Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Poziom 29, Specjalista

Przywrócenie informacji o konfiguracjach dla starszych telefonów

Od około początku kwietnia z niewiadomych powodów strona ustaw.orange.pl zaczęła przekierowywać do omnibooka, który uwzględnia tylko konfigurację dla smartfonów z androidem. Uprzejmie proszę o przywrócenie bazy ze starymi telefonami, np jako oddzielna zakładka Archiwum, ale żeby była. Bez tego jak ktoś będzie miał starszy tel to zamiast w 2 odpowiedziach, możemy kombinować przez kilka stron pod warunkiem, że potrzebujący będzie miał dużo samozaparcia.

20-04-2019 w Pomysły

  • 1

    Otwarty

  • 2

    Realizowany

  • 3

    Zrealizowany

Komentarze
Poziom 40, Guru *****

Przywrócenie - jestem na nie. Bylo to mocno archaiczne. Lepiej stworzyć coś w pełni nowego na większość modeli.

20-04-2019

Poziom 24, Specjalista

Jestem za przywróceniem.

22-04-2019

Poziom 19, Pasjonat

Też jestem za. Emotikon: Szczęśliwy

22-04-2019

Poziom 24, Specjalista

Witaj @wszystko_i_nic  🙂

Kliknęłaś w zagłosuj ?

22-04-2019

Poziom 19, Pasjonat

Cześć @wscieklaewka 😊 Jasne! Już wczoraj! Ale dziś stwierdziłam, że warto i słownie podkreślić poparcie. Usunięcie tej części pomocy technicznej, to jednak spory problem dla użytkowników starszych telefonów.

22-04-2019

Poziom 24, Specjalista

Bardzo duży problem zrobiono ludziom którzy korzystali z tej części pomocy technicznej Emotikon: Smutny

 

22-04-2019

Nie dotyczy

Młodzi nie zrozumią starszych, dopóki sami nie doświadczą na własnej skórze...czego bym im nie życzył, lecz niestety, to samo życie. Głos za!

22-04-2019

Poziom 29, Specjalista

@Piotrekk85, w archiwum, po wyborze marki, opcja wyboru modelu jest nieaktywna 😞

Generalnie rozumiem opinię promującą nowe rozwiązania, natomiast uważam że równolegle jest miejsce na archiwum (np dostępne na tym forum) gdzie można by znaleźć te konfiguracje dla starych telefonów. Czyli mielibyśmy sytuację win-win.

22-04-2019

Poziom 24, Specjalista

@spiro 

Tak sobie pomyślałam, że @Wojciech  nam w tym temacie pomoże może 🙂

22-04-2019

Zespół Nasz Orange

@wscieklaewka,

dzięki za oznaczenie. Niżej jednak przedstawię dlaczego jestem przeciwny. Po pierwsze jest bardzo rozbudowana nowa wersja, która znajduje się tutaj: https://www.orange.pl/omnibook/konfiguracja-internetu-mms-i-sms-w-telefon-1 Dodanych jest sporo modelów telefonu, do tego są obrazki, czego wcześniej nie było. Poprzednia strona nie była aktualizowana (ponieważ już nawet fizycznie ciężko te stare telefony dołapać). Do tego zdarzało się, że nie zawsze zgadzała się instrukcja z rzeczywistością. To zależało w dużej mierze skąd telefon pochodzi. Jeżeli ktoś nie ma telefonu z listy, to w kolejnym punkcie są podane informacje co wpisać w telefonie. Od tego czasu pojawiły się tylko dwa wątki na forum, także zainteresowanie jest znikome. Jakby coś to pomożemy, prawda? J

Natomiast najważniejsza rzecz jest taka: Jak ktoś korzysta z kilkuletniego telefonu, to bardzo naraża się na nieprzyjemności. Nawet nie chodzi o wirusy. Tylko przy wpisywaniu swoich danych w internecie mogą one zostać wykradzione. W takich sytuacjach zdążają się osoby, które to nam jako operatorowi zarzucają, że nie chronimy ich jak trzeba. W tym przypadku to nie była by prawda. Tak samo jak jest wątek o "Zamów z Orange", gdzie jak widać nie da się przemówić, że to nie Orange jest organizatorem. To jest znak, że warto wreszcie zmienić telefon.

