Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Światłowód POPC2 Lębork

ROZWIĄZANE

Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12921
  • 53103
  • 611

Światłowód POPC2 Lębork

@Suchy_PL_ FTTH jest podobna do sieci miedzianej. Też ma puszki i skrzynki pośrednie. Też ma instalację i gniazda. Kable miedziane podłączane były do najbliższej skrzynki na słupie czy słupku, ale także do dalszych jak bliżej nie było rezerw kablowych. Jeśli nie ma wolnego włókna w najbliższym OPP to zawsze mogą wydawać trasę do dalszego pod warunkiem wolnych włókien. Wszystko i tak jest inwentaryzowane, a przebiegi łącza bardzo precyzyjnie określane, bo o ile łącze miedziane można było zmierzyć w każdym jego punkcie takim nonterskim telefonem, to ftth tak się nie da....

 


Poziom 14, Tropiciel Przestworzy
  • 17
  • 23
  • 0

Światłowód POPC2 Lębork

Chyba coś nie dość precyzyjnie skoro mój budynek to bliźniak i sąsiad ma z bliskiego słupa a ja z dalszego...gdzie raptem po 4-5 budynków max podłączą.

Jak to ogólnie wygląda...oni mają zwinięte kable i opisane , podłączone do muf ale leżące pod słupem...to oni też doprowadzą do domu czy inna ekipa ?


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12921
  • 53103
  • 611

Światłowód POPC2 Lębork

@Suchy_PL_ Pytanie: kto dostarcza? Oni. Wedle jakiegoś pomysłu/ projektu/ planu. Co Tobie za różnica skąd dołączą? Ważne, aby działało......


Poziom 14, Tropiciel Przestworzy
  • 17
  • 23
  • 0

Światłowód POPC2 Lębork

Różnica taka, że jak drogą napowietrzną z dalszego słupa to w ogrodzie będę musiał pościnać drzewka owocowe inaczej rosnące drzewa mogą zerwać kabel a z bliższego mi to nie grozi. A kopać u siebie w gruzie nie zamierzam 😉 ale fakt byle by działało.


Poziom 14, Tropiciel Przestworzy
  • 17
  • 23
  • 0

Światłowód POPC2 Lębork

Wczoraj mój adres zagościł na tej liście, rozumiem samo przyłącze do budynku zostanie wykonane jak już "będzie gotowe sprzedażowo" i po podpisaniu umowy ?


Poziom 14, Tropiciel Przestworzy
  • 15
  • 29
  • 0

Światłowód POPC2 Lębork

To zazdorszczę, bo ja mieszkam niedaleko (ul. Przyzamcze) i u mnie światłowód ma być pociągnięty pod ziemią ale firma która to robi strasznie się opierdziela i jeszcze nie widziałem mojego adresu na najnowszej liście.


Poziom 14, Tropiciel Przestworzy
  • 17
  • 23
  • 0

Światłowód POPC2 Lębork

U nas już mają światełko zrobione teraz jakieś poprawki chyba gdzieś na sąsiedniej ulicy stąd już na liście a twoja ulica będzie zapewne jak już go położą. U mnie z 2 tygodnie mieli przerwy a jak się wzieli to do 21:00 mufy zarabiali i soboty i niedziele. U was pewnie ta sama firma będzie robić bo na Wyczółkowskiego też robili.


Poziom 27, Znawca Przestworzy
  • 2506
  • 9006
  • 45

Światłowód POPC2 Lębork


@Suchy_PL_napisał(-a)

Różnica taka, że jak drogą napowietrzną z dalszego słupa to w ogrodzie będę musiał pościnać drzewka owocowe inaczej rosnące drzewa mogą zerwać kabel a z bliższego mi to nie grozi. A kopać u siebie w gruzie nie zamierzam 😉 ale fakt byle by działało.


Jak sieć będzie odebrana to będą się reklamować z ofertą dla klientów. Wtedy zamawiasz i czekasz. Ekipa która przyjdzie podłączać światłowód domyślnie będzie prowadziła do ciebie kabel napowietrznie. Jak chcesz ziemią to albo już teraz sam wykonasz wykop do miejsca wskazanego przez monterów i ułożysz rurę osłonową z pilotem, albo zapłacisz prywatnie monterom aby to wykonali "po godzinach". Kabel abonencki zazwyczaj jest prowadzony przez max. 3 słupy do splittera.   


Poziom 14, Tropiciel Przestworzy
  • 17
  • 23
  • 0

Światłowód POPC2 Lębork

Cóż, chodził handlowiec tydzień temu i spisaliśmy zamówienie...2 dni temu dzwonił monter ,że za 2h podłączą światłowód...przyjechał i powiedział że mają zepsuty podnośnik a z drabiny robić nie będą....i tyle, codziennie przybywa ulotek od innych handlowców a kabel ,który własnoręcznie pomógłbym zamontować nadal wisi na słupie bo ekipa ma 1 podnośnik ale to nic ,że pan z Orange jeździł robić pomiary właśnie z drabiną....nonsens. 


Poziom 27, Znawca Przestworzy
  • 2506
  • 9006
  • 45

Światłowód POPC2 Lębork

Patrz jaki wygodny. A przed laty z kolegą na słupołazach się męczyliśmy. Duża stabilna drabina to już było coś.