Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
A22
Poziom 17, Komentator

Pakiet na kartę dla seniora i/lub dziecka

Czy moglibyście zrobić pakiet na kartę dla seniora i/lub dziecka, który obejmowałby:

wersja 1) nielimitowane rozmowy do wszystkich sieci + nielimitowane smsy do wszystkich (bez internetu)

wersja 2) rozmowy do wszystkich sieci np 300 min/mc


Zauważyłam , że usług na kartę jest w Orange coraz mniej, a niemal wszystkie są z internetem - pamiętajcie o seniorach, którzy używają telefonów głównie do rozmów i czasami do smsów, podobnie jak dzieci. Nikt z tych grup nie potrzebuje internetu w telefonie i nie chce za niego przepłacać.


Pozdrawiam,

Anna

czerwca 2019 w Pomysły

  • 1

    Otwarty

  • 2

    Realizowany

  • 3

    Zrealizowany

Komentarze
Poziom 40, Guru *****

Takie usługi były lub są w Orange, ale stosunek ich ceny wiele nie zachęcał. Póki co na prepaidzie nie ma przestrzeni na takie oferty. Pakiet 120 to koszt 9 zł, 200 koło 15 zł, nolimit na rozmowy 19zł, nolimit sms - 10 zł, nolimit rozm+sms+net 25 zł. Oferty może się pojawią, kiedy będą za kilka miesięcy podwyżki. Ale póki co ściśnięcie oferty pomiędzy powoduje oszczędności rzędu kilku złotych.

 

Kiedyś była różnica 30 zł bez netu i 35 zł z netem. Teraz wszyscy mają full za 25 zł. Chyba lepiej? Poza tym w trosce o seniorów przydałby się jednak internet. Niestety często zdarzają się przypadkowe kliknięcia, a wtedy złotówki znikały by z konta głównego.

czerwca 2019

Poziom 20, Pasjonat

@A22  bardzo dobra sugestia, z tego też powodu przeniosłam swojej mamy Orange na kartę do a2mobile, gdzie za 9,90 zł ma rozmowy bez limitu na komórki do psiapsiułek i na stacjonarne czasem przychodnia, urząd, itp. Czekałyśmy długo aż orange coś takiego stworzy i nie doczekałyśmy się dlatego przenieśliśmy z orange do a2mobile.

czerwca 2019

Poziom 40, Guru *****

Wirtualny operator to rozwiązanie dla kogoś kto ma osobę bliską co skonfiguruje wszystko.

czerwca 2019

Poziom 20, Pasjonat

@Piotrekk85może być nawet i Operator z baśni! Wirtualny Operator jak to nazwałeś, ale ceny ma realne i na to patrzymy. Po umieszczeniu sim a2m konfiguracje same przyszły na jej kultową Nokię e52 dlatego sama poradziła sobie z zapisaniem ich jako domyślne, a najważniejsze że jakość połączeń jest znakomita, zasięg bardzo dobry a cena pakietu rewelacyjna. Do tej pory mamusia używała w orange na kartę minipakiet za 3 zł na 7dni co wiązało się z pamiętaniem co 7dni o jego włączeniu, oczywiście nie obowiązywał na stacjonarki a zaoszczędzone minuty przepadały- dlatego rozsądek i rozum kazały szukać alternatywy i znalazłyśmy i wiesz co? nie żałujemy, mimo że byłam zagorzałą Fanką Orange to mi przeszło na szczęście już dawno.

czerwca 2019

Poziom 40, Guru *****

I super. Każdy ma wybór. Są też na rynku firmy co dają rozmowy i smsy za ok 13 zl. Można jeszcze taniej. Ale taniej nie znaczy że oferta trafi do każdego.

 

Ja mam w swoim otoczeniu wiele osób starszych co potrzebuje np obsługi w salonie (osobistej) czy możliwości zakupu doładowania np w kiosku z bezpośrednim zasileniem na numer (bez wpisywania kodu). W a2mobile tego nie ma. A różnice przy rozmowach i smsach są rzędu kilku złotych. 

 

Nie chcę też straszyć potencjalną utratą numeru jak wiele już wirtualnych operatorów splajtowało bez możliwości zachowania numeru.

czerwca 2019

Poziom 21, Pasjonat

Dla seniorów 80+ to raczej stary telefon stacjonarny z bramka GSM.

Po rezygnacji ze stacjonarki bo miedz i była Neostrada tylko do 10Mb bez żadnych perspektyw przeszło na kartę z pakietem cyklicznym za 25 zł i teraz już bonus ponad 32GB. Router z bramką GSM pod stacjonarkę,  DLNA dla TV smart opłacane cyklicznym przelewem SMS aby minimalizować nawet o groszowe opłaty. Mi wystarczą bonusy za same doładowania + mniej lub bardziej  ukryte promocje.

 

czerwca 2019

A22
Poziom 17, Komentator

Ponawiam temat, bowiem Orange nie ustosunkowało się do pomysłu. Są alternatywne firmy, ale moim zdaniem tak znaczący operator jak Orange powinien wyjść naprzeciw użytkownikom, którzy nie korzystają i nie zamierzają korzystać z internetu (właśnie jak seniorzy) i dlaczego mają ładować pakiety z internentem, którego nie włączą i przepłacać?

styczeń