Oczywiście nie zamykam dyskusji. Jeżeli znajdą się głosy, to wtedy Opiekunowie Pomysłów przekażą dalej i zobaczymy co z tym robić.

22-04-2019

Poziom 40, Guru *****

A może pod prąd? Czy konfiguracja apn musi być potrzebna? Są pierwsze doevi, ktore pozwalają łączyć na dowolnych ustawieniach. Choc pewnie zaraz ktos narzekac bedzie ze fakowy apn nie blokuje netu itp itd 

22-04-2019

Poziom 19, Pasjonat

Nie patrzyłam na to od tej strony. W sumie masz dużo racji, @Wojciech 

22-04-2019

Poziom 24, Specjalista

Ja zostaję przy przywróceniu strony ustaw.orange.pl a to dlatego, że starsi ludzie korzystają nadal w większości z typów telefonów które ciągle są dostępne w sprzedaży, i do tego są bardzo łatwe i przyjemne 🙂 bo telefon przede wszystkim służy im do prowadzenia rozmów, pisania smsów i wysyłania MMS.

Zawsze można było zamówić wysłanie konfiguracji ( na większość z nich ) SMS-em.

@Wojciech/ u sama mam trzy telefony zakupione w ubiegłym wieku które sprawują się na medal 🙂 Nigdy nie miałam jakichś awarii, etc...

Są małe, poręczne, a nade wszystko czytelne.

Owszem mam też ten większy lecz z całą stanowczością oświadczam - wolę te stare, małe, gdyż  są niezniszczalne ( no chyba że ktoś nim rąbnie o trotuar )

Koleżanka moja jest prawie niewidoma i świetnie sobie radzi właśnie z modelem wyłącznie starej generacji. Więc i o takich ludziach trzeba również pamiętać, a nie sugerować coby sobie kupowali jakieś nowości z którymi sobie nie poradzą.

A tak na marginesie to spytam - dlaczego nie poinformowano nas wcześniej na forum o zamiarze zlikwidowania w/w strony ?

 

 

23-04-2019

Zespół Nasz Orange

@wscieklaewka, jak najbardziej Cię rozumiem. Podam przykład swój, bo moja Mama to już prawie seniorka. Kupiłem jej Maxcom MM916 3G. Telefon ok i wiem że się dziać nic złego nie będzie. Natomiast te nowe dotykowe mają takie ułatwienia, o jakich się nie śniło w tych starszych telefonach. Od znacznie większych liter, po specjalne dobranie barw i czytanie tekstu. Jeżeli ktoś chce korzystać z SMS-ów, rozmów to nic się nie dzieje. Gdy wchodzi w grę internet to już jestem przeciw. Gdyż takie osoby mało zwracają uwagi na kwestie bezpieczeństwa.

Jeżeli chodzi o kwestię MMS-ów, to w większości tych telefonów ciągle jest wysyłana automatyczna wiadomość z konfiguracją. Nie było wiele takich, gdzie była podana instrukcja, a wiadomość nie wychodziła automatycznie.

Początkowo też podchodziłem negatywnie na zakrycie tej strony, ale obecnie jestem za, gdyż obecna będzie aktualizowana. Niestety nie miałem wcześniej informacji na temat zakrycia.

