Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
 • Nasz Orange
 • /
 • Pomysły
 • /
 • Pomysł na zmianę NATu dla gier multiplayer na umiarkowany - proszę przeczytaj.
Poziom 11, Recenzent

Pomysł na zmianę NATu dla gier multiplayer na umiarkowany - proszę przeczytaj.

Witam serdecznie. Od niedawna, ponownie po wielu latach (ok 10latach) wróciłem na platformę Orange. Korzystam z mobilnego internetu na kartę prepaid i jestem bardzo zadowolony! Ping jest mały, prędkość uploadu i downloadu stoi na wysokim poziomie. Jednak jest pewien niuans, a mianowicie... Jestem zapalonym graczem i przed zmianą operatora z kablowego na mobilny internet mam problem z utworzeniem Hosta w programie GameRanger którego używa się do grania w masę gier na multiplayer. Program korzysta z portu 16000 i uruchamia się w Orange normalnie jednak gdy chcę postawić host gry otrzymuję komunikat iż jestem za NAT'em po czym inni użytkownicy nie mogą dołączyć do gry, problemu nie ma jeśli korzystam z konkurencyjnej sieci na literę p, stawiam host, pojawia się komunikat o NAT jednak użytkownicy mogą się swobodnie do mnie łączyć. Nie chcę bawić się w przekładanie kart bo Państwa usługi stoją na zdecydowanie wyższym poziomie - ping mniejszy, prędkości większe jednak nie jestem w stanie grać w gry online w Orange mobile na kartę. Problem z tego co widzę bardzo często się powtarza i przewija w kółko z tego co zdążyłem zauważyć na forumOrange dotyczącym gier multiplayer https://nasz.orange.pl/t5/Gry-online/bd-p/gryonline

Od 16 lat jestem zapalonym graczem Quaka III Arena, 13lat gram w NFS Most Wanted, a moje popisy można śledzić na kanale YT pod nickiem vurion. Zwracam się do państwa z uprzejmą prośbą w imieniu wszystkich graczy i użytkowników sieci Orange o umożliwienie graczom prowadzenia rozgrywek online poprzez multiplayer. Samo granie paradoksalnie odciąża sieć gdyż ruch jaki jest generowany podczas grania jest wielokrotnie niższy niż podczas oglądania filmów na YT. Bardzo proszę Państwa o możliwość stworzenia miejsca dla chcących grać w gry, używając sieci Orange mobile prepaid. Przysporzy to państwu z całą pewnością wielu nowych klientów i sympatyków sieci Orange, gdyż stalibyście się państwo z mojego punktu widzenia bezkonkurencyjni w Polsce również na tym polu.

Z wyrazami szacunku Daniel.

22-10-2018 w Pomysły

 • 1

  Otwarty

 • 2

  Realizowany

 • 3

  Zrealizowany

Komentarze
Poziom 31, Ekspert

@vur1on Dzieje się tak, ponieważ wszyscy w mobilnym internecie są za bramą NAT. Jest specjalna usługa dla chcących grać online na internecie mobilnym.

https://www.orange.pl/view/vpn

27-10-2018

Poziom 40, Guru *****

Na prepaidzie?

27-10-2018

Poziom 31, Ekspert

a nie da się włączyć na prepaidzie przez Mój Orange ?

27-10-2018

Poziom 11, Recenzent

@BORAX ale jak wkładam do modemu simke z siecią ....y to stawiam normalnie host i użytkownicy mogą się połączyć bez problemu, gdzie 10min wstecz w Orange nie dało się tego zrobić przez te same osoby. Co masz na myśli "a nie da się włączyć na prepaidzie przez Mój Orange ?" włączyć vpn? Rozumiem, że jeżeli jest taka możliwość, to będę musiał za tę usługę płacić.... I chociaż mnie stać to nie mam zamiaru dopłacać, jeśli w sieci wspomnianej wyżej nic nie muszę robić aby zdjąć ograniczenia - bo ich nie ma....

27-10-2018

Poziom 40, Guru *****

Nie ma na prepaidzie vpn 

27-10-2018

Poziom 11, Recenzent

Prawdopodobnie w sieci konkurencyjnej są przekierowane same porty pod program jak i możliwe, że dla samej gdy co pozwala na połączenie się przez innych użytkowników.

27-10-2018