Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Poziom 13, Recenzent

Możliwość wyboru kolejności pobierania danych (pakiet/bonus)

Chciałabym, by wprowadzono opcję wyboru w jakiej kolejności ma być pobierany transfer danych.

 

Mam uskładane 118GB danych z doładowań i każde doładowanie przedłuża jego ważność,

 

Obecna sytuacja, gdy bonus za doładowanie pobierany jest w pierwszej kolejności, przed pakietem z nolimitu a wykorzystanie środków z pakietu oznacza włączenie lejka lub pobieranie środków z konta głównego (do wyboru!) kompletnie mnie nie urządza. 

 

Zwyczajnie nie zdążę wykorzystać moich ważnych nijako "w nieskończoność" (pod warunkiem regularnych doładowań) środków z bonusu przed upływem miesiąca. A gdyby się tak stało nie chcę być zmuszona się pilnować by nie wykorzystać marnych 20GB z pakietu i nie zostać do końca miesiąca "z niczym" (lejek lub strata kasy z konta).

 

Chciałabym, by GB z pakietu pobierane były w pierwszej kolejności a dopiero po ich wykorzystaniu transfer pobierany był z "awaryjnych" GB z bonusu - to pozwoliłoby mi na większą wolność przy korzystaniu z internetu (bez obaw, że natrafię na lejek lub zacznie mi pobierać kasę z konta - bo jednak 100GB "zapasu" łatwiej kontrolować niż 20GB)

 

Nie opłaca mi się płacić 25/30zł miesięcznie po to tylko by mieć nielimitowane rozmowy i smsy (bo pakietu GB przy uskładanych 118GB z doładowań nawet nie dotknę). Nawet przy opcji cyklicznej do GB z pakietu dokopałabym się najwcześniej za kilka miesięcy. A przecież pakiety kosztują, co oznacza doładowanie czyli przedłużenie i zwiększenie ilości GB z doładowań. Więc spokojnie możemy tu mówić o kilkunastu miesiącach intensywnego korzystania by wykupiony pakiet zaczął się zwracać.

 

Zdaję sobie sprawę, że niektórym osobom (np. tym które mają aktywny pakiet nolimit na rok i intensywnie korzystają z internetu) rozwiązanie z pobieraniem GB z bonusa w pierwszej kolejności odpowiada. Ale takie rozwiązanie dla wielu użytkowników jest niekorzystne.

 

Dlatego wnioskuję o dodanie usługi:

 

"Kolejność transferu danych"

W pierwszej kolejności pobieraj:

- dane z pakietu,

- dane z bonusu za doładowanie.

 

Co umożliwi klientom ustawienie wersji którą preferują. 

 

Technicznie powinno być to możliwe do wykonania skoro w aplikacji jest dostępna usługa:

 

"Ograniczenie prędkości transmisji danych"

- Rezygnacja z pakietu danych,

- Przywrócenie lejka.

 

Działająca na podobnej zasadzie (wybór między lejkiem czyli "nielimitowanym pakietem internetu z mocno ograniczoną prędkością" a pobieraniem środków z konta głównego).

10-12-2020 w Pomysły

  • 1

    Otwarty

  • 2

    Realizowany

  • 3

    Zrealizowany

Komentarze
Poziom 36, Guru *

Tak było kiedyś. Parę lat temu to zmieniono na obecną kolejność. Podobno na prośbę użytkowników nolimitów.

10-12-2020

Poziom 25, Specjalista

Jestem zdecydowanie przeciwny.

Trzeba nauczyć się wykorzystywać proponowaną kolejność.

Obecna kolejność jest zdecydowanie lepsza dla osób potrzebujących dużo GB.

Można doładować po 5-10 zł.

Korzystać z gwarancji zwrotu bonusowych GB za doładowania.

W czasie blokady GB za doładowania korzystać z bonusowych GB z nolimit.

 

10-12-2020

Poziom 13, Recenzent

Proszę komentujących o czytanie ze zrozumieniem.

 

Nie mówię o powrocie do starej metody. Mówię o WYBORZE.

 

Tak jak użytkownik ma (teoretycznie, nie mam jak tego sprawdzić bo mój pakiet nie schodzi póki mam GB z doładowań) MOŻLIWOŚĆ WYBORU czy chce by po wykorzystaniu pakietu szybkość internetu była ograniczona czy by kolejne MB pobierane były ze złotówek na koncie tak powinien przy uruchomionym pakiecie mieć MOŻLIWOŚĆ WYBORU czy chce by w pierwszej kolejności środki pobierane były z pakietu czy z bonusu.

 

Opcja pobierania z bonusu w pierwszej kolejności może być aktywowana automatycznie (= dla większości użytkowników sytuacja nie uległaby zmianie względem tego co jest teraz). Ważne by użytkownik miał możliwość ZMIANY tej opcji za pomocą kilku kliknięć w aplikacji jeżeli sobie tego życzy.

