej w uzgodniononym wcześniej terminie pojawią się technicy, którzy podłączą światłowodu - dodatkowo na kilka dni przed przyjazdem techników otrzymacie SMS z potwierdzeniem.

5. Czy mogę wybrać dowolnego operatora? Jeśli inwestycje wykonuje Światłowód Inwestycje, to jest duża szansa, że jego infrastruktura będzie udostępniona dla Orange/T-Mobile/Netia/Play lub kilku innych dostawców z którymi wspólpracują. Tak więc jest dowolność wyboru. Ja mogę napisać jedynie na swoim przykładzie z ŚI.

6. Jaką prędkość światłowodu wybrać? Ja osobiście wybrałem do 600mb/s, bo uważam, że jest to optymalna prędkość do wykorzystania. Zastanawiałem się nad 1gb/s, ale póki co i tak przesiadka z 40mb/s na 600mb/s będzie ogromnym skokiem. Opcja z 600mb/s jest też dużym plusem ze względu na Funbox 6, który jest lepszy od Funbox 3.0 który jest dostępny w opcji do 300 mb/s.

 

Oczwywiście w każdym przypadku może to się różnić i wyglądać trochę inaczej, a mój jest opisany akurat na podstawie firmy Światłowód Inwestycje. Zaktualizuje tego posta, gdy jeszcze jakieś cenne spostrzeżenia wpadną mi do głowy. Dzięki wszystkim za aktywność i chęć pomocy mi! 😊