Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Światłowód - brak oferty

ROZWIĄZANE

Poziom 10, Zwiadowca Przestworzy
  • 3
  • 22
  • 0

Światłowód - brak oferty

Cześć. 

Prosiłbym o wyjaśnienie bardziej obeznanych w tematach światłowodowych. Otóż, mam światłowód fizycznie w granicy (inwestycja sprzed 2-3lat) sam pokazywałem wykonawcy gdzie będzie światłowód wchodził do domu.

Jak się teraz okazuje na stronach UKE, mapach, itp. Operatorem mojego światłowodu jest Orange (RPT1), jednak gdy wchodzę na stronę orange.pl pokazuje, że dla mojego adresu nie ma oferty internetu domowego. Gdzie szukać informacji kiedy będzie dostępny lub czy w ogóle będzie dostępny. Nie mam na myśli infolinii (pierwszy rzut) bo oni tylko czytają to co na stronach.

 

 

 

 

__________________

*Temat przeniosłem z działu "Internet domowy" - moderator Wojciech.

1 ZAAKCEPTOWANE ROZWIĄZANIE

Rozwiązanie:

Poziom 27, Znawca Przestworzy
  • 2515
  • 9021
  • 45

Światłowód - brak oferty

@Virusman jeśli nikt na tej ulicy nie korzysta z tego światłowodu to musisz czekać na oddanie inwestycji, a jeśli sąsiedzi już mają wówczas naciskaj w salonie i powiedz że przyłączę masz już w granicy działki. Jeśli dalej nic z tym nie zrobią to pisz do Skierniewic z dopiskiem Dział Inwestycji i dołącz mapkę, oraz zdjęcia poglądowe z zaznaczonym zapasem kabla do Ciebie.

Wyświetl rozwiązanie w oryginalnym poście

8 ODPOW. 8

Poziom 31, Pasjonat Galaktyczny
  • 2389
  • 9896
  • 85

Światłowód - brak oferty

Cześć @Virusman 

może być inwestycja światłowodowa jeszcze nie oddana do użytku, Twój adres nie został jeszcze dodany do systemu Orange i wtedy na mapie zasięgu Orange https://www.orange.pl/view/mapazasiegu?footerlink=true&_ga=2.91124186.137881156.1555393363-119588773...  nie będzie widoczny światłowód pod Twoim adresem. Czy sąsiednie budynki mają już dostępny światłowód?

Pozdrawiam 🙂


Poziom 10, Zwiadowca Przestworzy
  • 3
  • 22
  • 0

Światłowód - brak oferty

Według tej mapy co podesłałeś zasięg jest. 

Według tego https://www.orange.pl/internet/internet-domowy?factory=FIX&virtuoso[step]=LOCATION&virtuoso[factory]...

internetu nie ma. Wysłałem zgłoszenie, zobaczymy. 

Dzięki za pomoc


Poziom 31, Pasjonat Galaktyczny
  • 2389
  • 9896
  • 85

Światłowód - brak oferty

@Virusman  to musisz poczekać kilka dni az się zaktualizują dane dotyczące adresów  internetu domowego światłowodowego na stronie Orange . @Virusman a kontaktowałeś się z najbliższym salonem Orange w Twojej miejscowości? Salon może mieć dostępne adresy do podłączenia światłowodu albo sprawdzaj codziennie na stronie Orange  co podałeś  https://www.orange.pl/internet/internet-domowy?factory=FIX&virtuoso[step]=LOCATION&virtuoso[factory]... czy Twój adres jest już dostępny w systemie 🙂

Pozdrawiam 🙂


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12981
  • 53299
  • 619

Światłowód - brak oferty

@Virusman  podaj adres, może coś podpowiemy z praktyki...

Pytanie o pisanie jest dobre jak się wie na czym się stoi i o co pytać. Inwestycji i zależności jest wiele i na ogólniki nikt nie zwraca uwagi, mimo to, że operatorzy odnotowują zapotrzebowanie


Poziom 27, Znawca Przestworzy
  • 2515
  • 9021
  • 45

Światłowód - brak oferty

@Virusman jeśli nikt na tej ulicy nie korzysta z tego światłowodu to musisz czekać na oddanie inwestycji, a jeśli sąsiedzi już mają wówczas naciskaj w salonie i powiedz że przyłączę masz już w granicy działki. Jeśli dalej nic z tym nie zrobią to pisz do Skierniewic z dopiskiem Dział Inwestycji i dołącz mapkę, oraz zdjęcia poglądowe z zaznaczonym zapasem kabla do Ciebie.


Poziom 10, Zwiadowca Przestworzy
  • 3
  • 22
  • 0

Światłowód - brak oferty

Po zgłoszeniu adresu na stronie www po ok 1h dostałem sms'em info że mój adres jeszcze nie jest obsługiwany.

Co ciekawe wczoraj zadzwoniła pani z ofertą na internet i po raz kolejny sprawdza i mówi że mój adres nie jest obsługiwany, ja na to, że to dziwne bo ponad 2 lata temu byłem przy tym jak ekipa układała światłowód pod moją działką i to się okazało kluczową informacją. Pani sprawdziła dostęp nie po nr domu tylko po nr działki i to był strzał w dziesiątkę. Faktycznie jak robili sieć to nie miałem jeszcze adresu nadanego. Światłowód jest dostępny 🙂

Dziękuję wszystkim za pomoc.


Poziom 31, Pasjonat Galaktyczny
  • 2389
  • 9896
  • 85

Światłowód - brak oferty

@VirusmanNie ma za co. Służymy pomocą. Polecamy się na przyszłość

Pozdrawiamy 🙂


Poziom 27, Znawca Przestworzy
  • 2515
  • 9021
  • 45

Światłowód - brak oferty

@Virusman Mam nadzieję że uda się wszystko podłączyć jak przyjdą instalatorzy. W sumie cud że konsultant ma w bazie nr działki i to mu wystarcza.