Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Światłowód W Nidzicy

ROZWIĄZANE

Poziom 45, Pionier Misji
  • 32291
  • 36065
  • 1364

Światłowód W Nidzicy

To politycy przed wyborami jedynie obiecują. Liczby nie kłamią. W Polsce jest około 15 mln gospodarstw domowych, Orange ma w zasięgu ok 5 mln. Co prosta arytmetyka pokazuje, że jeszcze 2/3 nie jest w zasięgu Orange. Trzeba uzbroić się w cierpliwość jeśli Twój adres jest ujęty w POPC. Wiele osób naprawdę Ci zazdrości.

Poziom 13, Tropiciel Przestworzy
  • 31
  • 4
  • 0

Światłowód W Nidzicy

NIKT mi NIE ZAZDROŚCI, chyba, że kabelka miedzianego  40 - o letniego i mówią, że moje miasto jest 100 lat...przed epoką kamienia łupanego.


Poziom 25, Entuzjasta Przestworzy
  • 2052
  • 7537
  • 28

Światłowód W Nidzicy


@Piotrekk85napisał(-a)
To są inwestycje na 25-30 lat. To że dziś nikt nie chce, to być może za kilka lat zmieni zdanie.

to niech im dociągną za te kilka lat, a dziś do tych, którzy potrzebują dziś. Takie trudne do ogarnięcia?

 


Poziom 19, Odkrywca Przestworzy
  • 245
  • 377
  • 1

Światłowód W Nidzicy

"W mojej okolicy ludzie z pewnej wioski nie mieli internetu, Orange doprowadziło światłowód, większość nie korzysta, rozmawiałem z nimi - mówili za drogo, wystarczy w telefonie." - @Nidziczanin 

Tak, Tak i jeszcze raz TAK! W moich okolicach są identyczne tego typu sprawy. Nie jedno krotnie namawiałem znajomych na złożenie światłowodu gdy tylko nadarzała się taka okazja, a potem mi za to dziękowali. Mój tata na przykład nie wiedział, że jest w zasięgu światłowodu (a wyraźnie mówiłem mu, że jak tylko skończy mu się umowa to pójdziemy razem do salonu orange i kupimy światłowód, ale zapomniał i wyszło jak wyszło) i przedłużył umowę w plusie na 24 miesiące z internetem który ledwo wyciąga 5mb/s. Mam jeszcze znajomych co nie dali się namówić na światłowód. A bo to im nie potrzebne, a bo nie chce im się iść do salonu i podpisać umowy. No ręce opadają, ja dałbym się zabić za dostęp do światłowodu a osoby które mają do niego dostęp często nie ogarniają co to, bo mieszkają w mieście gdzie LTE jest przeważnie szybsze niż na zadupiach i nie zależy im na dostępie do światłowodu. Natomiast tacy ludzie jak my (nie zawsze) którzy mieszkają na wcześniej wspomnianych zadupiach - bądźmy szczerzy, szukają jak najszybszego dostępu do światłowodu, natomiast mało jest firm które budują światłowód na wsiach. A bo na wsi to nikt nie kupi, nieopłacalne a tu jest wręcz przeciwnie! Dałbym sobie rękę uciąć gdyby na jakiejś wsi ze słabym zasięgiem LTE pojawił się światłowód to co do jednego by się podłączył i było by to bardziej opłacalne (moim zdaniem) niż bloki/domy w pobliżu nadajnika lte. Oczywiście traktujcie moją wypowiedź z przymróżeniem oka bo wszyscy wiemy jak jest. Oczywiście nie mówię tutaj, że wszyscy ludzie są tacy. Spokojnej nocy życzę i szybkiego internetu.


