Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Światłowód - Wrocław, Karłowice


Poziom 14, Tropiciel Przestworzy
  • 11
  • 51
  • 0

Światłowód - Wrocław, Karłowice

Update:

Na początku marca pojawił się przedstawiciel zebrać zapotrzebowanie i zapowiedział, że cała sprawa ruszy się na początku kwietnia. Zgodnie z zapowiedzią, co mnie i ucieszyło i zaskoczyło, dostałem dzisiaj na maila potwierdzenie zamówienia i wyznaczony termin instalacji na wtorek (5.04).

We wtorek pewnie się dowiem czy ta rura faktycznie jest zakopana i dam znać jak poszło.

Anonim

Nie dotyczy

Światłowód - Wrocław, Karłowice

@piotrekoo mocno 3mam kciuki aby wszystko zgodnie z planem🤞


Poziom 14, Tropiciel Przestworzy
  • 11
  • 51
  • 0

Światłowód - Wrocław, Karłowice

Wtorek był dniem instalacji światłowodu w sąsiedztwie. Do kolejnych domów przyjeżdżały przeróżne ekipy przez cały dzień. Były i czteroosobowe, jak u sąsiada, oraz solo, jak u mnie.

Niestety, akurat u mnie było najwięcej pracy. Dotychczasowa rura niewiele ułatwiła, dotychczasowe dwa kable miedziane można było szarpać z obu stron, a one ani drgnęły. Trzeba było kopać, szukać rury "w połowie" i wciągać światłowód na dwa razy. W domu było niewiele łatwiej. Przy remoncie przepust między piwnicą, a dotychczasowym gniazdkiem telefonicznym został przykryty gresem.

Całość trwała pięć godzin. Podziwiam technika, że mimo wszystkich przeciwności, nie poddał się w żadnym momencie. Efekt końcowy jest taki: w piwnicy do skrzynki teletechnicznej trafił ONT, dalej skrętka prowadzi śladem koncentryków do innego pomieszczenia, gdzie mikrotik robi za router i jest wpięty do istniejącego już wcześniej switcha i domowej sieci.

Tak się kończy moja walka o światłowód. Wierzę, że będzie bezawaryjnie i moja walka o bezawaryjny dostęp do internetu zakończyła się w tym samym momencie 😄


Poziom 37, Nawigator Galaktyczny
  • 5697
  • 23107
  • 197

Światłowód - Wrocław, Karłowice

@piotrekoo 

Gratulacje i życzenia bezawaryjnego używania łącza!