23-04-2019

Poziom 31, Ekspert

Również uważam to za niepotrzebne. Na stronie jest informacja o tym, jakie są ręczne ustawienia konfiguracyjne. Użytkownik, który nie posiada telefonu z Androidem lub iOS, powinien mieć skonfigurowany telefon podczas pierwszego jego uruchomienia w sposób automatyczny. Gdyby tak się nie stało, to jest bardzo duże prawdopodobieństwo, że SMS-y konfiguracyjne i tak by nie zadziałały. W takiej sytuacji, punkt 2. podaje ręczne ustawienia konfiguracyjne, które użytkownik takiego telefonu powinien wprowadzić ręcznie zgodnie z instrukcją danego urządzania.

Wielu urządzeń klasycznych i tak nie mieliśmy w bazie (i to chyba zdecydowanej większości nowszych telefonów).

 

24-04-2019

Poziom 13, Recenzent

Jestem za. Moim zdaniem każdy telefon bez względu na model powinien być na stronie i dostać konfiguracje.

25-04-2019

Zespół Nasz Orange

Czy jest jakiś model lub producent, którego Wam brakuje na stronie https://www.orange.pl/omnibook/konfiguracja-internetu-mms-i-sms-w-telefon-1 ? Nie mam na myśli telefonów, które nie są w sprzedaży w Orange. Ponieważ przy tym raczej możliwości nie będzie. Myślę że też nie ma sensu przy telefonach, które mają 5+ lat.

21-05-2019

Poziom 29, Specjalista

@Wojciech, np Nokia 8110 4G.

31-05-2019

Poziom 6, Poszukiwacz

Jestem

ZA JAK HORERA ! ! !

23-07-2019

Poziom 5, Obserwator

Nokia e52

15-08-2019

Poziom 38, Guru ***

Jestem również za przywróceniem strony z ustawieniami do starych telefonów. Ostatnio miałem potrzebę uruchomienia jednego ze telefonów Nokia i już zostałem zostawiony samemu sobie. Trochę się namęczyłem, ale udało się ustawić. Pamiętam jeszcze stronę ustaw.orange.pl ze starymi telefonami, gdzie bardzo szybko w formie sms-a przychodziła konfiguracja telefonu. Tylko zatwierdzić i gotowe. Są jeszcze osoby, które nie cha się przesiadać na telefon z androidem, a bardzo chętnie korzystają ze starych modeli.

19-10-2019

Poziom 30, Ekspert

@spiro 

 

Bardzo dobry pomysł.Jestem "Za".Sam korzystam ze smartfona lecz posiadam telefon taki jak np.Nokia C2-05 przy którym strona konfiguracyjna była bardzo pomocna,konfiguracja ręczna przy wpisywaniu danych zajmowała wieki.

21-10-2019

Poziom 3, Obserwator

Jestem za! lubię stare telefony, teraz np używam Nokia NGage. Kiedyś wysyłałem sms i wszystko działało, teraz męczę się i męczę i cały czas coś nie tak. A mogło by być prosto i łatwo...

04-01-2020

Poziom 10, Poszukiwacz

dla mnie powinno być tak,smsy konfiguracyjne powinny automatycznie przyjść do użytkownika , obojętnie z jakiej sieci , które są juz ustawione pod dany model,bo wiadomo,karta jak włożysz to już wykrywa model aparatu ,  ja mam jeszcze Nokia 6030 i tam jak włożyłem obojętnie jaką sieć to mi przyszły smsy i tylko zapisałem i było gotowe , teraz są nowe smartfony i wg mnie , ustawień nie powinno być  , każdy mms , raczej wiadomość ze zdjęciem powinna dać się wysłać jak wysyłamy zdjęcia na internecie , korzystając z połączenia internet , które dziś się automatycznie konfiguruje w nowych smartfonach , nie potrzeba wpisywać ręcznie apn itd bo są już uzupełnione 

 

ale aby działał internet to nalezy mieć uruchomione ,ze w roamingu połączenie , bo ja np na windows phone jak wyłącze roaming to nie działa internet , nawet kiedy ręcznie wprowadziłem apn itd nie działal mi,musiałem to włączyć 

 

19-02-2020