Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Poziom 34, Ekspert

Konto usunięte

Na NO ludzie się rejestrują i wyrejestrowują regularnie. Jeśli przed skasowaniem konta zostawią jakiś post na forum to wszelkie odniesienia do tego zostają zamienione na ciąg znaków "konto usunięte". Wygląda to trochę dziwacznie i utrudnia prześledzenie wątków ponieważ następuje homogenizacja wszystkich tych odnośników.

Proponuję nieco urozmaicić ten system i zindywidualizować te ciągi znaków. Oczywiście ideałem byłoby zachowanie oryginalnych identyfikatorów, czyli zamiana odnośników na ciąg znaków pod którym był dostępny odośnik zamiast na ciąg znaków "konto usunięte", ale jeśli z jakichś powodów to jest niemożliwe, to może chociaż liczyć te konta usunięte? Tak żeby każde było inne, a nie wszystkie takie same.

30-09-2021 w Pomysły

  • 1

    Otwarty

  • 2

    Realizowany

  • 3

    Zrealizowany

Komentarze
Poziom 38, Guru ***

@j131 Twój pomysł godny uwagi i wygodnie by było, jak by nazwa usuniętego użytkownika została. Mam jednak wrażenie, że taka zmiana mogła by negatywnie wpłynąć na działanie forum. Sądząc po ostatnich drobnych usterkach, które trudno zlokalizować i naprawić, to niech zostanie tak jak obecnie.

30-09-2021

Nie dotyczy

@j131  tak zgodnie z regulaminem, usuwając konto, login jest usuwany, tak jest na większości forów, by forum było schludne, tematy od userów co odeszli, powinny być skasowane, ale to moje lużne sugestie.

01-10-2021

Poziom 34, Ekspert

@Anonim 

Ewentualne skasowanie tematów czy postów autorstwa kolegów którzy odeszli ma się nijak do tego pomysłu, bo nadal pozostałyby odniesienia do nich w postach innych. Nic schludnego nie widzę w takim stanie rzeczy jaki jest teraz. Z faktu że login jest usuwany jeszcze nie wynika że jego historia na forum też musi być usunięta. Te loginy są w sumie dość anonimowe, trudo byłoby bronić tezy że podpadają np. pod RODO.

01-10-2021

Nie dotyczy

Usunięcie konta = usunięcie loginu, więc jak planujesz by to ominąć @j131 ?

Tak było od początku forum i nie widzę sposobu na zmianę tego, może ktoś inny ma rozwiązanie 😎

01-10-2021

Poziom 34, Ekspert

@AnonimLogin to konto służące do logowania na forum. Sama nazwa to jeszcze nie login. Na forum odniesienia do loginu są hypelinkami prowadzącymi do strony konta. Proponuję zastępować te odnośniki unikalnym ciągiem znaków, zamiast nic nie mówiącego "konto usunięte", to wszystko.

Osobiście nie widzę ważnego powodu dla którego ten ciąg znaków nie mógłby być tożsamy z nazwą nieistniejącego już konta, ale w pomyśle wyraźnie napisałem że może to być dowolny, ciąg znakó byle był unikalny.

01-10-2021

Nie dotyczy

@j131  jest pewien problem , usuwając konto znika nazwa użytkownika i to dzieje się automatycznie, nie da się ot tak zrobić, by inna nazwa podmieniła "Konto usunięte", jedyna opcja to gość, na jednym forum to stosują, ale silnik forum inny, jednak extra numeracji też tam nie ma i nie rozeznasz się, kto to był 😉

01-10-2021

Poziom 34, Ekspert

@AnonimJa to rozumiem i zdaję sobie sprawę że to nie jest trywialnie proste. Musiałoby się zadziać właśnie w momencie usuwania konta. Silnik forum wykonuje w tym momencie likwidację linków. Wystarczy żeby łańcuch na który podmienia linki był losowo zmieniany/generowany w tym momencie, zamiast stosowania stałego ciągu znaków. Raz "odlinkowane" te posty już się przecież nie zmieniają więc nawet nie trzeba koniecznie pamiętać jakiego ciągu znaków użyło się ostatnio.

01-10-2021

Nie dotyczy

@j131  jest tyle pracy przy NO, że to chyba prędko nie wprowadzą, można by to z klawiatury robić, ale który z załogi NO się tego podejmie ?

Zagłosuję po namyśle 😄

02-10-2021

Poziom 36, Guru *

😉 warto by można było rozróżnić posty byłych użytkowników... 

03-10-2021

Poziom 18, Komentator

Radziłbym pozostawić do archiwizacji wszystko co istotne resztę usunąć by nie blokowało chmury

04-10-2021

Poziom 36, Guru *

Z tego co wyczytałem z relacji z e-zlotu to temat był poruszany i chyba w jakiś sposób pomysł został zrealizowany 🤔

08-10-2021

Poziom 18, Komentator

@slav72  I dobrze

08-10-2021

Poziom 34, Ekspert

@slav72No cóż, jakiś tam sukces jest bo "konto usunięte" już się nazywa tak jak ad hoc na zlocie przegłosowano czyli Anonim. Uważam, że lepiej to wygląda i jest też nieco zgrabniejsze językowo, ale w grunice rzeczy w pomyśle bardziej chodziło o co innego, o rozróżnienie tych zlikwidowanych kont od siebie. A to, jak się okazuje, jest nie do przejścia na tej platformie więc mogę chyba uznać że pomysł był zbyt ambitny 😉.

08-10-2021

Poziom 19, Pasjonat

@j131  każdy user ma swój ID, a jak znika, to jedyny ślad pozostawiają komentarze, jak chociażby w moim przypadku. Kto miał jako takie rozeznanie, to się połapie. Tak naprawdę, to nikt (chyba) nie zamierza robić scenariuszy, więc stanowi to zasób archiwalny i co administrator postanowi, tak będzie. @Kinga zamknęła Pogaduchy, a po dawnym forum już chyba nie ma śladu. Kiedyś jeszcze można było poczytać o "przodownikach" forum, ale świat i technika zmienia się w tempie iście błyskawicznym, więc jaki jest sens posiłkować się "starociami"? Chyba że do osobistego użytku ktoś tworzy własną kronikę.

03-01-2022

Poziom 34, Ekspert

@bronzub 

Chodziło mi nie o możliwość "połapania się" w historii tylko o poprawność gramatyczno-językową. Odnoszenie się do wszystkich postów które napisali ludzie, którzy kiedyś mieli tu konta a teraz ich już nie mają tak, jakby to była jedna osoba, prowadzi do błędów w interpretacji wątków. Odnoszenie się do nich poprzez alias "Konto usunięte" dodatkowo prowadziło do potworków językowych, które mnie osobiście drażniły, stąd wziął się pomysł. Z tym "zasobem archiwalnym" i rolą administratora to nie do końca tak jest: kiedy znika konto to znikają (a raczej są zastępowane jednym, standartowym) wszystkie do niego odniesienia, co najwyżej w kopiach zapasowych pozostaje ślad po usuniętych kontach. Z tego co mi wyjaśniono wynika, że jest to ograniczenie techniczne platformy, nie da się w prosty sposób zmienić jej działania tak żeby "zapominała" konta w sposób mniej definitywny (na przykład poprzez ich anonimizację zamiast kasowania). Pewnie, każdy może sobie robić kopię forum, ale nie o kopię forum mi chodziło, tylko o jego bieżący kształt i czytelność.

04-01-2022