Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Poziom 20, Odkrywca Przestworzy

Połączenia oczekujące i zawieszenie poł. w prepaid

Brakuje mi bardzo tych usług w prepaid, odkąd pamiętam nigdy idea/ Orange nie oferowało ich w prepaidzie, dlatego dodałam taki pomysł na realizacje. Skoro inne sieci (też wirtualne) to mają w standardzie to My Użytkownicy prestiżowej, nowoczesnej marki Orange też chcemy mieć te innowacje.

Rebrandując ideę wiele lat temu pamiętam jak dziś te slogany " Przyszłość jest jasna, przyszłość to Orange".

Przy okazji proponuję też wprowadzić możliwość zarządzania przekierowaniami na pocztę gł. abyśmy sami decydowali, kiedy ona ma się zgłaszać ( np. jak nr zajęty, nie odbieramy, nr wył. itp.)

Czekamy na te udogodnienia już wiele lat...

20-10-2018 w Pomysły

  • 1

    Otwarty

  • 2

    Realizowany

  • 3

    Zrealizowany

Komentarze
Poziom 45, Pionier Misji

Na dziś są to niszowe usługi nawet w samym abonamencie... 

20-10-2018

Poziom 20, Odkrywca Przestworzy

@Piotrekk85tak czułam, że napiszesz zaraz usprawiedliwienie Orange, że skoro czegoś nie ma to my tego nie potrzebujemy- daruj sobie to! jak ma nie być niszowa, skoro nie jest dostępna ta usługa- jak będzie wprowadzona to dużo osób z tego skorzysta. Poza tym nie rozumiesz chyba istoty problemu- Orange jako duża, infrastrukturalna sieć powinna mieć wszystkie usługi, które mają mniejsi, mało znaczący Operatorzy.

20-10-2018

Poziom 45, Pionier Misji

Nikt nie ma kasy na implementację wszystkich funkcji. Więcej osób czeka na esim, volte czy vowifi. Poza tym przekierowania nie są objęte nolimitami więc popularność usługi w ofercie na kartę będzie niewielka jak jest niewielka w ofercie abonamentowej dla konsumentów.

 

Gołe przekierowania były popularne może 10 lat temu.

 

Sensownym pomysłem jest wprowadzenie dwóch kart sim z jednym numerem - takie rozwiązanie więcej osób by ucieszyło. Oczywiście przekierowania automatyczne sim dotyczyly by wszystkiego - także sms i mms. 

 

Alternatywą może być wykorzystanie nowych warstw sieci z zakresu 4G lub 5G do takich rozwiązań. 

20-10-2018

Poziom 29, Znawca Przestworzy

Po tym jak orange zrezygnował z simlocków oraz udostępnił simki ze zdejmowalnym pinem uważam, ze taka usługa również może się pojawić. Aczkolwiek jestem bardziej realistą niź optymistą.

20-10-2018

Poziom 20, Odkrywca Przestworzy

@Piotrekk85ja nie wspomniałam o przekierowaniach, bo tej usługi nikt nie potrzebuje to chyba oczywiste w dobie tak łatwo dostępnych starterów, duplikatu sim, extra numeru, itp. ja pisałam o innych przydatnych usługach, jak prowadzę rozmowę to chcę wiedzieć że ktoś inny akurat dzwoni i chce mieć możliwość zawieszenia i odebrania pilniejszego telefonu przykładowo. Powtórzę Tobie istotę problemu: jako Użytkownicy pełnoprawnej, infrastrukturalnej sieci chcemy mieć wszystko to, co Klienci niszowych sieci.

20-10-2018

Poziom 45, Pionier Misji

To idąc tym tokiem rozumowania to połączenie oczekujące bedzbę bardzo okrojoną usługą jak nie będzie przekierowania.

 

Jeśli to miałoby być opłacalne, to powinna być pełna usługa.

20-10-2018

Poziom 20, Odkrywca Przestworzy

idąc Twoim tokiem rozumowania w ogóle go nie czaję! Połączenie oczekujące to sygnał dla mnie, że ktoś dzwoni gdy prowadzę rozmowę i mogę zawiesić obecną rozmowę. Przekierowanie to przecież zupełnie coś innego nie wiem dlaczego mieszasz te dwie usługi.

21-10-2018

Poziom 45, Pionier Misji

W większości sieci można też dodatkowo połączyć dwie rozmowy w jedną. Bez przekierowań będzie to mała wersja wszystkich możliwych kombinacji.

21-10-2018

Poziom 20, Odkrywca Przestworzy

@Piotrekk85nie wiem dlaczego Ty dalej idziesz w kierunku przekierowania poł. jak ja o tym nie piszę. Przekierowanie poł. to ustawienie przychodzących rozmów, które będą przychodziły na inny, wskazany przez nas nr z dowolnej sieci. Połączenie oczekujące to takie, które zestawia się w chwili gdy prowadzimy rozmowę z innym numerem i mamy sygnał i opcję zawieszenia i odebrania. Dlaczego Ty mieszasz w to przekierowanie poł. to nie mam na prawdę pojęcia. Nie potrafię zrozumieć dlaczego mylisz te usługi.

22-10-2018

Poziom 20, Odkrywca Przestworzy

Kochani bardzo dziękuję za polubienie tego pomysłu, bo pokazuje to jak bardzo czekamy na te innowacje w prepaid Orange, które powinny być standardem już od dawna. W nas siła!

23-10-2018

Poziom 14, Tropiciel Przestworzy

@Sandrusia. Popieram Twoją sugestię odnośnie udostępnienia w pre-paid tzw. "usług dodanych". Może niekoniecznie aktywować te usługi wszystkim abonentom pre-paid globalnie ale umożliwić ich aktywację tym, którzy ich potrzebują i wiedzą jak z nich korzystać, poprzez dodanie w aplikacji NMO takiej funkcjonalności pod nazwą np "Usługi Dodane" lub "Usługi Połączeń". 

28-10-2018

Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny

Pomysł popieram. Jak przez tyle czasu nie zostało wprowadzone  to pewnie nigdy nie będzie.

07-05-2021

Poziom 20, Odkrywca Przestworzy

@ketrasaArtur  masz rację, że nie ma co się łudzić, jednak ceny podnosić to umieją bez żadnego przebudowywania systemu, ale wprowadzić tak użyteczne i wyczekiwane usługi to nie potrafią! Prepaid Orange to technologiczny Skansen na tle nawet Operatorów wirtualnych i to przeraża...

16-05-2021