Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Światłowód W Nidzicy

ROZWIĄZANE

Poziom 19, Odkrywca Przestworzy
  • 245
  • 377
  • 1

Światłowód W Nidzicy

"Vectra świadczy usługi po koncentryku - trzeba czytać i rozumieć co się czyta!" - @Nidziczanin 

Widzę, że jesteś bardzo niecierpliwy i trochę niemiło do nas nastawiony jak i do orange. Ale naprawdę można Ci zazdrościć. Mimo tego że vectra idzie po koncentryku to i tak lepsza prędkość niż u moich znajomych którzy mieszkają 10km od najbliższego miasta i nie mają nawet zasięgu a jest tam naprawdę bardzo dużo domów jednorodzinnych. Myśl pozytywnie, są plany na twój dom, niektórzy nawet nie są w zasięgu lte. Masz dostawce który świadczy jakiś szybszy internet. Nie rozumiem po co ta cała spina. Kup co jest na dzień dzisiejszy najlepszym rozwiązaniem i cierpliwie czekaj na orange albo innego operatora ze światłowodem. Zrozum że nie tylko ty jesteś w takiej sytuacji.


Poziom 19, Odkrywca Przestworzy
  • 245
  • 377
  • 1

Światłowód W Nidzicy

@Nidziczanin  Mogę ci wymienić sporo takich dyskusji gdzie światłowód orange albo innej firmy przebiega od 3 do 5 metrów od bloku/domu a ludzie nie mogą się do niego podpiąć. I tu się z tobą zgodzę, że jeśli przebiega takowy światłowód to ludzi wokół niego należy podpinać a nie mają czekać około 2 lat nie wiadomo po co jak można to zrobić od razu i inwestycja zwróci się dwukrotnie. Natomiast nie rozumiem twojego wrogiego nastawienia do orange. To ich problem, że stracą klientów. Przejmujesz się tym za bardzo, to nic ci nie da. Nie wiem kiedy sobie zdasz sprawę z tego jakie masz szczęście że jesteś gdziekolwiek wpisany w planach na założenie światłowodu. Dużo osób nie ma tego szczęścia i musi się męczyć z LTE. To tyle jeśli chodzi o mój udział w tej dyskusji ponieważ nie ma sensu tego ciągnąć dalej bo cały czas piszemy w kółko to samo.


Poziom 13, Tropiciel Przestworzy
  • 31
  • 4
  • 0

Światłowód W Nidzicy

Do NIKOGO nie jestem wrogo nastawiony!, ale bardzo zawiedziony! Chcę płacić za usługę o wysokiej jakości, lecz co roku słyszeć - może za rok, i tak przez kilka lat? - takiej polityki (kiedy tanio można podłączyć niemal pół miasta) nigdy nie zrozumiem. I na tym zakończmy.


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32291
  • 36065
  • 1364

Światłowód W Nidzicy

A czemu masz pretensje do Orange? Są też inni operatorzy. Poza tym jak Vectra zmodernizuje centrale, po Nexerze usługi świadczą też inne firmy, to dublowanie infrastruktury jest bezcelowe.

Poziom 13, Tropiciel Przestworzy
  • 31
  • 4
  • 0

Światłowód W Nidzicy

Bowiem to ludzie z Orange z roku na rok obiecywali...i co? Inni operatorzy, ha ha takimi małymi mieścinami sobie głowy nie chcą zawracać. Vectra?...poczytaj sobie o jakości ich usług i jak bardzo ludzie są zadowoleni? Nie przekonasz MNIE, nie Masz argumentów. Od lat jestem klientem ORANGE, ale nie widzę już perspektyw na przyszłość. Kabelek miedziany to za mało na obecne czasy! Więcej nie chce już mi się pisać! Dyskusja powyższa nie spowoduje, że szanowna Orange zjawi się pod drzwiami Nidziczan oferując usługę dla jeszcze "trwających hobbystów" tej firmy i nowych, potencjalnych nabywców światełka. Dodam jeszcze bardzo ważną informację...Vectra nie pociągnie światłowodu do bloków, z tej samej przyczyny - z której nie robi tego Orange! Lepiej zarabiać na przestarzałej infrastrukturze nie inwestując i wyciągać kasę, niż ją wydać na modernizację!!! Zmieni się to dopiero wówczas, kiedy technologia się skończy lub pojawi się konkurent...czyli za.................lat. Powtórzę jeszcze raz - nie Masz argumentów i nie czytałeś chyba Moich poprzednich postów, bowiem powtarzasz się. Jako stały ICH klient mówię - NIE DBACIE O NAS! I jeszcze jedno, skoro nie czytasz Moich poprzednich postów, przypomnę - Orange w wielu dużych miastach weszło do bloków, na osiedla z światłowodem pomimo, że działał już tam inny operator na "światełku", więc nie powtarzaj wciąż tego samego:"to dublowanie infrastruktury jest bezcelowe", bo zaprzeczasz Sam Sobie! I powtórzę jeszcze raz - priorytetem powinno być dostarczanie usługi (na najwyższym poziomie) tam, gdzie jest jej brak! Jest  to wówczas uzasadnione i nie tylko ekonomicznie, ale też w odniesieniu do konkurencji (planistycznie). Więcej nie będę pisał, i tak większość ludzi doskonale zna ten temat, czytaj: telekomunikacji. Życzę zdrowia.


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32291
  • 36065
  • 1364

Światłowód W Nidzicy

To sprawdź sobie np. na stronie UPC miejscowości Szymany. Każdy się śmiał że tam talibowie byli itp. Nexera zakończyła tam inwestycję i jest do wyboru do koloru. Za jakiś czas Nexera skończy i u Ciebie jeśli Twój adres jest w planach na POPC.

Poziom 27, Znawca Przestworzy
  • 2492
  • 8959
  • 45

Światłowód W Nidzicy

Czegoś tu nie rozumiem. Chłop ma dostęp do 300 Mb/s po koncentryku od Vectry a płacze przez cały wątek, że Orange chodzi na kablach miedzianych i nie buduje światłowodu w Nidzicy 🙂


Poziom 19, Odkrywca Przestworzy
  • 245
  • 377
  • 1

Światłowód W Nidzicy

Dokładnie! Mówiłem, żeby sobie dał spokój z tym wszystkim. To orange problem, że stracą tam klientów a nie jego. Ale on chce od orange i najwidoczniej nie lubi vectry. Ja na jego miejscu kupiłbym tą 300 od vectry i czekał na orange.


Poziom 13, Tropiciel Przestworzy
  • 31
  • 4
  • 0

Światłowód W Nidzicy

Czekać na ORANGE- ha ha ha ha ha...jak działa Orange  obecnie po kabelku miedzianym - otóż otwieram stronę, następnie idę sobie zrobić herbatę i dopiero mogę sobie tę stronę obejrzeć. Routing jest chyba realizowany przez......."Chiny". Czekać kiedy Nexera pociągnie światełko - ha ha ha ha ha...Od 2017 r. do teraz uruchomili ok. 30 tys. abonentów indywidualnych. To jest Polska, a nie...Japonia.......


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32291
  • 36065
  • 1364

Światłowód W Nidzicy

Ale poczekać trochę nie można 🤦‍♂️