Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Poziom 11, Recenzent

Widok mozaiki dostosowany do ulubionych kanałów

Proponuję dodanie możliwości dostosowania widoku mozaiki, tak, żeby użytkownik mógł zadecydować, które kanały mają być widoczne. Najprostszą modyfikacją byłoby wyświetlanie wyłącznie kanałów ulubionych, najlepiej z uwzględnieniem kolejności.

 

Już teraz niektóre kanały są ukryte, a niektóre niepotrzebnie widoczne (np. te spoza pakietu). W obliczu usunięcia duplikatów i przeniesienia kanałów z niskich na bardzo wysokie pozycje (np. tlc 41 -> 338, Discovery Life 44 -> 451 itp. https://nasz.orange.pl/t5/Telewizja/Lista-Kana%C5%82%C3%B3w-Orange-IPTV/td-p/17317/page/19#U355321), widok mozaiki jeszcze mocniej traci na swojej użyteczności. A szkoda, bo mógłby być bardzo wygodny.

2 tygodni(e) temu w Pomysły

  • 1

    Otwarty

  • 2

    Realizowany

  • 3

    Zrealizowany

Komentarze
Poziom 36, Guru *

Kliknięte, chociaż ograniczenie tylko do ulubionych jak dla mnie byłoby za daleko posuniętym działaniem, bo sądzę, że rolą mozaiki nie jest tylko udostępnianie tego co klient wybrał.

2 tygodni(e) temu

Poziom 11, Recenzent

@Misiek62a jak inaczej byś to widział? Myślałem o takim MVP - minimum, które będzie już użyteczne dla odbiorcy, a jednocześnie nie powinien wymagać wielkiego nakładu pracy. Ulubione już istnieją, ustawianie kolejności ulubionych też - do wdrożenia tej propozycji brakuje tylko możliwości przełączenia listy programów z obecnej na ulubione.

2 tygodni(e) temu

Poziom 36, Guru *

@sasik  ja generalnie nie mam potrzeby modyfikowania mozaiki, bo praktycznie wcale z niej nie korzystam. Sądzę jednak, że decyzje "biznesowe" po stronie Orange uwzględniają potrzebę ciągłego uświadamiania klientom - użytkownikom dekoderów, że możliwe jest odbieranie wielu innych kanałów... 

2 tygodni(e) temu

Poziom 37, Guru **

Nierealne..

2 tygodni(e) temu

Poziom 11, Recenzent

@agat13no tak, zmiany na plus nierealne. Zmiany na minus (powywalanie ciekawych kanałów na jakieś turboodległe pozycje) - w standardzie.

2 tygodni(e) temu

Poziom 11, Recenzent

Sądzę jednak, że decyzje "biznesowe" po stronie Orange uwzględniają potrzebę ciągłego uświadamiania klientom - użytkownikom dekoderów, że możliwe jest odbieranie wielu innych kanałów...


@Misiek62właśnie z przymusu przeskoczyłem przez wszystkie kanały i pododawałem te, do których mam dostęp, minus tvpis, do ulubionych, bo przez przeniesienie dwóch czy trzech kanałów w ramach tej czystki, mozaika przestała być dla mnie użyteczna.

 

I stwierdzam że jeśli Orange ma potrzebę "ciągłego uświadamiania klientom, że możliwe jest odbieranie wielu kanałów", to obecna mozaika robi coś dokładnie przeciwnego. Bo po kilku latach używania telewizji i przełączania kanałów wyłącznie mozaiką, odkryłem cały szereg programów, o których do tej pory nie miałem bladego pojęcia (bo były na tak odległych pozycjach, że założyłem, że tam są wyłącznie powtórki).

 

No ale znając życie korpoludków (z doświadczenia), to tam są odpowiednio zatrudnieni "BA", "PO" i inni "Client Success Managerzy", którzy uwzględniają w swojej pracy cały szereg statystyk i wykresów, z wyłączeniem zaledwie jednego - faktycznej potrzeby klientów.

2 tygodni(e) temu

Poziom 36, Guru *

@sasik  moja poprzednia wypowiedź była swego rodzaju tezą, założeniem celowości utrzymywania tej mozaiki. Jak wcześniej pisałem praktycznie z niej nie korzystam. Wystarcza mi świadomość, że poszczególne "typy" kanałów są pogrupowane i powierzchowna znajomość jak się ten podział kształtuje. Gdy chcę zrobić przegląd co akurat jest nadawane po prostu przewijam kanały przyciskiem P+ P- startując od znanego mi numeru początkowego danej grupy np. sportowe od 111, filmowe od 222, informacyjne od 22.

2 tygodni(e) temu

Poziom 11, Recenzent

@Misiek62i nie przeszkadza ci, ile to trwa? Przełączanie programu nie jest natychmiastowe, trwa chwilę. Do tego co jakiś czas trafia się program, którego nie ma w ofercie i jego przełączenie zajmuje jeszcze dłuższą chwilę. Na 3/4 programów lecą programy, więc przełączanie na nie to 100% zmarnowany czas.

 

Na mozaice jest podgląd. Widać na raz kilkanaście programów, można szybko przeskoczyć o 10 i ogarnąć wzrokiem, gdzie są reklamy.

2 tygodni(e) temu

Poziom 36, Guru *

@sasik  przede wszystkim nie przerzucam wszystkich kanałów od 1 do końca, czy też od 0 - mozaiki.... Tylko jak wcześniej wspomniałem sprawdzanie co jest aktualnie robię grupami - informacyjne, sport, filmowe... to jest kilka - kilkanaście pozycji w grupie. Po drugie, z mojej obserwacji wyłania się obraz, że w kanałach filmowych sesje reklamowe są mniej więcej w tym samym czasie. 

2 tygodni(e) temu