Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Światłowód Kady/Milanówek

ROZWIĄZANE

Poziom 12, Tropiciel Przestworzy
  • 9
  • 16
  • 0

Światłowód Kady/Milanówek

Dzień dobry,

Bardzo mi zależy na przyłączeniu światłowodu, ponieważ w moim miejscu zamieszkania obecnie to jedyna opcja na normalny Internet bez limitu (obecnie jedyna opcja to mobilnym).

Obecnie światłowód wisi na słupach 100m od mojego domu (ul. Książenicka w Milanówku), ale pomimo wysyłania deklaracji nikt się do mnie nie odezwał. Chodzi po pociągniecie instalacji na odległość 100m w ul. Żołnierską.

Pytanie: Czy jest szansa na realne przyspieszenie budowy tego światłowodu?

Dodam, że są zainteresowani wszyscy moi sąsiedzi i również wysłali stosowne deklaracje do Orange.

Jestem również gotów ponieść dodatkowe koszty związane z budową tej instalacji.

Prośba o pomoc o wsparcie.

1 ZAAKCEPTOWANE ROZWIĄZANIE

Rozwiązanie:

Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12788
  • 52618
  • 601

Światłowód Kady/Milanówek

@Pawel_260 Jeśli jesteś "w realizacji" to nie ma się o co martwić. Będziesz uwzględniony przy pierwszym etapie inwestycji. Co zaś się tyczy przyłączania kolejnych domów, to zdania są podzielone. Oficjalnie po zakończeniu inwestycji i przejęciu w konserwacje Orange może dołączać nowych klientów spoza POPC lub tych, którzy są zapisani jako "drugi termin". Inne opinie mówią o 5-letniej karencji poinwestycyjnej na dołączanie nowych. Z kolei istnieje coś takiego jak "dorejonizowanie" (jak zwał tak zwał-wiemy o co chodzi), które z założenia wykorzystuje rezerwy powstałe po POPC. Jak widzisz sytuacja jest dość mało konkretna. Jedni mówią, że powrót po zamknięciu inwestycji do danego rejonu to strata czasu dla kilku abonentów, a inni, że skoro w bazie danych są wykazane jakieś rezerwy, to handlowcy będą je wykorzystywać.. Wszystko więc zależy od szczęścia... 🙂

Zakładam, że je masz.. 🙂

P.S. W ofercie masz  prędkości  do 1GB/sek wraz z IPTV, multiroomem i VoIP-em

Warto, abyś się zastanowił nad rozłożeniem sieci wewnętrznej i zasięgiem wifi w domu. Większe prędkości rządzą się troszkę innymi prawami...

Wyświetl rozwiązanie w oryginalnym poście

21 ODPOW. 21

Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12788
  • 52618
  • 601

Światłowód Kady/Milanówek

@Pawel_260 Jeśli chodzi o wsparcie, to tu jedynie możemy podpowiedzieć, gdzie szukać info na temat Twojej lokalizacji. Podrzucić sposób analizy i adresy gdzie weryfikować  i pisać. Nic więcej.

Spróbuj znaleźć Swój adres na stronie https://capap.gugik.gov.pl/mapa/cppc/CPPC-internet  (jeśli

inwestycja jest z środków unijnych POPC) lub na https://www.orange.pl/view/mapazasiegu  jeśli to było wykonane ze środków Orange. Sprawdziłem, status POPC to " w realizacji' a beneficjentem jest Orange. Możesz wysłać maila na orangeswiatlowod@orange.com z zapytaniem o losy inwestycji i do zespol.popc@cppc.gov.pl z tym samym zapytaniem


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32291
  • 36065
  • 1364

Światłowód Kady/Milanówek

Trzeba cierpliwie czekać. Takich adresów w Polsce jest miliony. Nie wszędzie można podłączyć w krótkim czasie. Wykorzystanie infrastruktury powstałej z POPC do innych adresów jest możliwe po upływie okresu trwałości projektu (5 lat).

