Poziom 37, Nawigator Galaktyczny

Dual Sim a WiFi calling

Proponuję stworzenie tematu, poradnika dla użytkowników telefonów z dwiema kartami, w jaki sposób skutecznie skonfigurować kilka najpopularniejszych marek takich telefonów aby dla obu kart mogli korzystać z połączenia via WiFi, bo jak sądzę kwestia nie w aplikacji a w ustawieniach telefonu... Chyba, że się mylę, to tym bardziej taki poradnik powinno być łatwiej stworzyć, jeżeli możliwość wybierania połączeń zależeć ma od ustawień w aplikacji.

 

Nie wiem który dział wybrać : usługi czy urządzenia... więc wskazuję oba.

26-10-2018 w Pomysły

  • 1

    Otwarty

  • 2

    Sprawdzany

  • 3

    Oczekujący

  • 4

    Zrealizowany

Komentarze
Poziom 37, Nawigator Galaktyczny

@Marek  nie wiem czy aktualne wersje smartfonów oraz ustawienia usługi WiFi calling u operatorów wymagają jakiejś ingerencji użytkownika. Pomysł zgłosiłem dość dawno, gdy ta usługa, o ile dobrze pamiętam, dopiero była wdrażana i w tamtym czasie trzeba było podejmować specjalne kroki aby usługa była aktywna i włączona. Poza tym nie dysponuję  wieloma modelami, różnych marek smartfonów, więc nie mogę sprawdzić ich ustawień, gdzie można włączyć  a tym samym prawidłowo opisać włączania tej usługi.

sobota

Zespół Nasz Orange

Wymagają włączenia tej opcji. Możesz stworzyć poradnik na podstawie swoich doświadczeń i sprzętu jaki posiadasz. To może być początek 😉

sobota

Zespół Nasz Orange

Wow! Bardzo dobra instrukcja 😃 W Redmi jak widzę to nawet nie jest takie proste 🧐 

niedziela

Poziom 37, Nawigator Galaktyczny

Gdyby nie sytuacja z Redmi, to pozostając przy Samsungu, chyba bym sobie darował... bo włączenie w nim jest banalnie proste.

niedziela