Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Poziom 32, Ekspert

Przechodzenie do pierwszego nieprzeczytanego posta.

Temat był już tu zgłaszany i miało to być naprawione. Teraz przechodzi się do nieprzeczytanych postów tylko w trzech tematach na stronie głównej. Po rozwinięciu listy tematów to już nie działa. Obecnie, gdy rzadko się już tutaj udzielam, byłoby to bardzo pomocne. Jest nadzieja na poprawę ?

05-09-2017 w Pomysły

  • 1

    Otwarty

  • 2

    Zamknięty

Komentarze
Nie dotyczy

Propozycja @Katani1, jeżeli to dobrze zrozumiałem, mogłaby funkcjonować w oparciu o status nieprzeczytanych, a widocznych tematów z ikonką pomarańczową. Jeżeli oczywiście w ustawieniach znaczysz checkboxem, jakie treści mają być uwzględniane w Twoich powiadomieniach. Ja tak mam, że skoro przeczytałem, to muszę wytężać szare komórki, czy dany post czytałem, czy też należy do przeczytanych. Domyślnie, patrzę w nicki i z reguły praktykuję to do trzech ostatnich stron, przy założeniu, że jestem na bieżąco z tematami. Nie wiem, jak to działa, gdy użytkownik ignoruje w swoich ustawieniach powiadomienia.

05-09-2017

Poziom 32, Ekspert

Mam włączone powiadomienia i otrzymuję je jeśli w dyskusji uczestniczę. Wchodząc na chwilę na NO chciałbym mieć możliwość szybkiego przeglądnięcia nowych postów, tak z ciekawości 🙂

05-09-2017

Nie dotyczy

No i musisz wytężać szare komórki do wszystkich załadowanych nowych postów.

05-09-2017

Poziom 32, Ekspert

Tak źle nie jest. Tematy wyświetlają się w kolejności ostatnio dodanych postów. Wg mnie powinno to działać tak jak na stronie głównej, gdzie od razu przenosi do ostatniej nieprzeczytanej odpowiedzi.

05-09-2017

Nie dotyczy

Świeży przykład:

2017-09-05 (1).png

05-09-2017

Nie dotyczy

@Katani1U mnie to działa gdzie widzisz problem? 

05-09-2017

Poziom 26, Specjalista

Panowie a głównie @Katani1, podsumuje tą dyskusje, poprawcie mnie jeśli coś źle zrozumiałem.

Przechodzenie do od ostatniego posta działa na stronie głównej i w poszczególnych kategoriach, a nie działa na stronie wszystkie posty, która pojawia się po wybraniu "zobacz wszystkie" pod boksem "najnowsze posty" na głównej. W pomyśle chodzi o to, żeby wszędzie to działało.

06-09-2017

Poziom 32, Ekspert

@Mikołaj  Dokładnie o to mi chodzi 🙂

Edit: Sprawdzałem i np .w temacie Na Kartę też nie przechodzi do ostatniego posta w wątku.

06-09-2017

Poziom 26, Specjalista

To jeszcze dla stu procentowej pewności dopytam czy masz zaznaczoną w ustawieniach profilu poniższą opcje?

nieporzeczytana.png

06-09-2017

Poziom 32, Ekspert

Tak, mam 🙂

06-09-2017

Nie dotyczy

@Mikołaj@Katani1Działa w tej konfiguracji 

Przechwytywanie.PNGPrzechwytywanie2.PNGPrzechwytywanie1.PNG

06-09-2017

Nie dotyczy

W zależności od ustawień preferencyjnych, albo działa tak, jak opisał @Mikołaj, albo jak @Konto usunięte. Wszystko jasne.

06-09-2017

Pracuję w Orange

Status zmieniony na: Sprawdzany

Pracuję w Orange

Uno momento... Spróbujmy wyjaśnić to sobie raz, a dobrze 🙂

Gdy jesteśmy na stronie głównej to przechodzenie do pierwszego nieprzeczytanego posta nie działa i nie powinno. Sekcje na stronie głównej kierują do konkretnych komentarzy - postów.

Np. w sekcji Najnowsze posty widzimy komentarze, które zostały dodane w ostatnim czasie. Jeśli klikam w taki temat to powinienem być kierowany do tego, o czym mówi sekcja, czyli do komentarza Piotrekk85, a NIE do pierwszego posta w temacie, którego nie widziałem... Przyznacie, że byłoby trochę dziwne, gdybym kliknął w taki link jak niżej i trafił na komentarz zupełnie innej osoby?

 

ping.PNG

 

Dlatego funkcja "przejdź do pierwszego nieprzeczytanego posta" ma sens tylko, gdy jesteśmy w widoku kategorii, czyli gdy nie wskazujemy na konkretny post. Np. jeśli jestem w kategorii Na kartę to widzę listę tematów. Kliknięcie na tym poziomie w listę tematów powinno jak najbardziej kierować do pierwszego nieprzeczytanego posta i... robi to, prawda?

nakarte.PNG

@Katani1, gdy jesteś w widoku kategorii, np. w Na kartę:

https://nasz.orange.pl/t5/Na-kart%C4%99/bd-p/Na-karte

to działa przechodzenie do pierwszego nieprzeczytanego posta? 🙂

11-09-2017

Poziom 32, Ekspert

Działa tak, jak piszesz. Mi chodzi, jak pisałem wcześniej o to, że po przejściu z głównej do wszystkich tematów tak już się nie dzieje. Tematy są prawidłowo posortowane, od ostatniego napisanego posta. Jeśli jednak kliknę w temat to przechodzi się do pierwszego posta, zamiast do ostatniego nieprzeczytanego. Jeśli temat ma kilka lub więcej stron klikanie i szukanie po dacie ostatniego przeczytanego posta jest uciążliwe. Szczególnie dla mnie, jeśli wchodzę na NO rzadko, a z ciekawości chcę poczytać co też tu napisano. Czasami mam do przeklikania dwie strony tematów.

