Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Poziom 40, Guru *****

Blokada na esim

W związku z pojawieniem się usługi esim w Orange, proponuję dodanie bezpłatnej blokady na aktywację esim na konkretnym numerze. Dostęp do kodu QR jest wg mnie względnie łatwy, a ryzyko przejęcia numeru z czasem będzie duże (oczywiście jeśli będzie sporo więcej wspieranych urządzeń). Komórki coraz częściej służą w różnej formie do weryfikacji tożsamości i takie zabezpieczenie byłoby przydatne.

 

Dodatkowo wyłączenie usługi blokady na esim powinno być potwierdzone smsem na dotychczasową kartę sim (lub numer kontaktowy) a sam proces realizacji zamówienia odroczony w czasie o co najmniej 24h.

grudnia 2018 w Pomysły

  • 1

    Otwarty

  • 2

    Realizowany

  • 3

    Zrealizowany

Komentarze
Pracuję w Orange

Hmm, tak. Głosuje na tak. Ja prawdę mówiąc esim w obecnej formie nie traktuje na poważnie chociażby z uwagi na komplikacje dotyczące sytuacji uszkodzenia urządzenia będąc np. Za granicą (a sytuacji może być więcej, np. Numer zarejestrowany na osobę, która nie może sama udać się do salonu). W wypadku sim, przekładamy do innego telefonu. W wypadku esim, pozostajemy bez możliwości korzystania.

 

Twój pomysł, patrzy z drugiej strony. A rzeczywiście, masz rację. Kwestia bezpieczeństwa przy takich rozwiązaniach powinna być priorytetem. Zwlaszcza, że oszuści są naprawdę bardzo zdolni.

grudnia 2018

Ron
Poziom 30, Ekspert

Przecież to nie będzie takie łatwe, że zeskanujesz sobie kod innej osoby Emotikon: Bardzo szczęśliwy To nie na takiej zasadzie będzie działać.

grudnia 2018

Poziom 40, Guru *****

Wylacz weryfikacje SMS na portalu. To wystarczy znać haslo i maila.

grudnia 2018

Poziom 40, Guru *****

Poza tym jeśli kody QR mają dostarczać kurierzy (co jest na filmie https://youtu.be/mfUv6xmrGM0 ). Czy ktorys nie zechce sprawdzić w transporcie co to za kod QR?

grudnia 2018

Ron
Poziom 30, Ekspert

Tak samo dostarczając umowę na której są dane, czy ktoś ich nie chce wykorzystać w inny sposób (nielegalny)? A jednak umowy docierają Emotikon: Szczęśliwy

grudnia 2018

Poziom 28, Specjalista

A mi się wydaje, że e-sim to przyszłość. Zobacz @Jarek a gdy zgubisz telefon będąc za granicami kraju ? - wystarczy dostęp do neta i wymieniasz sobie kartę, tak samo w przypadku uszkodzenia urządzenia łatwo ją wymienisz. Dostęp do neta jest prawie wszędzie. Jednak jestem za możliwością wprowadzenia takiej blokady, choć pewnie niewielu będzie wiedziało, że taka możliwość istnieje.

grudnia 2018

Poziom 7, Poszukiwacz

Można wprowadzić taką blokadę i jednocześnie dodać procedurę awaryjną właśnie na wypadek np. kradzieży telefonu. 

@Arti_Kn_Pl chodź równie dobrze można by to zrobić jakimś dodatkowym zabezpieczeniem - mail+sms+np. video chat i porównanie z dowodem. 

Po falach kradzieży numerów u fioletowych jakoś nie ufam zbyt łatwym procedurom, które jako byłemu konsultantowi jakoś nie wyglądają zbyt bezpiecznie.

grudnia 2018

Poziom 40, Guru *****

Blokada kradzieżowa a wymiana sim/esim to oddzielne sprawy. 

grudnia 2018