Poziom 13, Tropiciel Przestworzy
  • 31
  • 4
  • 0

Światłowód W Nidzicy

Ta dyskusja wyczerpała wszystkie aspekty sprawy...Orange to firma zarządzana przez dzieci!!! Wywiad w 20-o tys. mieście kosztuje dużo mniej niż prowadzenie kabelka na chybił trafił - tak to można grać w lotto. Orange chce zarabiać na miedzianych kabelkach...ale technologia się skończyła...klienci uciekli - to logiczne. Kuriozum - jeśli nie wchodzi do miasta inny operator, Orange olewa w sposób lekceważący dotychczasowych użytkowników...korzysta firma co rozsyła "zaproszenia" po koncentryku (100 razy lepsze "zaproszenie" niż po sznurku z zaśniedziałej miedzi). Stwierdzenia typu:"wszystkim nie dogodzi" może pisać osoba, która nie grzeszy inteligencją, lub brak jej wykształcenia - choćby na poziomie podstawowym.Zapotrzebowania na rynku jest ogromne, ale żeby realizować projekty, trzeba znać podstawy matematyki!? 5-ęć zł. więcej, to nie przeszkoda w wysokości rachunku za usługę, która spełnia oczekiwania! To argument hipotezy, która nie ma racji bytu - bowiem klient ocenia usługę, a nie menadżer - który jest oderwany od rzeczywistości. Nie można zarabiać na TECHNOLOGII, która jest reliktem przeszłości! ...chwała małym operatorom, którzy koszą trawę w małych ogródkach, może wielki plantator, kiedyś za to "zapłaci" Pozdrawiam.


Poziom 19, Odkrywca Przestworzy
  • 245
  • 377
  • 1

Światłowód W Nidzicy

Czytając tą dyskusję mam wrażenie, że nie zdajesz sobie sprawy ile gospodarstw domowych jest w identycznych sytuacjach, naprawdę setki jak nie tysiące. Zrozum orange nie podepnie wszystkich od tak. A pozatym sokoro masz dostęp do światłowodu od vectry to czemu by nie. Weź umowę na 12 albo 24 miesiące i jak się skończy to przejdź do orange jeśli będzie już świadczył usługi.


Poziom 13, Tropiciel Przestworzy
  • 31
  • 4
  • 0

Światłowód W Nidzicy

Vectra świadczy usługi po koncentryku - trzeba czytać i rozumieć co się czyta!


Poziom 19, Odkrywca Przestworzy
  • 245
  • 377
  • 1

Światłowód W Nidzicy

"Ta dyskusja jest już zupełnie jałowa. Wiem, że modne jest hasło "twój ból jest lepszy niż mój", ale w podobnej sytuacji jak Ty jest ok 10 milionów gospodarstw domowych bez zasięgu światłowodu Orange. Wiele osób czytających ten wątek Ci nawet zazdrości. Bo masz innego operatora, bo masz plany a tysiące ludzi w Polsce nie mają wcale żadnego łącza kablowego a zasięg mobilny u nich jest słaby. U Ciebie są plany i o ile jakiś nawiedzony sąsiad nie zablokuje inwestycji to w ciągu roku lub półtora powinien być u Ciebie światłowód Nexery. " - @Piotrekk85 

Całkowicie się zgadzam ale jeśli tych gospodarstw ma być podłączanych coraz więcej to czemu skoro światłowód jest zaraz obok załóżmy jakiegoś bloku albo przechodzi obok jakiejś wsi to ludzie nie są do niego podłączani? Wiem, że takich sytuacji są tysiące na tym forum czy innym. Sam jestem w podobnej. Jak już zaczynają budować łączę światłowodowe niech odrazu podłączają najbliższe bloki, wsie a inwestycja się zwróci jeszcze bardziej. A gdy bedą tak pomijać to to nie ma większego sensu.


Poziom 13, Tropiciel Przestworzy
  • 31
  • 4
  • 0

Światłowód W Nidzicy

Co byś wybrał...miedź(maks 30 mbit/s)...koncentryk (100;150;300); światełko (600...), ja i moi znajomi nie mają z odpowiedzią na to pytanie żadnego problemu.


Poziom 13, Tropiciel Przestworzy
  • 31
  • 4
  • 0

Światłowód W Nidzicy

Macrolo...... jeśli chodzi o nadajnik LTE  - to niezły żart!!!!!