Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Światłowód Orange w Ursus Gołąbki - niby jest ale go nie ma


Pracuję w Orange
  • 931
  • 1518
  • 35

Światłowód Orange w Ursus Gołąbki - niby jest ale go nie ma

@juchim Leszczyńskiego  jest w zasięgu. Natomiast tego adresu na Koronacyjnej nie ma w spisie. Na pewno to dobry numer domu?


Poziom 10, Zwiadowca Przestworzy
  • 7
  • 10
  • 0

Światłowód Orange w Ursus Gołąbki - niby jest ale go nie ma

numer dobry bo tu mieszkam.

słup ze skrzynką mam może 50 metrów od domu

A czy Koronacyjna z ta sama liczną, ale bez "A" jest w zasięgu (mój sąsiad)?

 


Pracuję w Orange
  • 931
  • 1518
  • 35

Światłowód Orange w Ursus Gołąbki - niby jest ale go nie ma

Na tę chwilę lokalizacja nie jest w zasięgu.


Poziom 10, Zwiadowca Przestworzy
  • 7
  • 10
  • 0

Światłowód Orange w Ursus Gołąbki - niby jest ale go nie ma

@sebaswiderski  dzięki za sprawdzenie.

Szkoda wielka.


Poziom 10, Zwiadowca Przestworzy
  • 5
  • 14
  • 0

Światłowód Orange w Ursus Gołąbki - niby jest ale go nie ma

Pociągnę temat. Ja również mieszkam na osiedlu Gołąbki, na Pobożnego. Również na mojej ulicy w zeszłym roku TELTECH układał sieć światłowodową. Niedługo kończy mi się umowa z obecnym operatorem, chciałem go zmienić na ORANGE, ponieważ daje lepsze warunki. Dziś sprawdzałem na stronie ORANGE - w mojej lokalizacji światłowód nie jest dostępny. Żeby było śmieszniej, od blisko dwóch lat korzystam ze światłowodu prywatnej firmy 6G Networks, która pewnie ciągnie sygnał z infrastruktury ORANGE. Prawdę mówiąc nie rozumiem polityki firmy. To oczywiste, że prościej jest podłączyć blok do sieci, niż dom jednorodzinny, ale skoro kabel leży przy domu, a w moim przypadku wystarczyłoby wymienić sam modem... Nie wiem w czym problem.


Poziom 26, Entuzjasta Przestworzy
  • 2078
  • 7643
  • 30

Światłowód Orange w Ursus Gołąbki - niby jest ale go nie ma

to nie takie proste jak Ci się wydaje


Poziom 10, Zwiadowca Przestworzy
  • 5
  • 14
  • 0

Światłowód Orange w Ursus Gołąbki - niby jest ale go nie ma

Ok. Rozumiem, że coś wiesz na ten temat. Może podziel się informacjami z których być może skorzystają inni 🙂

 


Poziom 27, Znawca Przestworzy
  • 2506
  • 9006
  • 45

Światłowód Orange w Ursus Gołąbki - niby jest ale go nie ma

@bonor Kabel mógł być prowadzony twoją ulicą ale nie do domków tylko z myślą o blokach wielorodzinnych. Wyprzedzając pytanie, nie nie można ot tak podpiąć się do takiego światłowodu. 


Poziom 10, Zwiadowca Przestworzy
  • 5
  • 14
  • 0

Światłowód Orange w Ursus Gołąbki - niby jest ale go nie ma

Ja sobie oczywiście zdaję sprawę, że to nie polega na zastosowaniu splittera - pewnie sam bym to zrobił, gdyby to było takie proste :-), natomiast irytuje mnie fakt, że skoro inna firma mogła do mnie doprowadzić światłowód, to dlaczego taki potentat nie może tego zrobić. Wystarczy chcieć czy móc?


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12923
  • 53104
  • 616

Światłowód Orange w Ursus Gołąbki - niby jest ale go nie ma

@bonor Przyznam się, że nie słyszałem o wynajmowaniu sieci dla 6G Networks w tym terenie przez Orange. Jeśli by wynajmowało, to w bazach danych te adresy ujęte jako w zasięgu 6G byłyby również dostępne dla Orange-tak to działa. Przyjrzyj się dobrze instalacjom i sprawdź czy jednak przypadkiem 6G nie ma własnych OPP, a tylko korzysta z kanałów i słupów Orange (tzw podbudowy). To zupełnie co innego, wynajem otworów w kanalizacji czy słupów, a wpuszczanie na własną infrastrukturę