Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Światłowód - Olewanie domów jednorodzinnych


Poziom 12, Tropiciel Przestworzy
  • 7
  • 3
  • 0

Światłowód - Olewanie domów jednorodzinnych

@Kierus57 Nigdzie nie napisałem że oferta UPC jest gorsza od Orange. Napisałem tylko że jeżeli w bloku są 1 kablówka lokalna + 2 kablówki ogólnopolskie to wejście Orange jako 4tego opertaora do takiego bloku osiedla szału nie zrobi. I na podstawie moich obserwacji praktycznych już wejście  3ego operatora kablówki o zasięgu ogólnopolskim szału nie zrobiło a co dopiero wejście 4go.
Czy Orange woli zaciekłą walkę w blokowiskach ? nie wiem i patrząc na to co robi aktualnie nie wiem, ale wydaje mi się że odpuścili by wówczas całkowicie domki jednorodzinne i ruszyli wszędzie tam gdzie są chociaż 4 bloki obok siebie a tak z tego co widzę do końca nie jest. 
 
A propo strategi biznesowej to ja osobiście wybrałbym domki gdzie wg moich badan klienci są w stanie zapłacić nawet opłatę instalacyjną (400-500) i nie uciekną szybko - bo gdzie ? 

@Kierus57

Kierus57 napisał(-a):
29 711
Jestem podłączony od dwóch miesięcy do światłowodu Orange w części Warszawy o zabudowie jednorodzinnej tylko dlatego,ze paru mieszkańców mojej ulicy mogło sobie na to ze względów finansowych pozwolić
możesz rozwinąć wątek na priva ?

       
Anonim

Nie dotyczy

Światłowód - Olewanie domów jednorodzinnych

@Kierus57Chyba znasz te miejscowości wymienione w tym https://www.telko.in/w-sieci-ftth-orange-jest-dzis-blisko-25-mln-domostw-w-62-miastach

A podanym wcześniej przez @Bladziak1 


Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 615
  • 589
  • 2

Światłowód - Olewanie domów jednorodzinnych

@Bladziak1, na początek zapoznaj się z tym tematem https://nasz.orange.pl/t5/%C5%9Awiat%C5%82ow%C3%B3d-i-Neostrada/Pod%C5%82%C4%85czenie-swiat%C5%82owo.... Jest bardzo rozbudowany, ale stanowi bardzo dobry przyczynek do rozważań dotyczących podłączania domów jednorodzinnych do sieci światłowodowej. Zacznij od końca.

Tam jest rozwiązanie z którego ja skorzystałem.


Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 615
  • 589
  • 2

Światłowód - Olewanie domów jednorodzinnych

@Anonimjestem wniebowzięty, że w Wólce Radzymińskiej będzie światłowód.Daje to dużą szansę dla innych, trochę większych miejscowości.


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 34
  • 25
  • 1

Światłowód - Olewanie domów jednorodzinnych

Odświeżę temat z garścią pozytywnych wiadomości 🙂

Po 1,5 miesiąca oczekiwania migracja u sąsiada VDSL-> FTTH zakończona sukcesem. Światełko podciągnięte z pobliskiego bloku do domku jednorodzinnego. Technicy podali dalej mój adres aby ktoś przyjrzał się podłączeniu bo teoretycznie powinno się udać, ale najpierw trzeba jakoś przepchnąć zamówienie. Niestety ale dalszemu sąsiadowi nie udało się z racji braku drożności. Także w tym roku zaczynają aktywnie działać z domkami a ja trzymam kciuki aby mnie podłączyli Emotikon: Szczęśliwy


Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 615
  • 589
  • 2

Światłowód - Olewanie domów jednorodzinnych

@marenstrzymam kciuki.Pozdrawiam


Poziom 23, Odkrywca Przestworzy
  • 416
  • 245
  • 17

Światłowód - Olewanie domów jednorodzinnych

nie chce Cie zniechecac ale tak jak pisalem wyzej w tym temacie to byl prowadzony pilot ktory sie juz zakonczyl. wydaje mi sie ze z wynikiem negatywnym. czesto tak bywa jak ktos za biurka patrzy w monitor zamiast wyjsc na zewnatrz i ocenic. sasiedzi na jakiejs podstawie mieli wirtualne testlaby porobione to i zamowienia na ftth wprowadzic mozna bylo.

 


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 34
  • 25
  • 1

Światłowód - Olewanie domów jednorodzinnych

Najprawdopodobniej masz rację, że tak było w tym przypadku. Sąsiadom udało się przepchnąć zamówienie i były sprawdzane rzeczywiste warunki techniczne. Natomiast z jakiegoś powodu nie załapałem się na pilota a adres jest aktualnie poza zasięgiem więc nie da się wprowadzić zamówienia. Pozostaje mieć nadzieję, że trafię na kogoś kto to realnie oceni i idąc za przykładem sąsiada uda się podłączyć usługę Emotikon: Szczęśliwy


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 34
  • 25
  • 1

Światłowód - Olewanie domów jednorodzinnych

Udało mi się spisać zamówienie, wywiad techniczny pozytywny, termin instalacji wyznaczony! Emotikon: Szczęśliwy


Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 615
  • 589
  • 2

Światłowód - Olewanie domów jednorodzinnych

Gratuluję .