Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Światłowód 200m od mojego domu a brak możliwości technicznych


Poziom 13, Tropiciel Przestworzy
  • 12
  • 3
  • 0

Światłowód 200m od mojego domu a brak możliwości technicznych

Mieszkam w kamienicy @Piotrekk85 gdzie jest wspólnota mieszkaniowa. Pismo takie nie można zostawić w salonie Orange bo sami nie wiedzą co z takim pismem zrobić. 


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32279
  • 35956
  • 1364

Światłowód 200m od mojego domu a brak możliwości technicznych

Bo nie wyglądacie poważnie. Naprawdę wszyscy chcecie współfinansowanie robić? to są duże koszty. Są strony/kontakty dla właścicieli budynków/developerów/rynku b2b.

Poziom 45, Pionier Misji
  • 32279
  • 35956
  • 1364

Światłowód 200m od mojego domu a brak możliwości technicznych

W salonie od obsługi firm tak Ci powiedzieli? Albo nie masz umocowania, albo nie byłeś w salonie z obsługą firm.

Poziom 6, Zwiadowca Przestworzy
  • 3
  • 0
  • 0

Światłowód 200m od mojego domu a brak możliwości technicznych

@AnonimCzy jesteś z Bydgoszczy?

 

Z kim rozmawiałeś w sprawie przyłącza w Twojej kamienicy?

 

Masz juz jakieś pisemne potwierdznie?


Poziom 13, Tropiciel Przestworzy
  • 12
  • 3
  • 0

Światłowód 200m od mojego domu a brak możliwości technicznych

@Piotrekk85  chce się dowiedzieć czemu nie mogę skorzystać z ich usługi skoro pod jednym adresem pociągnieli tylko dla jednego klienta?!

 

 


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32279
  • 35956
  • 1364

Światłowód 200m od mojego domu a brak możliwości technicznych

Bo to kwestia opłacalności, pozwoleń, zgód, itp itd.
Nie od razu Kraków zbudowano i nie u wszystkich naraz podłączą światłowód. Internet na dziś póki co nie jest usługą powszechną.
Chęć światłowodu dla rynku masowego (klientów indywidualnych) można zgłosić na formularzu podanym wcześniej w wątku. Podobnie można to uczynić przez BOK/salon/PH.
Co innego jeśli to zgłoszenie dla firm, czy ewentualnie występuję o to developer, samorząd, administrator budynku. Ew. w pobliżu jest szkoła, szpital, wojsko lub inny budynek użyteczności publicznej czy placówka klienta kluczowego Orange.

Sam niestety nie wiele zdziałasz. Sugerowałbym by administrator budynku, wspólnota zwróciła się do Orange. Większe szanse.

Poziom 6, Zwiadowca Przestworzy
  • 3
  • 0
  • 0

Światłowód 200m od mojego domu a brak możliwości technicznych

@AnonimMógłbyś proszę powiedzieć jak załatwiłeś sprawę z podłączeniem Tobie usług?


Poziom 13, Tropiciel Przestworzy
  • 12
  • 3
  • 0

Światłowód 200m od mojego domu a brak możliwości technicznych

Sprawa wygląda następująca. Przedstawiciel Orange sam zgłosił się do zarządcy budynku w tym przypadku ADM w Bydgoszczy. ADM podpisało umowę z Orange na możliwość podłączenia światłowodu.

Projekt został zatwierdzony i do 31 marca 2018 roku ma zacząć się coś dziać.

 Można samemu zgłosić się do ADM i osoby odpowiedzialnej za daną kamienice,adres o wystosowanie pisma z zapytaniem do Orange o podłączenie do sieci FTTH.

 W moim przypadku 9 miesięcy czekania i będę miał wymarzone łączę o które walczę od kilkunastu lat.
Pozostaje kwestia własnego sprzętu, który posiadam bo nie chce mieć FunBOX i tutaj pewnie zaczną się schody.

@Anonimex moja odpowiedź

Anonim

Nie dotyczy

Światłowód 200m od mojego domu a brak możliwości technicznych

Również jestem z Bydgoszczy centrum miasta i ja mieszkam pod numerem 57 a numer 55 ma światłowód od 2-3 lat mało tego mamy wspólne podwórko jak i bramę wjazdową a światłowodu u mnie brak 😞 dosłownie 15-20 metrów i światłowód bym miał.

 

Jeszcze jedna sprawa dotycząca podłączenia światłowodu - nie jest prawdą iż montują tylko tam gdzie są zainteresowani ponieważ u mojego brata założyli światłowód i nikt od pół roku z sąsiadów nie zamówił oferty, wiem bo są listwy w klatce i są puste 🙂 a brat ma UPC aaa i to również kamienica 🙂


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32279
  • 35956
  • 1364

Światłowód 200m od mojego domu a brak możliwości technicznych

A skąd wiesz że może mieszkańcy wypełnili ankiety ale mają lojalki w innej sieci. Deklaracja zainteresowania światłowodem nie jest wiążąca. Może dlatego wstrzymano lub opóźnieno dalsze prace w okolicy.