Poziom 12, Tropiciel Przestworzy
  • 9
  • 16
  • 0

Światłowód Kady/Milanówek

Bardzo dziękuję za wskazanie adresów, napisałem  do Orange i POPC.

Sprawdziłem również status na https://capap.gugik.gov.pl/mapa/cppc/CPPC-internet , okazuje się że status jest "w realizacji" :).

Czy ktoś wie jak wiele czasu zwykle upływa (przy statusie "w realizacji") do podjęcia konkretnych działań przy "budowie" światłowodu?


Poziom 27, Znawca Przestworzy
  • 2492
  • 8959
  • 45

Światłowód Kady/Milanówek

Jest szansa że na Wigilię 2021 będziesz surfował w necie 😉


Poziom 12, Tropiciel Przestworzy
  • 9
  • 16
  • 0

Światłowód Kady/Milanówek

Dziękuję za informację, czekam cierpliwie już wiele lat.

Mam nadzieję, że przyłączenie kolejnych adresów nie jest naruszeniem warunków dofinasowania, a instalacja jest budowana (z definicji) na większą ilość odbiorców i nie trzeba czekać kolejnych pięciu lat.


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12788
  • 52618
  • 601

Światłowód Kady/Milanówek

@marder Dobrze pisze. Najdłuższe terminy to kwiecień 2021r. Czy to się sprawdzi, zobaczymy. jest jednak "światełko" w tunelu... 🙂


Poziom 27, Znawca Przestworzy
  • 2492
  • 8959
  • 45

Światłowód Kady/Milanówek

Jak Twój adres jest oznaczony jako w "realizacji" to niczym nie musisz się martwić. Jeśli chcesz wiedzieć więcej kiedy będą prowadzone pracy to musiałbyś podpytać u podwykonawcy.  


Poziom 12, Tropiciel Przestworzy
  • 9
  • 16
  • 0

Światłowód Kady/Milanówek

Miałem nadzieje, że uda się na Wielkanoc 2021, ale lepiej późno niż wcale - nie tracę nadziei na szybsze przyłączenie 🙂

Przy okazji mam jeszcze jedno pytanie o przepustowość/prędkość łącza. Czy jest szansa na 1 Gb/s?

W dokumentacji często widziałem zapisy o 100Mb/s, a tym czasem na stronie Orange są różne pakiety do wyboru.

Czy wiecie jak to w praktyce funkcjonuje i czy jest szansa na większy transfer?

Przy czterech osobach stale korzystających z netu warto mieć bardziej elastyczne rozwiązanie. 🙂


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12788
  • 52618
  • 601

Światłowód Kady/Milanówek

@Pawel_260 Jeśli jesteś "w realizacji" to nie ma się o co martwić. Będziesz uwzględniony przy pierwszym etapie inwestycji. Co zaś się tyczy przyłączania kolejnych domów, to zdania są podzielone. Oficjalnie po zakończeniu inwestycji i przejęciu w konserwacje Orange może dołączać nowych klientów spoza POPC lub tych, którzy są zapisani jako "drugi termin". Inne opinie mówią o 5-letniej karencji poinwestycyjnej na dołączanie nowych. Z kolei istnieje coś takiego jak "dorejonizowanie" (jak zwał tak zwał-wiemy o co chodzi), które z założenia wykorzystuje rezerwy powstałe po POPC. Jak widzisz sytuacja jest dość mało konkretna. Jedni mówią, że powrót po zamknięciu inwestycji do danego rejonu to strata czasu dla kilku abonentów, a inni, że skoro w bazie danych są wykazane jakieś rezerwy, to handlowcy będą je wykorzystywać.. Wszystko więc zależy od szczęścia... 🙂

Zakładam, że je masz.. 🙂

P.S. W ofercie masz  prędkości  do 1GB/sek wraz z IPTV, multiroomem i VoIP-em

Warto, abyś się zastanowił nad rozłożeniem sieci wewnętrznej i zasięgiem wifi w domu. Większe prędkości rządzą się troszkę innymi prawami...