Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Poziom 22, Pasjonat

Przywrócenie informacji o konfiguracjach dla starszych telefonów

Od około początku kwietnia z niewiadomych powodów strona ustaw.orange.pl zaczęła przekierowywać do omnibooka, który uwzględnia tylko konfigurację dla smartfonów z androidem. Uprzejmie proszę o przywrócenie bazy ze starymi telefonami, np jako oddzielna zakładka Archiwum, ale żeby była. Bez tego jak ktoś będzie miał starszy tel to zamiast w 2 odpowiedziach, możemy kombinować przez kilka stron pod warunkiem, że potrzebujący będzie miał dużo samozaparcia.

kwiecień w Pomysły

  • 1

    Otwarty

  • 2

    Realizowany

  • 3

    Zrealizowany

Komentarze
Poziom 39, Guru ****

Przywrócenie - jestem na nie. Bylo to mocno archaiczne. Lepiej stworzyć coś w pełni nowego na większość modeli.

kwiecień

Poziom 23, Pasjonat

Jestem za przywróceniem.

kwiecień

Poziom 19, Pasjonat

Też jestem za. Emotikon: Szczęśliwy

kwiecień

Poziom 23, Pasjonat

Witaj @_kinia  Emotikon: Szczęśliwy

Kliknęłaś w zagłosuj ?

kwiecień

Poziom 19, Pasjonat

Cześć @wscieklaewka 😊 Jasne! Już wczoraj! Ale dziś stwierdziłam, że warto i słownie podkreślić poparcie. Usunięcie tej części pomocy technicznej, to jednak spory problem dla użytkowników starszych telefonów.

kwiecień

Poziom 23, Pasjonat

Bardzo duży problem zrobiono ludziom którzy korzystali z tej części pomocy technicznej Emotikon: Smutny

 

kwiecień

Poziom 29, Specjalista

Młodzi nie zrozumią starszych, dopóki sami nie doświadczą na własnej skórze...czego bym im nie życzył, lecz niestety, to samo życie. Głos za!

kwiecień

Poziom 22, Pasjonat

@Piotrekk85, w archiwum, po wyborze marki, opcja wyboru modelu jest nieaktywna Emotikon: Smutny

Generalnie rozumiem opinię promującą nowe rozwiązania, natomiast uważam że równolegle jest miejsce na archiwum (np dostępne na tym forum) gdzie można by znaleźć te konfiguracje dla starych telefonów. Czyli mielibyśmy sytuację win-win.

kwiecień

Poziom 23, Pasjonat

@spiro 

Tak sobie pomyślałam, że @Wojciech  nam w tym temacie pomoże może Emotikon: Szczęśliwy

kwiecień

Zespół Nasz Orange

@wscieklaewka,

dzięki za oznaczenie. Niżej jednak przedstawię dlaczego jestem przeciwny. Po pierwsze jest bardzo rozbudowana nowa wersja, która znajduje się tutaj: https://www.orange.pl/omnibook/konfiguracja-internetu-mms-i-sms-w-telefon-1 Dodanych jest sporo modelów telefonu, do tego są obrazki, czego wcześniej nie było. Poprzednia strona nie była aktualizowana (ponieważ już nawet fizycznie ciężko te stare telefony dołapać). Do tego zdarzało się, że nie zawsze zgadzała się instrukcja z rzeczywistością. To zależało w dużej mierze skąd telefon pochodzi. Jeżeli ktoś nie ma telefonu z listy, to w kolejnym punkcie są podane informacje co wpisać w telefonie. Od tego czasu pojawiły się tylko dwa wątki na forum, także zainteresowanie jest znikome. Jakby coś to pomożemy, prawda? J

Natomiast najważniejsza rzecz jest taka: Jak ktoś korzysta z kilkuletniego telefonu, to bardzo naraża się na nieprzyjemności. Nawet nie chodzi o wirusy. Tylko przy wpisywaniu swoich danych w internecie mogą one zostać wykradzione. W takich sytuacjach zdążają się osoby, które to nam jako operatorowi zarzucają, że nie chronimy ich jak trzeba. W tym przypadku to nie była by prawda. Tak samo jak jest wątek o "Zamów z Orange", gdzie jak widać nie da się przemówić, że to nie Orange jest organizatorem. To jest znak, że warto wreszcie zmienić telefon.