 

Z pewnością pobieranie środków z bonusa w pierwszej kolejności jest korzystne dla części osób ale dla innych stara metoda była korzystniejsza: np. dla tych korzystających z internetu ważnego rok za przeniesienie numeru (2GB na start kumuluje się z GB z doładowania a pozostały czas na wykorzystanie znika w momencie zużycia ostatniego MB z bonusu - przy pobieraniu GB z pakietu w pierwszej kolejności bonusy z doładowań miałyby szansę przetrwać rok, w obecnej sytuacji znikają w ciągu miesiąca), osób nie dzwoniących codziennie (nolimit można aktywować nawet na 1 dzień) czy osób które korzystają z internetu okazjonalnie. Nie każdy wykorzystuje 35GB miesięcznie. Osobiście zużywam między 2 a 50GB zależnie od potrzeb (w listopadzie miesiącu padł mi router więc wyszło 49GB, w sierpniu praktycznie nie wychodziłam z domu a domowe wifi działało więc wyszło 3GB). 

 

Jestem jednym z tych użytkowników którzy gotowi są wydać 99zł raz do roku by przedłużyć bonus GB bo na rozmowy/smsy bez żadnego pakietu wydaję średnio 3-5zł miesięcznie (= nie opłaca mi się kupowanie nolimitu rozmów/smsów za 25zł) a internet zużywam naprawde różnie.

 

W trakcie ostatniego miesiąca widząc jak szybko znika mi bonus z doładowań żałowałam, że nie mogę wykupić sobie dodatkowych 20GB ważnych miesiąc. Na codzień dzwonię mało więc nie opłaca mi się utrzymywanie nolimitu cały czas, za to chcę jak najdłużej utrzymać bonus GB z doładowań bo jest to bardzo przydatne na wyjazdach albo przy problemach z domowym wifi.

Nie kupiłam pakietu za 25zł bo wiedziałam, że i tak się do tych 20GB z pakietu nie dokopię a same nielimitowane rozmowy i smsy za 25zł mnie nie urządzają - strata 25zł dla Orange.

 

10-12-2020

Poziom 38, Guru ***

@Kabisa też bym chciał, aby można było wybrać, który pakiet mnie interesuje, ale to nie przejdzie. Kiedyś była inna kolejność, od niedawna zostało zmienione. Wybranie kolejności pakietu z którego pobierane będą GB było by wygodne dla użytkownika. Operator ustalił tak jak sam uważa za stosowne i wątpię, aby zmienił. Moje poparcie masz.

10-12-2020

Poziom 40, Guru *****

Pomysł może i słuszny ale nierealny. W ofercie na kartę jest koło 10 usług a nie tylko dwie. Sterowanie tym jest drogie pod kątem technicznym.

12-12-2020

Poziom 13, Recenzent

Nie wiem jak to wygląda od kuchni ale patrząc na szybkość aktywacji usług wnioskuję, że po tym jak dana usługa zostanie już stworzona i przetestowana jej utrzymanie nie wymaga praktycznie żadnej pracy (chyba, że wystąpi błąd) ani dużych zasobów bo wszystko dzieje się automatycznie wewnątrz istniejącej struktury. Ilość usług nie powinno mieć tu znaczenia - chyba, że w ustaleniu ewentualnych interakcji (włączenie jednej usługi dezaktywuje drugą albo kombinacja kilku usług dawałaby użytkownikowi korzyści niewspółmierne do poniesionych kosztów) - ale te dość szybko da się wychwycić w testach.   

Mój pomysł wymagałby zainwestowania czasu przez programistę na etapie tworzenia jednak nie wymagałby stosowania nowych rozwiązań więc nie powinien być bardziej kosztowny niż np. niedawno przeprowadzone wprowadzenie 3 różnych usług rwk (przedłużenie internetu, przedłużenie konta z numerem bez limitu, przedłużenie konta z za darmo w orange) obok istniejącego darmowego rwk.

 

Obie kolejności transferu (najpierw pakiet, najpierw bonus) były już testowane i działały bez usterek, istnieje usługa (wybór między lejkiem a pakietem złotówek) którą można "powielić" zmieniając tylko dostępne opcje (bonus/pakiet) i warunki (zamiast aktywowania w momencie wyczerpania się GB z pakietu aktywowanie w momencie istnienia GB w pakiecie), istnieje też przycisk pod którym można tą usługę/opcję ukryć (przycisk "Zmień" w aktywnej usłudze). Wystarczy to ustawić, przetestować i wgrać na serwer.   

 

 

13-12-2020

Poziom 40, Guru *****

Otóż ko. Gdyby 20 lat temu zrobiono to na etapie tworzenia. Teraz nowe pakiety to warianty starych pakietów. Nikt przy zdrowych zmysłach nie zainwestuje środków by dokonać takiej zmiany, która ze względów biznesowych też nie jest opłacalna by każdy klient miał wybór. Koszty obsługi, reklamacji itp itd. To nie jest racjonalne.

13-12-2020

Poziom 13, Recenzent

Usług które powstały 20 lat temu już dawno nie ma i co chwilę powstają nowe usługi i rozwiązania.

 

A usługa z wyborem jest opłacalna - bez niej wielu klientów decyduje się nie kupować pakietu a nawet rozważają przejście do innej sieci (też o tym myślę, skoro by wykorzystywać w pełni pakiet nolimit mam stracić uskładany bonus internetu to równie dobrze mogę przejść do innej sieci bo jedyne co mnie trzyma w Orange to uskładany bonus internetu).

 

Natomiast kosztów obsługi i reklamacji to na chwilę obecną akurat generują całkiem sporo osoby niezadowolone z pobierania środków z bonusu - wiem o co najmniej 2 osobach które zgłosiły sprawę do UOKiKu.

14-12-2020