Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Przedłużenie umowy

ROZWIĄZANE

Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 18
  • 90
  • 0

Przedłużenie umowy

Witam. Mam pytanie.

Jak sprawa wygląda  z nową umową na światłowód? - jej przedłużeniem...

Gdy kończy się okres umowy 2-letniej, a chciałbym, aby abonament był niższy co muszę zrobić by był ? (Jest w ogóle szansa by był?)

 

_______

* Wpis wydzielony jako nowy temat - Bartłomiej

1 ZAAKCEPTOWANE ROZWIĄZANIE

Rozwiązanie:

Poziom 37, Nawigator Galaktyczny
  • 5890
  • 23965
  • 202

Przedłużenie umowy


@mroknapisał(-a)

Witam. Mam pytanie.

Jak sprawa wygląda  z nową umową na światłowód? - jej przedłużeniem...

Gdy kończy się okres umowy 2-letniej, a chciałbym, aby abonament był niższy co muszę zrobić by był ? (Jest w ogóle szansa by był?)


To jest dość proste. W tym momencie w którym umowa przechodzi Ci na czas nieokreślony zbierasz aktualne oferty operatorów, porównujesz warunki i decydujesz co Ci bardziej odpowiada. Nic innego nie da się wymyślić. A przepowiadanie przyszłości to dziś, sam rozumiesz, dość ryzykowna sprawa.

Wyświetl rozwiązanie w oryginalnym poście

11 ODPOW. 11

Poziom 38, Pomocnik Międzygalaktyczny
  • 7197
  • 29498
  • 271

Przedłużenie umowy

@mrok  raczej na niższy abonament nie ma co liczyć, są owszem rabaty za e-fakturę 4,99 zł, zniżka marketingowa 4,99 zł, zniżka z tytułu Vouchera 5,01 zł ale to wszystko (i to raczej już posiadasz). Obniżyć abonament możesz jedynie wybierając niższą opcję prędkości (oczywiście jeśli nie masz najniższej) i to tyle. W tych czasach należy cieszyć się jeśli przy przedłużeniu uda się zachować dotychczasową cenę gdyż często dochodzą dodatkowe opłaty, takie jak np. niedawno wprowadzona opłata 5 zł za usługę świadczoną na łączu innego operatora (kontrowersyjny temat dyskutowany na forum).


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 13810
  • 56807
  • 684

Przedłużenie umowy

@mrok  raczej nie i warto się cieszyć z tego, gdy abonament nie będzie troszkę wyższy. W ciągu ostatnich dwóch lat kilka rzeczy dodano do cennika ( opłata za wynajem sprzętu), i one nie obowiązywały trwających umów...

Teraz przy przedłużaniu mogą być doliczone..ceny za usługi też nie stoją w miejscu...

Warto się zakręcić za dobrym doradcą 


Poziom 32, Pasjonat Galaktyczny
  • 2619
  • 10787
  • 98

Przedłużenie umowy

Cześć @mrok 

Przesyłam ci linka oferty przedłużeniowej internetu światłowodowego https://www.orange.pl/internet/przedluzam-internet Najlepszym rozwiązaniem jest przedłużenie umowy bo jeśli przejdzie na czas nieokreślony będzie miał drożej. Przy przedłużeniu zostanie doliczona opłata  4,99 zł/mies. za internet dostarczany na sieci innego dostawcy i nie wiem czy masz opłata za budynek  20,00 zł/mies. Proponuję ci skontaktować zamówić rozmowę z doradcą sprzedażowym Orange.  Zamówienie połączenia z doradcą sprzedażowym doradca oddzwoni i zaproponuje ofertę przedłużeniową.

Jesteś zainteresowany naszym światłowodem, a może chcesz kupić nową ofertę lub przedłużyć obecną umowę? Zamów rozmowę z naszym doradcą. Więcej informacji w linku na forum Nasz Orange https://nasz.orange.pl/t5/Baza-wiedzy-O-spo%C5%82eczno%C5%9Bci/Zam%C3%B3wienie-po%C5%82%C4%85czenia-... 

Pozdrawiam 🙂

 


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 18
  • 90
  • 0

Przedłużenie umowy

ok... rozumiem.. obecnie mam prędkość 300 mb i zastanawiam się, czy podnieść teraz do  1 gb czy czekać te 2 lata. 


Poziom 38, Pomocnik Międzygalaktyczny
  • 7197
  • 29498
  • 271

Przedłużenie umowy

@mrok  powiem tak, Twój wybór, za dwa lata na pewno nie będzie taniej niż jest teraz, może być tylko drożej... tylko i wyłącznie do Ciebie należy decyzja.


Poziom 37, Nawigator Galaktyczny
  • 5890
  • 23965
  • 202

Przedłużenie umowy


@mroknapisał(-a)

Witam. Mam pytanie.

Jak sprawa wygląda  z nową umową na światłowód? - jej przedłużeniem...

Gdy kończy się okres umowy 2-letniej, a chciałbym, aby abonament był niższy co muszę zrobić by był ? (Jest w ogóle szansa by był?)


To jest dość proste. W tym momencie w którym umowa przechodzi Ci na czas nieokreślony zbierasz aktualne oferty operatorów, porównujesz warunki i decydujesz co Ci bardziej odpowiada. Nic innego nie da się wymyślić. A przepowiadanie przyszłości to dziś, sam rozumiesz, dość ryzykowna sprawa.


Poziom 38, Pomocnik Międzygalaktyczny
  • 7197
  • 29498
  • 271

Przedłużenie umowy

Czytając wątek odniosłem wrażenie że pytanie dotyczy przedłużenia umowy w Orange... ale patrząc na rozwiązanie widzę że się myliłem...


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 13810
  • 56807
  • 684

Przedłużenie umowy

@slav72  racja .chodziło o przedłużenie, a nie nowe oferty..chociaż te mogą być atrakcyjniejsze ( z pozoru)

Spotykam się z sytuacjami uszkodzeń usług na łączach obcego operatora i dojście do prawdy i rozwiązanie problemu czasem jest drogą przez mękę

Osobiście uważam, że nerwy i szarpanie się nie jest warte kilku złotych miesięcznie 


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 18
  • 90
  • 0

Przedłużenie umowy

Panowie @agat13 , @slav72  z orange mam do czynienia po raz pierwszy...nie znam praktyk traktowania klientów, którym kończy się umowa i zastanawiają się co zrobić. Jak dla mnie nie istotne jest czy to będzie orange, byle kasy mniej płacić za usługę. Wydawało mi si ę, że jako lojalny klient dostanę zniżkę/rabat po 2 latach. Ale widzę, że to nie tu.

Do tej pory miałem po radiu internet i płaciłem 1/3 tego co teraz.. więc wszystko co jest ponad to boli. Z czasem przejdzie, wiadome i będzie ok.