Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Światłowód 200m od mojego domu a brak możliwości technicznych


Poziom 13, Tropiciel Przestworzy
  • 12
  • 3
  • 0

Światłowód 200m od mojego domu a brak możliwości technicznych

O światowód w swojej lokalizacji walczę od kilku lat. Bez sukcesu. Przeglądając ostatnio mapę dostępności usług w Bydgoszczy zauważyłem, że pod trzema adresami blisko mnie jest możliwość skorzystania z orange 600Mbits. Mieszkam w centrum miasta. Mam dwie minuty do Starego Rynku. Ulicami o których piszę są : Podgórna1,WEŁNIANY RYNEK 12, Zbożowy Rynek 11. Dwa pierwsze są bardzo blisko mnie.

 


Chciałbym wiedzieć jaki jest problem.Dlaczego nie mogę skorzystać z waszej usługi?

10/1 Mbits to jest maks i ani drgnie. Z mojego wywiadu mam infromacje, że została poczyniona inwestycja dla jednej osoby pod jednym adresem obok mnie.
W mojej kamienicy jest zainteresowanych obecnie czterech sąsiadów z czego 14 wyraziło swoja chęć na stronie oferty.orange.pl/internet/

 Macie jakies procedury na tego typu inwestycje? Trzeba zebrać podpisy?! Wyrazić zgodę? Wspólnota ma wystosować pismo do zarządcy kamienicy o wyrażenie zgody na przyłączenie do infrastruktury?
Dzięki waszej usłudze mogę zaoszczędzić sporo czasu i pieniędzy. Zastąpiłbym dwie usługi jedną. Światłowodem. 
Proszę o odpowiedź Ekspertów Orange

22 ODPOW. 22
Anonim

Nie dotyczy

Światłowód 200m od mojego domu a brak możliwości technicznych

@skrydlo Ma to samo ale może u ciebie będzie szybciej Przyśpiesz instalację Światłowodu od Orange


Poziom 13, Tropiciel Przestworzy
  • 12
  • 3
  • 0

Światłowód 200m od mojego domu a brak możliwości technicznych

Strone już dawno odwiedziłem.Ulica zarejestrowana. Zresztą napisałem w pierwszym poście.

 

 Najgorsze jest to że nikt nic nie wie.W salonie nie mogą mi pomóc. Na infolini mówia o zebraniu 50 podpisów ale od kogo to już mi nie powiedziała oraz gdzie potem te podpisy złożyć. Gdy zacząłem wypytywać o szczegóły usłyszałem: "Do widzenia!" i rozłączenie rozmowy. Aż się potem zagotowałem po tej rozmowie.
Są jakieś procedery na tego typu przypadłość? Ma podany operator klientów na tacy( marzenie każdego handlowca i sprzedawcy) ale nie chce lub nie może podać przyczyny. Co gorsza usłyszałem, że dopiero w 2023 roku będzie możliwość! <sic> Studzienka jest 200(słownie: dwieście) metrów ode mnie!
Co zadzwonie z zainteresowanie raz na 3 miesiące na światłowód to moje zgłoszenie znika. Amba czarodziejka. Ukradli z systemu. Nima. Buty same wyszły.
Może @Remi coś poradzi lub inny magik z @orange bo #już #siły #nie #mam


Zrzut ekranu 2017-07-29 21.35.47.png

Poziom 6, Zwiadowca Przestworzy
  • 3
  • 0
  • 0

Światłowód 200m od mojego domu a brak możliwości technicznych

Witam,

 

mam podobny problem i także jestem z Bydgoszczy.

 

U Ciebie odległośc od studni telekomunikacyjnej to 200 metrów u mnie około 15 i niestety na chwilę obecną brak mozliwości podłączenia.

 

Jeśli uda Ci się coś załatwić daj mi proszę znać.

 

Chyba, że jest na forum osoba która będzie w stanie nam pomóc?

 

 

 

 


Poziom 13, Tropiciel Przestworzy
  • 12
  • 3
  • 0

Światłowód 200m od mojego domu a brak możliwości technicznych

Czy uda się załatwić? Nie wiem. Wątpie w to. Przynajmniej u mnie. Chyba zatrudnie się jako przedstawiciel ORANGE bo to przyspieszy instalacje. Piszę z doświadczenia.

 Stare Miasto to ciężki temat w Bydgoszczy ze światłowodem. 

Co gorsza. Orange nie ma jakiejkowiek procedury związaniem z przyłaczeniem kamienicy czy bloku do swojej infrastruktury. W sensie o skierowanie zapytania o inwestycje od klienta.Informacja uzyskana z salonu w Zielonych Arkadach.

Netia czy UPC takowe posiadają. 

 


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32291
  • 36065
  • 1364

Światłowód 200m od mojego domu a brak możliwości technicznych

Orange ma takie procedury, ale nie dla osób prywatnych. Przedstawiciel developera/spółdzielni powinien poszukać lokalnego przedstawiciela lub skontaktować się z salonem dedykowanym do obsługi firm.

Poziom 13, Tropiciel Przestworzy
  • 12
  • 3
  • 0

Światłowód 200m od mojego domu a brak możliwości technicznych

Nie uznaje odpowiedzi: "nie! bo nie!" lub że czegoś nie można. Zadzwoniłem do działu pomocy technicznej zamiast do sprzedaży i dostałem odpowiedź.

Nareszcie!  

Mam zrobić zapytanie listowne na ten adres.

Orange Polska S.A.
Ul. Jagielońska 34
96-100 Skierniewice

Anonim

Nie dotyczy

Światłowód 200m od mojego domu a brak możliwości technicznych

@skrydlo Ja już dawno zarejestrowałem swoją ulice ale nie jestem w bazie Orange nie wiem dlaczego tak jest?


Poziom 13, Tropiciel Przestworzy
  • 12
  • 3
  • 0

Światłowód 200m od mojego domu a brak możliwości technicznych

Nie ma jednego spójnego systemu. Jedni nie widzą u drugich. Tak jak pisałem wcześniej. Te informacje znikają w gąszczu systemów i informacji. Sam zadzwoń lub złóż wniosek z mapy zasięgu o usługe pod adresem gdzie jest możliwość i go zmień w kwiestionariuszu a dostaniesz maila, że masz możliwość na np. 300Mbits potem drążyć temat jak kropla o skałę. Oddzwonią z odpowiedniego działu.

Anonim

Nie dotyczy

Światłowód 200m od mojego domu a brak możliwości technicznych

@skrydlo Już się nagadałem przez ponad 3 lata o światłowód że jest nie będę dzwonić a w UPC wystaczył jeden telefon i będę podłączony jako jedyny w kamienicy.