Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Światłowód NEXERA | POPC | CPPC | DSA | przyłącze dom blizniak brak w projekcie. Pomocy


Poziom 14, Tropiciel Przestworzy
  • 13
  • 77
  • 0

Światłowód NEXERA | POPC | CPPC | DSA | przyłącze dom blizniak brak w projekcie. Pomocy

@PARANOJA 

 

Dokładnie też tak pomyślałem, Orange się jeszcze nie odzywał a to właśnie Orange w moim imieniu wysyłał mail o dorejonizowanie do nexery, ciężki temat maile powysyłałem i podzwoniłem.

 

Zastanawia mnie nadal zmiana statusu na stronie nexery (jakby finalnie rozdzielili budynek) - status byl pokazany jako Gotowa, screenshoty stanu mam.

 

Rozmawiałem z sąsiadami, są zdziwieni, ze nie wystarczy poprawić błędu na mapkach. 

Odczekam trochę na odpowiedz jak nic nie wyjdzie to UOKIK


Poziom 26, Entuzjasta Przestworzy
  • 1267
  • 3021
  • 31

Światłowód NEXERA | POPC | CPPC | DSA | przyłącze dom blizniak brak w projekcie. Pomocy


@PoProstuHeniunapisał(-a)

@PARANOJA 

 

Dokładnie też tak pomyślałem, Orange się jeszcze nie odzywał a to właśnie Orange w moim imieniu wysyłał mail o dorejonizowanie do nexery, ciężki temat maile powysyłałem i podzwoniłem.

 

Zastanawia mnie nadal zmiana statusu na stronie nexery (jakby finalnie rozdzielili budynek) - status byl pokazany jako Gotowa, screenshoty stanu mam.

 

Rozmawiałem z sąsiadami, są zdziwieni, ze nie wystarczy poprawić błędu na mapkach. 

Odczekam trochę na odpowiedz jak nic nie wyjdzie to UOKIK


w orange dostaniesz negatyw i nawet do nexera nie pójdzie zgłoszenie po wstępnej weryfikacji. powód jest taki że dorejonizowanie dla nexera tylko w przypadku sieci napowietrznej.

statusy na stronie to mogą sobie zmieniać co 2 dni. dla ciebie najważniejsze jest aby możliwości techniczne w systemach sprzedażowych były pozytywne.

 

sama zmiana adresu to pikuś i przy własnej inwestycji raz dwa i masz załatwione. w popc to problem


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12786
  • 52616
  • 601

Światłowód NEXERA | POPC | CPPC | DSA | przyłącze dom blizniak brak w projekcie. Pomocy

@PoProstuHeniu  jeśli samo dostarczenie dla Nexery to pikuś ( budują i tak z zapasem), to wystarczy mail sktualizujacy ze statusem " dostepny" od Nexery do Orange. Oficjalny z zachowniem  zasad. Wtedy Orange wpisuje adres do bazy znajdujących się w zasięgu i już możesz składać zamówienie bo w systemach Orange będzie pozytywny  wynik dla adresu 


Poziom 14, Tropiciel Przestworzy
  • 13
  • 77
  • 0

Światłowód NEXERA | POPC | CPPC | DSA | przyłącze dom blizniak brak w projekcie. Pomocy

@PARANOJA  - To nawet nie wiedziałem, czyli z góry pewnie jest przegrana, niestety bardzo ciężko jest się dogadać na infolinii czasem mam wrażenie, ze tylko mi ktoś przytakuje i odpowiada, ze zgłoszenie założone.

 

@agat13 - Problem w tym, ze Nexera chyba nie chce mnie wpisać bo nie było mnie na liście konkursu itd.

 

Co do własnej inwestycji, chce mieć pewność, że to podłączą jak dociągnę do płotu. 

I nie wiem czy to musi być Nexera czy Technicy np z Orange.


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12786
  • 52616
  • 601

Światłowód NEXERA | POPC | CPPC | DSA | przyłącze dom blizniak brak w projekcie. Pomocy

@PoProstuHeniu  to musi być Nexera, bo to ich teren i sieć.  Technicy Orange tylko modem stawiają po założeniu ONT przez Nexerę. 

Pewności nie masz żadnej, bo i w projekcie przyłącze musi być ujęte i zapas kabla odpowiedni do punktu styku 


Poziom 14, Tropiciel Przestworzy
  • 13
  • 77
  • 0

Światłowód NEXERA | POPC | CPPC | DSA | przyłącze dom blizniak brak w projekcie. Pomocy

@agat13 - Zostaje mi czekać na odpowiedz operatora końcowego o ustaleniach nexery.


Poziom 27, Znawca Przestworzy
  • 2492
  • 8959
  • 45

Światłowód NEXERA | POPC | CPPC | DSA | przyłącze dom blizniak brak w projekcie. Pomocy

Pokaż szczegóły

@agat13napisał(-a)

@PoProstuHeniu  to musi być Nexera, bo to ich teren i sieć.  Technicy Orange tylko modem stawiają po założeniu ONT przez Nexerę. 

To zależy czy Nexera robi kompleksowo sieć z przyłączem do domu czy pozostawia tylko kabel do granicy działki a dalej ma działać operator który chce pozyskać klienta. Nie wiem jak mają umowę ze sobą określoną.


Poziom 26, Entuzjasta Przestworzy
  • 1267
  • 3021
  • 31

Światłowód NEXERA | POPC | CPPC | DSA | przyłącze dom blizniak brak w projekcie. Pomocy


@mardernapisał(-a)
Pokaż szczegóły

@agat13napisał(-a)

@PoProstuHeniu  to musi być Nexera, bo to ich teren i sieć.  Technicy Orange tylko modem stawiają po założeniu ONT przez Nexerę. 

To zależy czy Nexera robi kompleksowo sieć z przyłączem do domu czy pozostawia tylko kabel do granicy działki a dalej ma działać operator który chce pozyskać klienta. Nie wiem jak mają umowę ze sobą określoną.


buduja siec do granicy dzialki.
dostaja zlecenie od operatora detalicznego wtedy nexera wysyla ekipe konczy ontkiem.
operator X uruchamia usluge


Poziom 14, Tropiciel Przestworzy
  • 13
  • 77
  • 0

Światłowód NEXERA | POPC | CPPC | DSA | przyłącze dom blizniak brak w projekcie. Pomocy

Dziś dzwoniła do mnie Pani z Orange odnośnie światłowodu.

Po przeanalizowaniu wszystkiego chyba została podjęta druga próba, zauważyłem, że było inne podejście do tematu bardziej „personalizowane” pod sytuacje która mi się przytrafiła – Technik ustawiony i z nexery też ma dzwonnic technik ustalić termin.

 

Trzymajcie kciuki! 🤗


Poziom 8, Zwiadowca Przestworzy
  • 1
  • 4
  • 0

Światłowód NEXERA | POPC | CPPC | DSA | przyłącze dom blizniak brak w projekcie. Pomocy

Zawsze masz dwie opcje:

1- oficjalnie - wystąpić o dorejonizowanie, poprawienie błędów, dopisanie adresu itd itd... szanse bardzo małe

2- nieoficjalnie - dogadać się 

Od dzisiaj Klienci domków jednorodzinnych mają możliwość współfinansowania budowy przyłącza światłowodowego. W tym celu należy wypełnić formularz popytowy. Zapraszam do kontaktu 😉