Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Poziom 20, Pasjonat

Połączenia oczekujące i zawieszenie poł. w prepaid

Brakuje mi bardzo tych usług w prepaid, odkąd pamiętam nigdy idea/ Orange nie oferowało ich w prepaidzie, dlatego dodałam taki pomysł na realizacje. Skoro inne sieci (też wirtualne) to mają w standardzie to My Użytkownicy prestiżowej, nowoczesnej marki Orange też chcemy mieć te innowacje.

Rebrandując ideę wiele lat temu pamiętam jak dziś te slogany " Przyszłość jest jasna, przyszłość to Orange".

Przy okazji proponuję też wprowadzić możliwość zarządzania przekierowaniami na pocztę gł. abyśmy sami decydowali, kiedy ona ma się zgłaszać ( np. jak nr zajęty, nie odbieramy, nr wył. itp.)

Czekamy na te udogodnienia już wiele lat...

20-10-2018 w Pomysły

  • 1

    Otwarty

  • 2

    Realizowany

  • 3

    Zrealizowany

Komentarze
Poziom 40, Guru *****

Na dziś są to niszowe usługi nawet w samym abonamencie... 

20-10-2018

Poziom 20, Pasjonat

@Piotrekk85tak czułam, że napiszesz zaraz usprawiedliwienie Orange, że skoro czegoś nie ma to my tego nie potrzebujemy- daruj sobie to! jak ma nie być niszowa, skoro nie jest dostępna ta usługa- jak będzie wprowadzona to dużo osób z tego skorzysta. Poza tym nie rozumiesz chyba istoty problemu- Orange jako duża, infrastrukturalna sieć powinna mieć wszystkie usługi, które mają mniejsi, mało znaczący Operatorzy.

20-10-2018

Poziom 40, Guru *****

Nikt nie ma kasy na implementację wszystkich funkcji. Więcej osób czeka na esim, volte czy vowifi. Poza tym przekierowania nie są objęte nolimitami więc popularność usługi w ofercie na kartę będzie niewielka jak jest niewielka w ofercie abonamentowej dla konsumentów.

 

Gołe przekierowania były popularne może 10 lat temu.

 

Sensownym pomysłem jest wprowadzenie dwóch kart sim z jednym numerem - takie rozwiązanie więcej osób by ucieszyło. Oczywiście przekierowania automatyczne sim dotyczyly by wszystkiego - także sms i mms. 

 

Alternatywą może być wykorzystanie nowych warstw sieci z zakresu 4G lub 5G do takich rozwiązań. 

20-10-2018

Poziom 27, Specjalista

Po tym jak orange zrezygnował z simlocków oraz udostępnił simki ze zdejmowalnym pinem uważam, ze taka usługa również może się pojawić. Aczkolwiek jestem bardziej realistą niź optymistą.

20-10-2018

Poziom 20, Pasjonat

@Piotrekk85ja nie wspomniałam o przekierowaniach, bo tej usługi nikt nie potrzebuje to chyba oczywiste w dobie tak łatwo dostępnych starterów, duplikatu sim, extra numeru, itp. ja pisałam o innych przydatnych usługach, jak prowadzę rozmowę to chcę wiedzieć że ktoś inny akurat dzwoni i chce mieć możliwość zawieszenia i odebrania pilniejszego telefonu przykładowo. Powtórzę Tobie istotę problemu: jako Użytkownicy pełnoprawnej, infrastrukturalnej sieci chcemy mieć wszystko to, co Klienci niszowych sieci.

20-10-2018

Poziom 40, Guru *****

To idąc tym tokiem rozumowania to połączenie oczekujące bedzbę bardzo okrojoną usługą jak nie będzie przekierowania.

 

Jeśli to miałoby być opłacalne, to powinna być pełna usługa.

20-10-2018

Poziom 20, Pasjonat

idąc Twoim tokiem rozumowania w ogóle go nie czaję! Połączenie oczekujące to sygnał dla mnie, że ktoś dzwoni gdy prowadzę rozmowę i mogę zawiesić obecną rozmowę. Przekierowanie to przecież zupełnie coś innego nie wiem dlaczego mieszasz te dwie usługi.

21-10-2018

Poziom 40, Guru *****

W większości sieci można też dodatkowo połączyć dwie rozmowy w jedną. Bez przekierowań będzie to mała wersja wszystkich możliwych kombinacji.

21-10-2018

Poziom 20, Pasjonat

@Piotrekk85nie wiem dlaczego Ty dalej idziesz w kierunku przekierowania poł. jak ja o tym nie piszę. Przekierowanie poł. to ustawienie przychodzących rozmów, które będą przychodziły na inny, wskazany przez nas nr z dowolnej sieci. Połączenie oczekujące to takie, które zestawia się w chwili gdy prowadzimy rozmowę z innym numerem i mamy sygnał i opcję zawieszenia i odebrania. Dlaczego Ty mieszasz w to przekierowanie poł. to nie mam na prawdę pojęcia. Nie potrafię zrozumieć dlaczego mylisz te usługi.

22-10-2018

Poziom 20, Pasjonat

Kochani bardzo dziękuję za polubienie tego pomysłu, bo pokazuje to jak bardzo czekamy na te innowacje w prepaid Orange, które powinny być standardem już od dawna. W nas siła!

23-10-2018

Poziom 14, Recenzent

@Sandrusia. Popieram Twoją sugestię odnośnie udostępnienia w pre-paid tzw. "usług dodanych". Może niekoniecznie aktywować te usługi wszystkim abonentom pre-paid globalnie ale umożliwić ich aktywację tym, którzy ich potrzebują i wiedzą jak z nich korzystać, poprzez dodanie w aplikacji NMO takiej funkcjonalności pod nazwą np "Usługi Dodane" lub "Usługi Połączeń". 

28-10-2018

Poziom 37, Guru **

Pomysł popieram. Jak przez tyle czasu nie zostało wprowadzone  to pewnie nigdy nie będzie.

maj

Poziom 20, Pasjonat

@ketrasaArtur  masz rację, że nie ma co się łudzić, jednak ceny podnosić to umieją bez żadnego przebudowywania systemu, ale wprowadzić tak użyteczne i wyczekiwane usługi to nie potrafią! Prepaid Orange to technologiczny Skansen na tle nawet Operatorów wirtualnych i to przeraża...

maj