Dual Sim a WiFi calling
Proponuję stworzenie tematu, poradnika dla użytkowników telefonów z dwiema kartami, w jaki sposób skutecznie skonfigurować kilka najpopularniejszych marek takich telefonów aby dla obu kart mogli korzystać z połączenia via WiFi, bo jak sądzę kwestia nie w aplikacji a w ustawieniach telefonu... Chyba, że się mylę, to tym bardziej taki poradnik powinno być łatwiej stworzyć, jeżeli możliwość wybierania połączeń zależeć ma od ustawień w aplikacji.
Nie wiem który dział wybrać : usługi czy urządzenia... więc wskazuję oba.
26-10-2018 w Pomysły
1
Otwarty
2
Sprawdzany
3
Oczekujący
4
Zrealizowany
@Marek nie wiem czy aktualne wersje smartfonów oraz ustawienia usługi WiFi calling u operatorów wymagają jakiejś ingerencji użytkownika. Pomysł zgłosiłem dość dawno, gdy ta usługa, o ile dobrze pamiętam, dopiero była wdrażana i w tamtym czasie trzeba było podejmować specjalne kroki aby usługa była aktywna i włączona. Poza tym nie dysponuję wieloma modelami, różnych marek smartfonów, więc nie mogę sprawdzić ich ustawień, gdzie można włączyć a tym samym prawidłowo opisać włączania tej usługi.
Wymagają włączenia tej opcji. Możesz stworzyć poradnik na podstawie swoich doświadczeń i sprzętu jaki posiadasz. To może być początek 😉
Wow! Bardzo dobra instrukcja 😃 W Redmi jak widzę to nawet nie jest takie proste 🧐
Gdyby nie sytuacja z Redmi, to pozostając przy Samsungu, chyba bym sobie darował... bo włączenie w nim jest banalnie proste.