Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Totalnie zapomniano o starych klientach


Poziom 7, Zwiadowca Przestworzy
  • 1
  • 1
  • 0

Totalnie zapomniano o starych klientach

Obecnie płacę 80 zł – 60 zł za Neostradę 300 Mbs oraz 20 zł za abonament telefoniczny (a w nim 7GB internetu). Niedługo kończy mi się umowa. I w zamian za przedłużenie umowy o 2 lata dostanę... 3 GB internetu w telefonie więcej oraz(bo u każdego czytającego musi się nasunać pytanie: CO JESZCZE)... NIC poza tym 😄 Ani niższej ceny (to jest najważniejsze), ani wyższej prędkości (to drugie mało ważne, skoro 300Mbs wystarczy do wszystkiego, ale chodzi o samą zasadę, o stworzenie wrażenia, że Orange COŚ jednak klientowi w zamian daje – nawet jeśli to „coś” jest niepotrzebne)...

 

Pytanie za milion punktów: kto w takiej sytuacji zdecyduje się w ogóle na przedłużenie umowy (i to jeszcze na 2 lata!)??? 😄

 

Związanie sobie rąk na 2 lata to ze strony klienta duże wyrzeczenie (dodajmy jeszcze fakt, że w przypadku szybko rozwijającej się technologii internetowej 2 lata to szczególnie dużo). Żeby się na takie wyrzeczenie zdobyć, klient musi mieć solidny powód. A operator oferuje w rewanżu: NIC. Bo gdy jedyną rzeczą w rewanżu od operatora jest 3GB internetu w telefonie więcej (podwyższenie z 7GB do 10GB) to musi to wywołać śmiech na sali: skoro klient Orange’u za 20 zł otrzyma – za to, że zdobędzie się na DUŻE WYRZECZENIE w postaci podpisania cyrografu na 2 lata – z wielką łaską 10GB, a u konkurencji BEZ WIELKIEGO WYRZECZENIA – BEZ WIĄZANIA SIĘ UMOWĄ(!) otrzyma 20(!) GB: 20 (słownie: dwadzieścia), to jaki człowiek zdecyduje się w takiej sytuacji przedłużyć umowę z Orangem???

 

Co za ekspert od marketingu (w tym przypadku „ekspert” w cudzysłowie) takie coś wymyślił??? Jaki w miarę normalny klient nie przejdzie w takim przypadku do konkurencji? Wg mnie Orange wyraźnie mówi swoim obecnym klientom: „wynocha!”. Do tego co napisałem powyżej, dochodzi jeszcze bycie nie fair wobec starych klientów w ten sposób, że dla nowych są 3 miesiące bez abonamentu. Dla starych tego nie ma. Czyli zero korzyści praktycznych za przedłużenie.

 

Za kilka tygodni skończy mi się 2-letnia umowa z Orangem i przejdę do konkurencji, gdzie będę miał łącznie 15 zł taniej (a nie 0 zł taniej jak w Orange’u w prezencie za przedłużenie umowy), 2 x większą prędkość światłowodu (600Mbs, a nie 300Mbs) i nie 3GB w telefonie więcej (nie 10GB), a 13GB więcej (czyli 20GB), a poza tym... nie samym chlebem człowiek żyje – chodzi też o zwykłą satysfakcję, bo przedłużając umowę z Orangem człowiek czułby się frajerem z finansowego punktu widzenia, plus frajerem w sensie etycznym, tj. dając zarobić operatorowi, który wg mnie obraża klientów (a konkretnie ich inteligencję), bo takie warunki („w zamian za związanie się na 2 lata cyrografem damy ci 3GB w telefonie więcej i nic poza tym”) połączone z byciem nie fair („dla nowych klientów 3 miesiące gratis, a dla starych nie, starzy: nic”) to po prostu otwarte robienie sobie ze starych klientów jaj.

________________
* Przeniesione z działu Pomysły oraz poddano wpis edycji – moderator Kinga

3 ODPOW. 3

Poziom 42, Mistrz Międzygalaktyczny
  • 18339
  • 52438
  • 702

Totalnie zapomniano o starych klientach

@Admn5 już od jakiegoś czasu nie ma sensownej opcji utrzymaniowej klienta w Orange. Teraz to trochę zaczyna się zmieniać, ale mozolnie to idzie.

Jest teraz dytuacja, że za przedłużenie umowy płaci się więcej, niż przed, a nie zawsze da się otrzymać coś dodatkowo.

Jeszcze sprawa umieszczenia tematu. Tu są pomysły, więc podejrzewam, że moderator przeniesie Twój temat.


Poziom 38, Pomocnik Międzygalaktyczny
  • 7197
  • 29458
  • 270

Totalnie zapomniano o starych klientach

@Admn5  ja to wszystko przeczytałem i pytam, gdzie tu pomysł ?


Poziom 36, Nawigator Galaktyczny
  • 5375
  • 21545
  • 173

Totalnie zapomniano o starych klientach

@Admn5: po pierwsze zapomniałeś przedstwaić swojego pomysłu. Przedstawiłeś tylko problem, pomysłu nie. Po drugie przecież nie musisz przedłużać umowy, sama powinna się przedłużyć na czas nieokreślony na tych samych warunkach więc żadnego cyrografu na kolejne lata podpisywać nie musisz. No i oczywiście że jeśli masz wybór to wybierz racjonalnie. Tylko po co Ci te emocje? Wyluzuj.