Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Niekorzystne warunki przedłużenia umowy


Poziom 17, Badacz Przestworzy
  • 57
  • 51
  • 0

Niekorzystne warunki przedłużenia umowy

Witam. Mógłbym już przedłużyć umowę z Orange. Interesuje mnie telefon Samsung S10+ więc doradca na czacie zaproponował mi abonament 55zł na 36 msc, a rata telefonu 99zł. To są duże pieniądze. I żadnych upustów dla klienta, który jest w sieci ponad 10 lat ? To jest po prostu kpina. Jest jakaś szansa na uzyskanie rabatów ? Co radzicie zrobić ? 

 

Pozdrawiam.

11 ODPOW. 11

Poziom 42, Mistrz Międzygalaktyczny
  • 18339
  • 52434
  • 702

Niekorzystne warunki przedłużenia umowy

Niestety na wszystkim ostatnio Orange oszczędza i obcina promocje nie tylko w abonamencie, ale i na kartę. Będzie bardzo trudno cokolwiek uzyskać. Co najwyżej kilka GB za długi staż i przedłużenie umowy.

 

EDIT

Ja już mam abonament w Orange od ponad 16 lat i przy przedłużeniu umowy dostałem tylko minuty międzynarodowe lub mogłem wygrać dodatkowe GB. Żadnych upustów na smartfony.


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32291
  • 36065
  • 1364

Niekorzystne warunki przedłużenia umowy

A ile wg Ciebie ten telefon kosztuje na wolnym rynku?

Poziom 17, Badacz Przestworzy
  • 57
  • 51
  • 0

Niekorzystne warunki przedłużenia umowy

3.000 tys

 

A Orange życzy sobie za niego 3.600... to nie można na stałych abonentów dać rabat np. -20zł ?


Poziom 22, Odkrywca Przestworzy
  • 437
  • 1104
  • 13

Niekorzystne warunki przedłużenia umowy

99 zł * 36 rat to 3564 zł

 

- ale Autor wątku nie pisze, o jaką wersję chodzi.

 

"Na wolnym rynku" - po wrzuceniu w Ceneo.pl widzę, że wersję z 128 GB pamięci można kupić już za 2,5 tysiąca - w takim przypadku rzeczywiście kupowanie w Orange kompletnie się nie opłaca.

 

Jeśli chodzi o wersję z pamięcią 512 - to już nie jest tak różowo, ale wciąż można kupić za 3,5 tys.

 

Ale jeśli wersja proponowana przez Orange ma pamięć 1TB - to najtańszy jaki znalazłem na szybko kosztuje koło 4 tys., więc wtedy to jednak jest wyraźnie taniej.


Poziom 17, Badacz Przestworzy
  • 57
  • 51
  • 0

Niekorzystne warunki przedłużenia umowy

Oczywiście chodzi o najtańszą wersję 128GB. W Orange się zwyczajnie nie opłaca, mogliby chociaż dać rabat stałym abonentom na zakup telefonu.


Poziom 22, Odkrywca Przestworzy
  • 437
  • 1104
  • 13

Niekorzystne warunki przedłużenia umowy

No to faktycznie bez sensu: lepiej kupić telefon na własną rękę, skoro można go kupić za ok tysiąc zł taniej. Zastanów się: jeśli Orange chce ze ten telefon ponad 3,5 tysiąca, to nawet gdyby Ci dali rabat - to na pewno nie tysiąc złotych. Nie opłaca się.

 

Nie mówiąc o tym, że jak telefon kupisz sam, to pewnie możesz też wziąć tańszy abonament (nie znam warunków, ale moim zdaniem 55 zł to niemało, zwłaszcza przy umowie na trzy lata).


Poziom 17, Badacz Przestworzy
  • 57
  • 51
  • 0

Niekorzystne warunki przedłużenia umowy

No więc właśnie... Gdzie jest tutaj sens przedłużania umowy ? Nie wychodzą nic naprzeciw klientom. 


Poziom 42, Mistrz Międzygalaktyczny
  • 18339
  • 52434
  • 702

Niekorzystne warunki przedłużenia umowy

Najlepiej podpisać przedłożenie umowy na abonament lub przejść do FLEX, a telefon zakupić na wolnym rynku. Obecnie są jeszcze promocje świąteczne, wiec można coś ciekawego dobrać Emotikon: Mrugający


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32291
  • 36065
  • 1364

Niekorzystne warunki przedłużenia umowy

Orange nigdy nie dawało takich rabatów w ramach przedłużenia. W oficjalnych sklepach stacjonarnych kosztuje ok 3600-4000 zł. Jeśli porównujesz ceny u sprzedawców internetowych (co wiąże się z tym, że za kilka miesięcy możesz mieć problem z rękojmią), to owszem będzie taniej - ale coś za coś.