Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Światłowód - dziwna skrzynka


Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 149
  • 661
  • 4

Światłowód - dziwna skrzynka

Te puszki to nic nowego, to jest mała naścienna mufa światłowodowa, stosowana przez Orange już od kilku lat. Sam taką chciałem, ale Orange wylosowało na instalację w moim domu jakąś niepoważną firmę, chyba włączyli sortowanie cen od najniższych, i nie chceli mi jej dać, dodam, że partner techniczny Orange takie mufy daje bez większych problemów jak klient uargumentuje dlaczego mieliby ją zastosować. Ale jak wiadomo klient nie ma wpływu na to jaka firma podwykoawcza do niego przyjedzie na instalacje.


Poziom 37, Nawigator Galaktyczny
  • 5839
  • 23779
  • 200

Światłowód - dziwna skrzynka


@user6541napisał(-a)

Te puszki to nic nowego, to jest mała naścienna mufa światłowodowa, stosowana przez Orange już od kilku lat. Sam taką chciałem...

...


Z czystej ciekawości zapytam: czemu chciałeś mieć taką ozdobę?


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 13768
  • 56632
  • 671

Światłowód - dziwna skrzynka

@user6541  z jednym się zgodzę, to zależy od partnera jaki osprzęt daje. Zastanawia mnie jednak dlaczego twierdzisz, że to abonent  musi uargumentowac założenie takiej mufy, a nie technik o tym zdecydować?


Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 149
  • 661
  • 4

Światłowód - dziwna skrzynka

Ozdobę ? Ja mam dwa metry kabla DAC 2j sztywnego jak diabli wystające ze ściany i dyndające luźno gniazdko światłowodowe. Zwinąłem ten kabel jak się dało, spiąłem trytkami i tragedii nie ma.

 

Mufę chciałem po to, żeby na zewnątrz do mufy dochodził kabel DAC, a od mufy do domu cienkim elastycznym włóknem wejść do gniazda światłowodego, tak, aby żaden kabel nie wystawał ze ściany. Odpowiedź była, Panie nie da rady, nas ze wszystkiego rozliczają 😅


Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 149
  • 661
  • 4

Światłowód - dziwna skrzynka

@agat13 Omawiałem ten temat z pracownikiem partnera technicznego Orange, pytałem czy każdemu dają jak chce taką mufę, powiedział, że nie każdemu, bo są przypadki, że nie ma konieczności, ale pokazałem mu mój przypadek (na zdjęciach) i dostałem odpowiedź, że gdyby oni robili instalację, bez problemu by mi taką mufę założyli. Nawet chcieli przyjechać to poprawić - ale to już odpłatnie. 


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 13768
  • 56632
  • 671

Światłowód - dziwna skrzynka

@user6541 Pierwszy raz słyszę, aby technik nie chciał zastosować właściwego rozwiązania technicznego  (bo sterczący kabel i luźno dyndajace gniazdo to nie szczyt prawidłowo wykonanej instalacji) Jak prosi abonent. Musiał Ci się leniuszek trafić. Oni są kontrolowani  po instalacji I jakoś nie widzę możliwości pozytywnego efektu takiej  kontroli w tym przypadku 

P.S. Sam widzisz, że gdybyś przy instalacji trafił na dobrego technika,  to by to za darmo i od razu zrobił 


Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 149
  • 661
  • 4

Światłowód - dziwna skrzynka

@agat13 Miałem wrażenie, że to jakiś maraton w instalacjach światłowodowych, gościu miał do pomocy dwóch chłopaczków, którzy kopali rów pod kabel, od jednego z nich dowiedziałem się, że mają w ciul dużo instalacji do zrobienia, jeżdżą po całym kraju i robią nie tylko dla Orange, ale też dla nexery, taurona, inei etc., więc nie można za dużo oczekiwać bo za długo by się zeszło z robotą 😉


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 13768
  • 56632
  • 671

Światłowód - dziwna skrzynka

@user6541  No tak...To wiele wyjaśnia...nie leniuszki, a zarobieni...

Anonim

Nie dotyczy

Światłowód - dziwna skrzynka

@agat13 technik może chcieć, jak firma tnie koszty, to takie skrzynki dają tylko tam gdzie muszą, klient musiał by to dać do montażu 😄

Poziom 37, Nawigator Galaktyczny
  • 5839
  • 23779
  • 200

Światłowód - dziwna skrzynka


@user6541napisał(-a)

...

 DAC 2j sztywnego jak diabli wystające ze ściany i dyndające luźno gniazdko światłowodowe.

...


U mnie też taki kabel dyndał. Nie podpisałem umowy dopóki go nie zamocowali. Nie wyobrażam sobie zaakceptowania instalacji z "dyndającym" gniazdkiem.