Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Poziom 40, Guru *****

Blokada na esim

W związku z pojawieniem się usługi esim w Orange, proponuję dodanie bezpłatnej blokady na aktywację esim na konkretnym numerze. Dostęp do kodu QR jest wg mnie względnie łatwy, a ryzyko przejęcia numeru z czasem będzie duże (oczywiście jeśli będzie sporo więcej wspieranych urządzeń). Komórki coraz częściej służą w różnej formie do weryfikacji tożsamości i takie zabezpieczenie byłoby przydatne.

 

Dodatkowo wyłączenie usługi blokady na esim powinno być potwierdzone smsem na dotychczasową kartę sim (lub numer kontaktowy) a sam proces realizacji zamówienia odroczony w czasie o co najmniej 24h.

12-12-2018 w Pomysły

  • 1

    Otwarty

  • 2

    Realizowany

  • 3

    Zrealizowany

Komentarze
Poziom 31, Ekspert

Hmm, tak. Głosuje na tak. Ja prawdę mówiąc esim w obecnej formie nie traktuje na poważnie chociażby z uwagi na komplikacje dotyczące sytuacji uszkodzenia urządzenia będąc np. Za granicą (a sytuacji może być więcej, np. Numer zarejestrowany na osobę, która nie może sama udać się do salonu). W wypadku sim, przekładamy do innego telefonu. W wypadku esim, pozostajemy bez możliwości korzystania.

 

Twój pomysł, patrzy z drugiej strony. A rzeczywiście, masz rację. Kwestia bezpieczeństwa przy takich rozwiązaniach powinna być priorytetem. Zwlaszcza, że oszuści są naprawdę bardzo zdolni.

12-12-2018

Ron
Poziom 34, Ekspert

Przecież to nie będzie takie łatwe, że zeskanujesz sobie kod innej osoby Emotikon: Bardzo szczęśliwy To nie na takiej zasadzie będzie działać.

14-12-2018

Poziom 40, Guru *****

Wylacz weryfikacje SMS na portalu. To wystarczy znać haslo i maila.

14-12-2018

Poziom 40, Guru *****

Poza tym jeśli kody QR mają dostarczać kurierzy (co jest na filmie https://youtu.be/mfUv6xmrGM0 ). Czy ktorys nie zechce sprawdzić w transporcie co to za kod QR?

14-12-2018

Ron
Poziom 34, Ekspert

Tak samo dostarczając umowę na której są dane, czy ktoś ich nie chce wykorzystać w inny sposób (nielegalny)? A jednak umowy docierają Emotikon: Szczęśliwy

14-12-2018

Poziom 36, Guru *

A mi się wydaje, że e-sim to przyszłość. Zobacz @Jarek a gdy zgubisz telefon będąc za granicami kraju ? - wystarczy dostęp do neta i wymieniasz sobie kartę, tak samo w przypadku uszkodzenia urządzenia łatwo ją wymienisz. Dostęp do neta jest prawie wszędzie. Jednak jestem za możliwością wprowadzenia takiej blokady, choć pewnie niewielu będzie wiedziało, że taka możliwość istnieje.

15-12-2018

Poziom 8, Poszukiwacz

Można wprowadzić taką blokadę i jednocześnie dodać procedurę awaryjną właśnie na wypadek np. kradzieży telefonu. 

@Arti_Kn_Pl chodź równie dobrze można by to zrobić jakimś dodatkowym zabezpieczeniem - mail+sms+np. video chat i porównanie z dowodem. 

Po falach kradzieży numerów u fioletowych jakoś nie ufam zbyt łatwym procedurom, które jako byłemu konsultantowi jakoś nie wyglądają zbyt bezpiecznie.

17-12-2018

Poziom 40, Guru *****

Blokada kradzieżowa a wymiana sim/esim to oddzielne sprawy. 

17-12-2018