Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Światłowód - instalacja w bloku


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32291
  • 36065
  • 1364

Światłowód - instalacja w bloku

Ogólnie to Orange ma swoje plany: czy bardziej komercyjne czy gdzieś związane z uzyskaniem dofinansowania unijnego. Orange albo jego podwykonawca robi przyłącze. Być może u Ciebie za jakiś czas. Zdalnie zostaje formularz. A lokalnie szukaj przedstawicieli handlowych.

Poziom 12, Tropiciel Przestworzy
  • 8
  • 1
  • 0

Światłowód - instalacja w bloku

Dziękuję chlopaki, dziękuje @Anonim

Od strony formalnej już wiem, wygląda to tak jak w tym watku co podesłał @Anonim tzn. położyli przewód pomarańczowy ze światlowodem pod chodnikiem, czyli wychodzi że pierwszy etap.

 

Ciekawi mnie jeszcze jak to wygląda od strony technicznej w bloku. Podlaczaja sie to skrzyneczek tp? Dziwme by to było wkońcu Światłowód by z tego do mieszkania by chyba nie poszedł. To co robią te szafy montażowe czy w jaki sposób, bo w watku od @Anonim wydaje mi się że to jest do domów, jedna mała kostka i jeden kabel. A do bloków też starcza?


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32291
  • 36065
  • 1364

Światłowód - instalacja w bloku

Są różne opcje. Światłowód może być podłączony do mieszkania. Może też być tylko do bloku a dalej po miedzi.
Anonim

Nie dotyczy

Światłowód - instalacja w bloku

@Ludwik95Masz tutaj pokazane na zdjęciach poniżej https://nasz.orange.pl/t5/Internet-domowy/Orange-światłowód-szczegóły-techniczne-montażu/m-p/95759/h...

Opcje światłowodu mamy FTTH FTTB


Poziom 12, Tropiciel Przestworzy
  • 8
  • 1
  • 0

Światłowód - instalacja w bloku

@Anonim dzięki, a jak zrobic aby Orange położyło takie skrzyneczki u mnie, bo chyba przez to nie ma dostępności oferty (blok niepodłączony).

 

Widze ze to skrzynki OPP. Czy dobrze myśle ze to takie same skrzynki jak tp montowała na slupach?

Anonim

Nie dotyczy

Światłowód - instalacja w bloku

@Ludwik95To temat bardzo ciężkii trzeba trafić do odpowiedniej osoby i robią to w kilka dni jak tutaj


Poziom 12, Tropiciel Przestworzy
  • 8
  • 1
  • 0

Światłowód - instalacja w bloku

Czyli ogarniam. Orange dostalo dla nas 2 dofinansowania, Panstwowe na zacofanie cyfrowe oraz jakies samorzadowe na rozwoj regionu, zatem ankieterzy byli zbedni.

 

Polozyli okablowanie w studzienkach, byc moze jeszcze cos robia, bo juz sa tu pol roku, co pare tygodni inna ulica a jak juz skoncza to pojawia sie oferty. Zamiast szafki pewnie wykorzystaja skrzynke na slupie. Mam nadzieje ze w przyszlym roku juz sie pojawia skoro w 3 miesiecznych planach Orange (BOK) jeszcze nie ma.

 

Dzieki!

Anonim

Nie dotyczy

Światłowód - instalacja w bloku

@Ludwik95W mojej okolicy podłączyli światełko w 3 blokach i od maja tamtego roku nikt jeszcze się nie podłączył do Orange 


Poziom 12, Tropiciel Przestworzy
  • 8
  • 1
  • 0

Światłowód - instalacja w bloku

A o co chodzi z tymi 12 zyłowymi przewodami? Że tylko 12 mieszkań sie podłączy? 


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32291
  • 36065
  • 1364

Światłowód - instalacja w bloku

Jeśli Twój teren jest objęty dofinansowaniem POPC to ostatnio jest jakiś problem z ofertą komercyjną dla tych terenów w budynkach jednorodzinnych. Na razie trwają konsultacje w tym zakresie. "Na dniach" powinno być wiadomo. Tu trzeba pamiętać że każde dofinansowanie to pomoc publiczna więc zaburza to konkurencję na danym terenie. Niestety dla konsumentów przekłada się brakiem wszystkich opcji prędkości i gorszą ofertą 😞