Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Poziom 20, Pasjonat

Oferta światłowodu 2.5 Gbps

Orange prowadził jakiś czas temu test XG-PON, czas na wdrożenie ofert na dostęp do internetu po światłowodzie przekraczających 1Gbps dla wymagających klientów.
Dać klientowi ONT XG-PON - klient niech sam zapewni router z portami 2.5 / 10 Gbit.

 

29-05-2022 w Pomysły

  • 1

    Otwarty

  • 2

    Realizowany

  • 3

    Zrealizowany

Komentarze
Poziom 20, Pasjonat

Jak najbardziej jestem za. Fakt można wziąć np 2 światłowody na adres albo i więcej i robić load balancing itd ale to jest zabawa i bardziej zaawansowana metoda. Prościej byłoby gdyby faktycznie można było sb zamówić o większej prędkości. Problemem jest ze nie ma modeli onta z portem eth powyżej 1gb. Edit. Jest raptem jeden model z tg co kiedyś znalazłem tylko że on ma tak samo wifi porty VoIP itd. Samego onta mającego Port światłowodowy i eth który obsługuje powyżej 1gb nie ma. Więc tu nie wygląda zbyt kolorowo. Tu trzeba byłoby żeby Orange pozwalał na użycie wkładek. Wtedy wystarczyłby router z portem światłowodowym i wkładka. Np Jeden model Asusa : RT-AX89X. Ma  dwa porty 10G, jeden Base-T i jeden SFP+. Jest też model co ma bodajże 1 sfp+, 1eth5gb   1 eth  2,5/1gb już nie pamiętam jaki to był model. Nie mówiąc już o routerach mikrotika czy Ubi. I tu jest już bogatsza możliwość sprzętowa. Samego onta mającego Port światłowodowy i Port eth powyżej 1gb nie znajdziesz póki co takich nie produkują.

29-05-2022

Poziom 26, Specjalista

Poprę pomysł 😎

Na firmę taki szybki internet, mega fajna opcja 😎

29-05-2022

Poziom 36, Guru *

Pomysł popieram, Orange czas gonić konkurencję (Vectra).

29-05-2022

Poziom 20, Pasjonat

Warto wspomnieć że konkurencja ma 10gb i już testuje 25gb  Orange niby testuje 2,5 i 5 ale poza kilkoma artykułami jakoś cisza w temacie. Ponoć w Warszawie gdzieś można zamówić  ale chyba to taka miejska legenda. Coś gdzieś słychać ale nikt nie widział.

30-05-2022

Poziom 25, Specjalista

Od kilku lat MOICO oferuje 10 Gbps i do tego jest to symetryk, jednak na bardzo ograniczonym obszarze. 

Sądzę że prędzej czy później na pewno będzie taka oferta. 🙂

 

31-05-2022

Poziom 20, Pasjonat

@tolekpytanie tylko Ile to zajmie Orange i innym. Vectra ma  Ineatez  już wprowadza.Na ograniczonym terenie ale mimo wszystko już mają. Inea testuje nawet 25gb. A Orange z swoimi testami już i od kilku lat cisza podobno też gdzieś w Warszawie można zamówić ale jak wspominałem nikt nic nie pisze o tym nawet. Nie wiadomo nawet czy ktoś  używa

31-05-2022

Poziom 24, Specjalista

wyższe prędkości będą bo raczej nie ma od tego odwrotu ale obstawiam ze nie w tym roku. może w przyszłym(?). jeżeli już ktoś faktycznie potrzebuje dziś takich prędkości to dosłownie mały procent klientów.

01-06-2022

Poziom 25, Specjalista

@PARANOJA tu się zgadzam. Na tak wysokie prędkości zakładam będzie niszowe zainteresowanie.

01-06-2022

Poziom 20, Pasjonat

@kimiriko101 @PARANOJA zgadza się będzie to ułamek osób przynajmniej narazie. Nie mniej taka usługa będzie wprowadzona bo coraz większe prędkości są potrzebne. Coraz więcej urządzeń znajduje się w naszych domach/mieszkaniach strony coraz cięższe są. Itd. Kwestia tego żeby operatorzy wprowadzali w tym samym czasie bo znów przepaść technologiczna będzie jedni będą mieć znów szybkie prędkości a inni ISP zostaną w tyle i znów będzie segregacja klientów i jedna część kraju będzie bardziej rozwinięta a inna mniej. Takie moje zdanie. Jak wprowadzają to powinien być w miarę równy rozwój technologiczny bez tej przepaści. A tu Orange będzie dopiero wprowadzał 5gb a inea będzie wprowadzać 25. A inni operatorzy nawet jeszcze nie myślą o powyżej 1gb. Cóż tak to wygląda na dzień dzisiejszy. Z drugiej strony i tak mamy lepiej w Polsce bo było już kiedyś wspomniane w innym poście że w jakimś kraju mają szybszy światłowód ale tam mają ograniczenia Ile mogą "zuzyc" internetu. Po danej ilości im zwalniają internet. U nas takie rzeczy tylko na lte na miedzi czy na światłowodzie nie ma czegoś takiego. Ile zużyjesz to zużyjesz ale nikt Ci nie może zmniejszyć prędkości po przekroczeniu jakiejś ilości danych.

01-06-2022

Poziom 18, Komentator

W 2021 w czerwcu gadalem z monterem, znajomy. Mówił że za kilka miesięcy będzie 2 Gbps. Mija rok i nie ma.

 

Czekam, ja bym sobie wziął 

 

25-07-2022