11-09-2017

Pracuję w Orange

W sensie, że kiedy klikasz przy "Najnowsze posty" w link Zobacz wszystkie to wyświetla się lista dodanych komentarzy od najnowszego do najstarszego. Kiedy klikasz w komentarz to przechodzisz do tego, którego fragment się wyświetla, a chciałbyś do pierwszego nieprzeczytanego.

 

ping.PNG

 

Nie możemy kierować do innego komentarza niż ten, którego fragment się wyświetla. Czyli np. kliknięcie w "Wysoki PING..." nie może kierować do pierwszego nieprzeczytanego posta tylko musi do komentarza "Z dnia na dzień...". Wiesz, zrobienie tego inaczej wprowadzałoby w błąd i robiło zamieszanie, bo dlaczego klikając w "Z dnia na dzień..." miałbym trafiać na jakiś inny komentarz?

 

Niemniej rozumiem potrzebę, Krzysiek, więc proponuję, abyś spróbował korzystać z widoku interesujących Cię kategorii, gdzie jest lista tematów, a nie lista komentarzy i działa to tak, jak potrzebujesz. Jeśli to za mało lub niewygodne to proponuję stworzyć nowy pomysł, a w nim propozycja dodania specjalnej sekcji "Posty od ostatniej wizyty", która wyświetlałaby listę tematów z wszystkich obserwowanych działów.

 

11-09-2017

Poziom 32, Ekspert

Ok, rozumiem, niech  przechodzi do tego ostatniego posta w temacie, pod którym on widnieje. Jednak u mnie to nie działa, chyba, że dotyczy to tylko nieprzeczytanych postów, lub tych tematów, które obserwuję ?

 

Np. kliknięcie na : Długo logująca się i tnąca apka Mój Orange (wersja 4.0) przenosi mnie do pierwszego posta w temacie:

https://nasz.orange.pl/t5/M%C3%B3j-Orange/D%C5%82ugo-loguj%C4%85ca-si%C4%99-i-tn%C4%85ca-apka-M%C3%B3j-Orange-wersja-4-0/m-p/43164#M1965

11-09-2017

Pracuję w Orange

Nie ostatniego, tylko pierwszego 🙂 Czyli jeśli jakiś temat ma np. 20 komentarzy, a skończyłeś czytać na 6 komentarzu, to kliknięcie w tytuł tematu otwiera nie pierwszy post, nie ostatni, a pierwszy nieprzeczytany, czyli w tym przykładzie - 7 komentarz 🙂

Tak to działa w widoku kategorii, np. w Na Kartę: https://nasz.orange.pl/t5/Na-kart%C4%99/bd-p/Na-karte

Masz włączoną tę funkcję i u Ciebie działa inaczej? Możesz podać przykład? Czyli jaki link na której stronie klikasz i dokąd Cię przenosi?

 

11-09-2017

Poziom 32, Ekspert

Dobra, bo się zakręcimy, pal licho nieprzeczytane posty. Klikniecie tematu "Wysoki PING od około godziny 16:00 do 22:30, pomocy!" na głównej przenosi do ostatnio dodanego posta. Po rozwinięciu listy tematów przechodzi już do pierwszego napisanego w tym temacie, a nie do widniejącego pod nim fragmentu ostatnio dodanego posta. Jakby  co, to temat przeczytany. 

11-09-2017

Pracuję w Orange

Co masz na myśli pisząc "po rozwinięciu listy tematów"? Możesz dodać link, na której jest ta lista?

12-09-2017

Poziom 32, Ekspert

Chyba sam zagmatwałem sprawę  i mylę wątki z tematami :(. Na stronie głównej "Najnowsze posty" - w tych trzech pokazanych wątkach przechodzenie do ostatnio dodanego posta ( widocznego pod nazwą wątku ) działa prawidłowo. Po kliknięciu "zobacz wszystkie" już tak nie działa i przechodzi do pierwszego posta w wątku. Teraz już chyba wiadomo, o co chodzi, sorry za zamieszanie...

12-09-2017

Pracuję w Orange

Nie przejmuj się, Krzyśku 🙂 Tam, gdzie są "Najnowsze posty", także po kliknięciu pod nimi "Zobacz wszystkie" - kliknięcie nie przenosi do "pierwszego nieprzeczytanego posta", tylko do najnowszego posta w ogóle - nawet jeśli nie przeczytaliśmy np. 10 postów, które pojawiły się w wątku to trafiamy do najnowszego posta.

Do pierwszego nieprzeczytanego prowadzi tylko kliknięcie w temat jeśli jesteśmy w widoku kategorii.

Uznajemy w takiej sytuacji, że temat jest zamknięty. W razie wątpliwości daj mi znać 🙂

12-09-2017

Pracuję w Orange

Status zmieniony na: Zamknięty