Oczywiście nie zamykam dyskusji. Jeżeli znajdą się głosy, to wtedy Opiekunowie Pomysłów przekażą dalej i zobaczymy co z tym robić.

kwiecień

Poziom 39, Guru ****

A może pod prąd? Czy konfiguracja apn musi być potrzebna? Są pierwsze doevi, ktore pozwalają łączyć na dowolnych ustawieniach. Choc pewnie zaraz ktos narzekac bedzie ze fakowy apn nie blokuje netu itp itd 

kwiecień

Poziom 19, Pasjonat

Nie patrzyłam na to od tej strony. W sumie masz dużo racji, @Wojciech 

kwiecień

Poziom 23, Pasjonat

Ja zostaję przy przywróceniu strony ustaw.orange.pl a to dlatego, że starsi ludzie korzystają nadal w większości z typów telefonów które ciągle są dostępne w sprzedaży, i do tego są bardzo łatwe i przyjemne Emotikon: Szczęśliwy bo telefon przede wszystkim służy im do prowadzenia rozmów, pisania smsów i wysyłania MMS.

Zawsze można było zamówić wysłanie konfiguracji ( na większość z nich ) SMS-em.

@Wojciech/ u sama mam trzy telefony zakupione w ubiegłym wieku które sprawują się na medal Emotikon: Szczęśliwy Nigdy nie miałam jakichś awarii, etc...

Są małe, poręczne, a nade wszystko czytelne.

Owszem mam też ten większy lecz z całą stanowczością oświadczam - wolę te stare, małe, gdyż  są niezniszczalne ( no chyba że ktoś nim rąbnie o trotuar )

Koleżanka moja jest prawie niewidoma i świetnie sobie radzi właśnie z modelem wyłącznie starej generacji. Więc i o takich ludziach trzeba również pamiętać, a nie sugerować coby sobie kupowali jakieś nowości z którymi sobie nie poradzą.

A tak na marginesie to spytam - dlaczego nie poinformowano nas wcześniej na forum o zamiarze zlikwidowania w/w strony ?

 

 

kwiecień

Zespół Nasz Orange

@wscieklaewka, jak najbardziej Cię rozumiem. Podam przykład swój, bo moja Mama to już prawie seniorka. Kupiłem jej Maxcom MM916 3G. Telefon ok i wiem że się dziać nic złego nie będzie. Natomiast te nowe dotykowe mają takie ułatwienia, o jakich się nie śniło w tych starszych telefonach. Od znacznie większych liter, po specjalne dobranie barw i czytanie tekstu. Jeżeli ktoś chce korzystać z SMS-ów, rozmów to nic się nie dzieje. Gdy wchodzi w grę internet to już jestem przeciw. Gdyż takie osoby mało zwracają uwagi na kwestie bezpieczeństwa.

Jeżeli chodzi o kwestię MMS-ów, to w większości tych telefonów ciągle jest wysyłana automatyczna wiadomość z konfiguracją. Nie było wiele takich, gdzie była podana instrukcja, a wiadomość nie wychodziła automatycznie.

Początkowo też podchodziłem negatywnie na zakrycie tej strony, ale obecnie jestem za, gdyż obecna będzie aktualizowana. Niestety nie miałem wcześniej informacji na temat zakrycia.

kwiecień

Pracuję w Orange

Również uważam to za niepotrzebne. Na stronie jest informacja o tym, jakie są ręczne ustawienia konfiguracyjne. Użytkownik, który nie posiada telefonu z Androidem lub iOS, powinien mieć skonfigurowany telefon podczas pierwszego jego uruchomienia w sposób automatyczny. Gdyby tak się nie stało, to jest bardzo duże prawdopodobieństwo, że SMS-y konfiguracyjne i tak by nie zadziałały. W takiej sytuacji, punkt 2. podaje ręczne ustawienia konfiguracyjne, które użytkownik takiego telefonu powinien wprowadzić ręcznie zgodnie z instrukcją danego urządzania.

Wielu urządzeń klasycznych i tak nie mieliśmy w bazie (i to chyba zdecydowanej większości nowszych telefonów).

 

kwiecień

Poziom 13, Recenzent

Jestem za. Moim zdaniem każdy telefon bez względu na model powinien być na stronie i dostać konfiguracje.

kwiecień

Zespół Nasz Orange

Czy jest jakiś model lub producent, którego Wam brakuje na stronie https://www.orange.pl/omnibook/konfiguracja-internetu-mms-i-sms-w-telefon-1 ? Nie mam na myśli telefonów, które nie są w sprzedaży w Orange. Ponieważ przy tym raczej możliwości nie będzie. Myślę że też nie ma sensu przy telefonach, które mają 5+ lat.

maj

Poziom 22, Pasjonat

@Wojciech, np Nokia 8110 4G.

maj

Poziom 6, Poszukiwacz

Jestem

ZA JAK HORERA ! ! !

lipiec

Poziom 5, Obserwator

Nokia e52

miesiąc temu