Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Pogaduchy 3.0


Poziom 37, Nawigator Galaktyczny
  • 6079
  • 24871
  • 210

Pogaduchy 3.0

Jak się przyciągniesz trochę bardziej niż PESEL pozwala, to tak się dzieje. Równowaga jonowa ma wpływ, ale bez przesady. Równowaga między magnezem a wapniem (magnez rozkurcza, wapń kurczy), a także potasem a sodem (podobnie). Więc dużo zielonego, pomidory i banany. Pewnie i tak nie pomoże. Na pewno unikać preparatów zawierających duże dawki wapnia.


Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 1628
  • 13147
  • 2

Pogaduchy 3.0

@j131 , dzięki za dobre słowo, tylko dlaczego wapń tak reklamują na mocne kości? A może pomijali wapniaków, żeby ich nie urazić i dla młodszych są te wskazania?😀 Fakt, przesiliłem się zbytnio w kuchni i dałem sobie 13-ego spokój😊


Poziom 37, Nawigator Galaktyczny
  • 6079
  • 24871
  • 210

Pogaduchy 3.0

Przy osteoporozie suplementacja wapniem i witaminą D ma sens. W innych kontekstach też wapń jest potrzebny, ale jeśli pojawiają się skurcze to wapń trzeba odstawić, przynajmniej na jakiś czas.

Normalnie ta ilość wapnia którą ma się w typowej diecie (nabiał) w zupełności wystarcza.


Poziom 21, Odkrywca Przestworzy
  • 577
  • 2437
  • 5

Pogaduchy 3.0

https://www.pepper.pl/promocje/orange-love-12-miesiecy-za-0-pln-907723 ciekawa oferta ale tylko dla warszawy......


Poziom 26, Entuzjasta Przestworzy
  • 519
  • 8044
  • 37

Pogaduchy 3.0

Dzień dobry 😊 przybywam z astronomicznymi ciekawostkami - kto w tym tygodniu wypatruje, co dzieje się na niebie? 

 

  • 🌠 kometa C/2023 A3, która pojawiła się na naszym niebie w sobotę i można podziwiać ją przez cały ten tydzień - następny raz będzie widoczna dopiero za 80 tysięcy lat! To naprawdę unikalna okazja, aby zobaczyć coś, czego większość ludzi nigdy nie miała i nie będzie miała okazji zaobserwować. Jeśli macie możliwość, zorganizujcie sobie obserwację i podzielcie się zdjęciami, jeśli uda się Wam ją uchwycić 😊
    gdzie i kiedy: w tym tygodniu przez 1,5 godziny od zachodu Słońca widoczna na południowym-zachodzie nieba.

 

  • 🌕czwartek 17.10 super księżyc: tj. Księżyc w pełni będzie najbliżej Ziemi w tym roku, przez co wydawać się będzie na jaśniejszy i większy 🙂

 


Zespół Nasz Orange
  • 276
  • 3944
  • 16

Pogaduchy 3.0


@Kinga napisał(-a

...gdzie i kiedy: przez 1,5 godziny od zachodu Słońca widoczna na południowym-zachodzie nieba...

 


po zachodzie słońca to ja w pracy niestety 😢 a ekspozycja okien na północ i wschód. Więc nici z oglądania.


Poziom 26, Entuzjasta Przestworzy
  • 519
  • 8044
  • 37

Pogaduchy 3.0

@Michał.trzeba zrobić sobie kilka minut przerwy od monitora - dobrze dla oczu Ci zrobi 👀


Zespół Nasz Orange
  • 276
  • 3944
  • 16

Pogaduchy 3.0

Ale czy oczy wypalone od tego sztucznego światła cokolwiek będą w stanie wypatrzeć? Chyba młody dostanie zadanie znalezienia i najwyżej pokaże ojcu palcem 😉


Poziom 26, Entuzjasta Przestworzy
  • 519
  • 8044
  • 37

Pogaduchy 3.0

Jeszce raczej tak 😀 próbuj sił póki jest okazja @Michał, bo po 19 października ponoć już przyda się teleskop, choć widoczna będzie nadal.


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 14021
  • 57706
  • 696

Pogaduchy 3.0

DSC_5264.JPG

 e, ja mam coś co się pojawia częściej...