Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Światłowód - Wrocław, Karłowice


Poziom 27, Znawca Przestworzy
  • 2509
  • 9013
  • 45

Światłowód - Wrocław, Karłowice


@piotrekoonapisał(-a)

Podsumowując - jedyne co mi pozostaje, to wyglądać przez okno albo chodzić na spacery po okolicy, bo żadnych informacji z wyprzedzeniem nie dostanę. 


Tak to niestety wygląda. Chyba że... masz znajomego w Orange, który ma znajomego w Inwestycjach.


Poziom 14, Tropiciel Przestworzy
  • 11
  • 51
  • 0

Światłowód - Wrocław, Karłowice

No to doczekałem się. Od tygodnia panowie stawiają OSD na ulicy, ciągną światłowód w studzienkach i wszystko zmierza ku dobremu.

 

W sobotę po wykopaniu dołu na niemal 1.5 metra w chodniku przed moim domem stwierdzili, że nie mogą znaleźć rury, którą idzie aktualny kabel telefoniczny. Pozwoliłem na wykop po mojej stronie płotu i prawdopodobnie też nie znaleźli (nie zdążyłem zapytać).

 

Przyłącze było robione po 2000 roku, jako ostatnie w sąsiedztwie, więc nie wydaje mi się, żeby to był goły kabel zakopany w ziemi. Zaczynam się bać, że ogarną wszystkie domy wokół, a u mnie ostatecznie skończy się brakiem dostępności „z przyczyn nieprzewidzianych”. Jest może jakiś namiar, gdzie mógłbym dopytać co i jak? Oprócz panów budujących, których postaram się złapać w najbliższych dniach. 


Poziom 27, Znawca Przestworzy
  • 2509
  • 9013
  • 45

Światłowód - Wrocław, Karłowice

@piotrekoo A do czego im ta rura? Szukali przejścia pod drogą? Czy szukają rury do twojego domu?


Poziom 14, Tropiciel Przestworzy
  • 11
  • 51
  • 0

Światłowód - Wrocław, Karłowice

@marder Niestety bariera językowa była za duża.

Wszystko wskazuje na to, że powinni szukać przejścia pod jezdnią - OSD po przeciwnych stronach, dotychczasowe słupki tak samo, etap prac… Panowie byli jednak bardzo zainteresowani puszką na moim domu, gdzie prowadzą dwie pary telefoniczne od słupka i pytali gdzie jest to połączone. 


Poziom 27, Znawca Przestworzy
  • 2509
  • 9013
  • 45

Światłowód - Wrocław, Karłowice

@piotrekoo Przepusty pod drogą powinni mieć naniesione na projekcie. Natomiast stare przyłącza abonenckie prawie na bank nie były geodezyjnie wprowadzane. 


Poziom 14, Tropiciel Przestworzy
  • 11
  • 51
  • 0

Światłowód - Wrocław, Karłowice

@marder Nie udało mi się znaleźć dzisiaj ekipy, ale zwróciłem uwagę na co innego - praktycznie wszyscy mają pomarańczową taśmę powiązaną do płotu w miejscu przyłącza. Czyli na bank chodziło o rurę do domu.


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12963
  • 53242
  • 618

Światłowód - Wrocław, Karłowice

@piotrekoo Skoro wszyscy mają taśmę, znaczy, że wszyscy są przewidziani w planach podłączenia. Wskazuje to na to, że to inwestycja własna Operatora 🙂 

Koniecznie złap ekipę i nawet z google translatorem czy językiem migowym poproś o wyjaśnienia. Spróbuj wyciągnąć kontakt do kierownika ekipy. Może on coś powie. Na pewno jednak zweryfikuj czy dadzą radę sami zrobić/znaleźć trasę dla kabla FTTH, abyś nie został pominięty w powodu braku koncepcji/możliwości technicznych doprowadzenia przyłącza do posesji.

Warto pochodzić za sprawą...


Poziom 27, Znawca Przestworzy
  • 2509
  • 9013
  • 45

Światłowód - Wrocław, Karłowice

@piotrekoo Jeśli robią przyłącza ziemią to chyba nie są na tyle naiwni żeby myśleć że stare kable miedziane biegły do domów w rurze osłonowej. Najczęściej były zakopywane w ziemi i tyle. Ewentualnie jakiś peszel pod drogą wjazdową na posesję lub pod chodnikiem prowadzącym do domu. Pytanie jak robią teraz? Czy tylko do granicy działki czy kompleksowo do samego domu.  


Poziom 14, Tropiciel Przestworzy
  • 11
  • 51
  • 0

Światłowód - Wrocław, Karłowice

@agat13 @marder Udało mi się znaleźć ekipę. Dowiedziałem się, że jest rura do studzienki. Mam spokojnie czekać aż zakończą i Orange odbierze instalację. Nie mam już kogo pytać, żeby zweryfikować, więc nie pozostaje mi nic innego jak wierzyć.

 

Większość przyłączy w okolicy powstała w latach 70./80., o ile nie wcześniej. Pewnie są to gołe kable w ziemi. Dla mnie pojemność w centrali znalazła się dopiero około 2000 roku i przyłącze najwidoczniej jest już po nowemu.


Poziom 27, Znawca Przestworzy
  • 2509
  • 9013
  • 45

Światłowód - Wrocław, Karłowice

@piotrekoo Jak masz rurę od studni do domu to bardzo ułatwi podłączenie Ciebie pod warunkiem, że jest drożna, ale na tym etapie załóżmy że wszystko jest ok 👍